V Európe zavládol nedostatok potravín a stopy vedú k Američanmi zničeným plynovodom Nord Stream
„Plodiny ako paradajky, paprika, šalát, karfiol alebo uhorky sa niekedy predávajú len v obmedzenom množstve,“ uviedol portál Free West Media.
„Veľkoobchodníci medzitým hľadajú nových dodávateľov z iných krajín – to však znamená, že úroda musí cestovať do Európy na oveľa väčšie vzdialenosti, čo nie je v záujme životného prostredia.“
Verejnosť bola zatiaľ málo zapojená do riešenia energetickej krízy, pretože kríza ju doraz kvôli dotovaným cenám energií pre domácnosti výraznejšie nepostihla. Teraz, keď ceny mnohých produktov prudko rastú a dostupnosť prudko klesá, ľudia si to naozaj začínajú všímať.
„Už to začína mať vplyv na spotrebiteľov,“ vysvetľujú správy. Lacné jedlo, ktoré je dostupné po celý rok, bude čoskoro v Európe minulosťou.
(Súvisiace: Pozrite si príbeh sabotáže plynovodov Nord Stream 1 a 2.)
Orgány Veľkej Británie obviňujú z prehnaných cien energií „zmenu klímy“, nie korupciu globalistov
Podľa vládnych predstaviteľov Veľkej Británie je príčinou vysokých cien elektriny a chaosu na potravinových trhoch „zmena klímy“, nie globalistická finančná korupcia.
Hovorí sa, že „zlé počasie“ v Maroku je dôvodom, prečo Európa nie je schopná udržať dostatočné dodávky potravín. Existujú aj správy o tisíckach potravinových priestupkov, ktoré odhalila marocká vláda, vrátane zlých cien a nekvalitných produktov.
Zhabaných a zničených bolo asi 400 ton výrobkov, ktoré „nespĺňali platné normy“. Všetky použiteľné produkty, ktoré zostali, boli predané vo verejnej dražbe. Potravinové trhy Veľkej Británie sú podľa ministra potravín údajne „dobre zásobené základnými produktmi“.
Medzitým sa vládne orgány Veľkej Británie rozhodli využiť túto príležitosť na presadenie legalizácie geneticky modifikovaných (GMO) potravinárskych plodín, ktoré sú tam v súčasnosti nelegálne.
AUTOR: Ethan Huff