26. decembra 2024

J.Hero: Rómom chýba príležitosť a podmienky, aby mohli na sebe pracovať. Já to vidím celkom inak

ómom chýba príležitosť a podmienky,aby mohli na sebe pracovať.

ómom chýba príležitosť a podmienky,aby mohli na sebe pracovať.

Zdielajte....

Máme ich tu asi 700 rokov a to je dosť dlhá doba na to aby pochopili, že tu vždy bolo a stále bude potrebné sa o seba postarať prácou a neparazitovať !Mali za stáročia možnosť odpozorovať, ako to robia iní ale oni nie a nie.
Keby sme tu neboli, kto by ich živil, kto by im dával sociálne dávky, koho by okrádali, na kom by páchali násilie, koho by lúpežne prepadávali, kto by im platil odškodné za nejaké “porušovanie” ich práv ?
My im dávame na cigarety, na alkohol, na jedlo, na šaty, na televízory, vlastne na všetko.
Staviame im byty, ktoré časom zničia a potom chcú od nás zase nové.
Nikdy nepochopia, že v biede nie sú kvôli nám ale a len a len iba vďaka sebe.
Neplatia nič, ani len pokuty, nieto ešte zdravotníkov, políciu, učiteľov, štátnu správu ale ešte chcú aj byty zadarmo len preto,že plodia veľa detí. Keby sme ich neživili, mohli by sme mať zo svojich daní lepšie zdravotníctvo, lepšie školstvo, lepšiu políciu, lepšie úrady, lepšie dôchodky a asi aj lepšiu vládu.
Averzia voči nim nie je preto že majú trošku odlišnú farbu pleti, ale preto že sú špinaví, páchnuci, leniví, obťažujúci viac ako hmyz, neochotní sa o seba postarať a iba parazitujú na práci iných.
Im bolo vraj zle keď ich komunisti hnali do práce a vtedy mal prácu každý.
Je im vraj zle aj teraz, lebo vraj im dnes prácu nikto nedá ale v skutočnosti ju odmietajú

JNS

Medzinárodný deň Rómov pripomína najmä snahu Rómov o sebaurčenie a uznanie za národnostnú menšinu.
Autor TASR
Bratislava 8. apríla (TASR) – Hoci od prvého svetového kongresu Rómov uplynulo niekoľko desaťročí, aj v roku 2023 Rómovia v komunitách žijú bez vody, prístupových ciest a základnej infraštruktúry. Naďalej čelia tiež predsudkom, diskriminácii a marginalizácii. To im bráni plne sa zúčastňovať na politickom, spoločenskom a ekonomickom živote nielen na Slovensku, ale na celom svete. V súvislosti so sobotným Medzinárodným dňom Rómov na to upozornil Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. TASR o tom informoval Michal Šľachta z kancelárie úradu.

„Rómovia sa dokážu presadiť v každej oblasti. Čo mnohým chýba, je príležitosť a podmienky na to, aby mohli na sebe pracovať. Zodpovednosť však neleží len na pleciach štátnych úradov a samospráv, ale na nás všetkých,“ uviedol splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ján Hero. Ako dodal, iba s odhodlaním pracovať ruka v ruke možno budovať komunity, ktoré sa postavia proti nenávisti, budú sa k sebe správať dôstojne a využijú každú príležitosť na šírenie tolerancie.

Hero vyzýva všetkých na vzájomný rešpekt a láskavosť. Medzinárodný deň Rómov podľa neho oslavuje bohatú rómsku kultúru a jazyk. „Mnohí slávni rómski hudobníci a kapely oživili hudobnú scénu, priniesli sme svetu výnimočné flamenco, naši kováči majú stáročnú tradíciu, ktorú si udržiavajú aj dnes. Máme úspešných maliarov, spisovateľov, spevákov. A dnes už môžeme povedať, aj lekárov, právnikov, novinárov a politikov,“ pripomenul.

Pozitívne príklady obcí, v ktorých sa úspešne darí procesu integrácie marginalizovaných rómskych komunít, prináša dokument Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity pod názvom Svetlá, ktorý je súčasťou sobotného programu RTVS. Snímka prezentuje úspešne zrealizované projekty v obciach Soľ, Ostrovany, Toporec a v najznámejšej košickej mestskej časti – Luník IX. „Zmena je v týchto lokalitách nielen viditeľná, ale poznať ju aj na dobrých vzájomných vzťahoch medzi obyvateľmi,“ poznamenal úrad.

Medzinárodný deň Rómov pripomína najmä snahu Rómov o sebaurčenie a uznanie za národnostnú menšinu. Pred 52 rokmi, 8. apríla 1971, sa v britskom Orpingtone stretli zástupcovia Rómov z rôznych krajín sveta na kongrese, ktorý bol jedným z najvýznamnejších v histórii rómskeho národa. Spoločne sa dohodli na rómskej vlajke, prijali aj rómsku hymnu. Ako priblížil úrad, Československo zastupoval na kongrese Miroslav Holomek a Ján Cibuľa, ktorý je jednou z najvýznamnejších rómskych osobností Slovenska.

1 thought on “J.Hero: Rómom chýba príležitosť a podmienky, aby mohli na sebe pracovať. Já to vidím celkom inak

  1. Možno keby zástupcovia cigánov toľko nekradli a peniaze by sa použili tam kde sa majú použiť,nebol by to problém.Ak máte odvahu napíšte tu sumu koľko peňazí bolo vyčlenených na projekty pre cigánov.A to nepíšem o tom že tie svoje osady stavajú na cudzích pozemkoch a na čierno odoberajú elektrinu ktorú platíme my všetci.Teraz im dokonca Matovič chce dať po 500 eúr za voľby.Máte predstavu čo sa stane keď mu to prejde?Čo sa bude diať v osadách?

Napíšte čo si myslíte

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading