Matovič: Prezidentka tvorí vládu na hrane ústavy. Stručný prehľad udalostí slovenského aj svetového Kocúrkova
SLOVENSKO: Reakcie na úradnícku vládu, termín volieb, bizarné odchody a ešte bizarnejšie príchody
Kollár: Voľby budú 30. septembra, skorší termín poslanci nepodporia
Predčasné parlamentné voľby budú 30. septembra, na skorší termín nie je podpora 90 poslancov v parlamente, zahlásil predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v reakcii na opozičné pokusy o zmenu termínu, čo robil aj predtým.
Smer-SD totiž inicioval mimoriadnu schôdzu, na ktorej chce docieliť voľby začiatkom júla. Kollár ju formálne zvolá na štvrtok (11. 5.) alebo piatok (12. 5.), predpokladáme, že zas sa nenájde dosť poslancov, ktorí sa prezentujú v práci…
Kollár opäť zvolil alibizmus výhovorky na postoj OĽANO a SaS, ktoré mali povedať, že skorší termín neodsúhlasia. A Boris sa hádať a presviedčať ich v mene ľudí asi nebude.
Vinní sú – samozrejme – zas tí druhí, z opozície, pretože keď strana SaS v decembri 2022 iniciovala pád vlády, Smer a Hlas sa podľa Kollára mali s ňou dohodnúť na skoršom termíne volieb na jar. Ešte, že je opozícia, na ktorú sa ho hodí.
Napriek tejto pštrosej politike chce opozičný Smer-SD na mimoriadnom rokovaní NR SR presadiť uznesenie vo vzťahu k prípadnej úradníckej vláde a docieliť aj skorší termín predčasných parlamentných volieb, a to 1. alebo 8. júla.
Remišová objavila, že sme parlamentná demokracia
V redakcii na úradnícko-prezidentskú vládu končiaca ministerka a bábkoherečka V. Remišová objavila Ameriku, presnejšie, že Slovensko je parlamentná demokracia, a vláda by sa mala odvíjať od parlamentu.
Najskôr by sa mohla Veronika poobzerať po tom parlamente, kde je celá tretina nezaradených poslancov a spočítať na jednom prste svojej ruky, že jej strana má len jednu poslankyňu, čo je na uterák v politickom ringu.
Ako zvyčajne Veronika vyjadrila len ten najsprávnejší názor, že ten Čaputovej nie je „správny“, lebo nemá podľa nej oporu v Ústave SR ani v ústavnej tradícii. Keby sa tak pozrela do zrkadla, tiež by tam zbadala mnohé veci bez opory… Mimochodom, pani Remišová, demokracia je najmä a predovšetkým o vôli väčšiny ľudu. Lebo je úplne jedno, či sme parlamentná, či prezidentská „demokracia“, ak sa nerešpektuje hlas ľudu – hlas boží.
Najväčším jej objavom je, že „to, čo pani prezidentka navrhla, nie je úradnícka vláda, ale prezidentská.“
Nuž a čo tak nasypať si popol na vlastnú hlavu a zamyslieť sa nad akciou a reakciou, ale odzadu: nebola by táto reakcia, keby nebola akcia. A keby ľudia neboli v roku 2020 oblbnutí, tak by nebolo ani Veroniky, ani Igora, ani Riška, ani Boriska v koalícii a Slovensko by nemuselo byť tri roky nepretržite v nejakej kríze… nateraz už aj vládnej.
Matovič: Prezidentka tvorí vládu na hrane ústavy
Veru, aj autor atómoviek a tanečník na hrane si všimol, že Z. Čaputová pri tvorbe „vlády odborníkov“ – čo je vlastne Kaddáfiho know how (viď jeho Zelená kniha) nedodržala ústavné zvyklosti. Pamätá si niekto, koľkokrát tie zvyklosti dodržal Igor? Lebo naposledy svoju demisiu v prezidentskom paláci roztrhal… Ale teraz má pravdu, a tak obyčajné OĽANO nepodporí úradnícku vládu v parlamente. Zdá sa, že nijakú, okrem tej svojej. Máme sa na čo tešiť. Cirkusantstvo je zjavne chytľavé.
Aj odchody. Od pseudo Demokratov definitívne odišiel Rastislav Káčer, hoci tvrdí, že tam nikdy nevstúpil, len stál na tlačovke, keď Heger oznamoval vznik ďalšieho subjektu na jedno použitie. Káčer je tak sklamaný z vývoja, ktorý nejde podľa amerických hodiniek, že to vraj úplne zabalí a nebude už nikde a vraj aj nikdy kandidovať a ani sa uchádzať o nejaký teplý flek v zahraničnej službe.
Keď Washington krachuje, ale miliardy pre Kyjev sa vždy nájdu
Čoby to bol za deň, keby sa neozval Volodymyr Zelenský. Na Deň víťazstva nad fašizmomsa poďakoval americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a obyvateľom USA, ktoré stoja na prahu štátneho dlhového krachu za nový balík vojenskej pomoci v hodnote 1,2 miliardy dolárov. Treba len Európanom, ktorí to zjavne budú splácať, pripomenúť, že ide len o „dar a pôžičku“, čiže len pôžičku podľa amerického zákona Lend-leas Act (1941).
Bizarný deň potvrdil aj kyjevský šéf režimu, ktorý mnohí označujú na neonacistický, lebo Deň víťazstva nad nacizmom v II. svetovej vojne označil za „symbolický“. Asi sa ani on nepozrel do toho zrkadla, ktoré hovorí pravdu a len pravdu.
Aj, jáj, návšteva Kyjeva na výročie SS-divízie Galícia…
S druhou svetovou vojnou za zvláštnych okolností symboliky súvisela aj návšteva prezidentov Slovenska a Česka – Z. Čaputovej a P. Pavla. Nepochybne iba náhodou a neznalosťou histórie prišili obe hlavy štátov do Kyjeva pozdraviť Volodymyra práve na 80. výročie vzniku SS-Freiwilligen Division „Galizien„, ktorá bola práve 28.apríla 1943 vytvorená z ukrajinských regrútov…
Nemci aj tak riadia úniu…
Aby bolo jasné, kto v Európe a EÚ naďalej vládne, tak to dal najavo – ako inak – šéf nemeckej centrálnej banky Bundesbank Joachim Nagel v rozhovore pre utorňajšie vydanie denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Tam oznámil, že Európska centrálna banka (ECB) bude pokračovať vo zvyšovaní svojich úrokových sadzieb, keďže miera inflácie v eurozóne je stále vysoká, a basta.
Pre Slovákov je len jedno isté: a to stále vysoké platy Nemcov a západných krajín oproti nám, ktorí už 30 rokov dobiehame v životnej úrovni Západ.
No nie ste už z toho domáceho, aj zahraničného Kocúrkova unavení?
AUTOR: Rafael Rafaj
Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.