21. júla 2024

Linhart šokuje: TAKTO sa u nás prebaľuje choré ukrajinské mäso! To dávajú v školách jesť deťom!

Zdielajte

Linhart šokuje! Je toto normálne? Produkty, ktoré sú vyradené z predaja, produkty, ktoré sú poškodené, či mäsové výrobky z Ukrajiny, ktoré obsahujú nebezpečný vírus salmonelózy sa bezstarostne predávajú, a ich konzumujeme my či naše deti? Nie je to len akýsi nešťastný námet na sci-fi, ale slovenská realita!

O týchto šokujúcich praktikách hovorí v exkluzívnom vyjadrení pre portál eReport poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Patrick Linhart (Nezaradený). Ten na základe poslaneckého prieskumu, ktorý realizoval, zistil závažné nedostatky!

Linhart šokuje

Poslanec k tejto závažnej situácii ohľadom prebaľovania a ďalšieho distribuovania rôznych závadných produktov, inicioval i zasadnutie mimoriadneho pôdohospodárskeho výboru Národnej rady (NR) SR, kde žiadal prezentáciu výsledkov viacerých kontrol od Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS). Podľa vlastných slov dal viacero podnetov na testovanie. „Budeme žiadať výsledky testov bezlepkových produktov, ktoré sa nachádzajú vo viacerých obchodných reťazcoch. Jedná sa o produkty, ktoré údajne nie sú také bezlepkové, ako sa tvária. Okrem iného sa pozrieme i na mäsové výrobky,“ priblížil vtedy poslanec.

Šokujúce výsledky

„Výbor sa konal na základe iniciatívy preto, lebo sme odhalili, že pravdepodobne jeden zo zamestnancov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) napomáha firme, ktorá dlhodobo prebaľuje kurčatá z Ukrajiny a z Poľska na Slovensku. Tieto produkty boli dokonca poslané i do škôl a škôlok kurčatá, ktoré mali byť vyradené a obsahovali salmonelózu. Toto je bohužiaľ skutočnosť. Vyplýva to z výpovedí niekoľkých zamestnancov danej firmy,“ uvádza poslanec na margo iniciatívy.

Zaneprázdnený minister?

„Výbor NR SR nebol uznášaniaschopný, čiže sme nemohli vykonať poslanecký prieskum priamo na danom inkriminovanom mieste. Avšak, predvolali sme si pána ministra a riaditeľov ŠVPS, ktorý majú túto oblasť na starosti. Pán minister však neprišiel a poslal za seba len štátneho tajomníka, ktorý vysvetľoval základné veci,“ uvádza Linhart.

Ako je na tom obilie z Ukrajiny?

Poslanec Patrick Linhart na mimoriadnom výbore nezabudol i pripomenúť a opätovne poukázať na závažnú situáciu ohľadom kontaminovaného obilia z Ukrajiny, z ktorého sa následne vyrábala a múka, ktorá je do dnešného dňa distribuovaná do predajní po celom Slovensku.

„Pýtali sme i na tento problém. Momentálne prebieha záťah aj finančnej polície, takisto prišlo k určitým podnetom, ktoré sú momentálne v stave prešetrovania. Táto firma má naozaj veľmi za ušami, robí to na Slovensku už veľmi dlho. Musíme mať však jasné dôkazy, aby sme mohli tejto firme „klepnúť po prstoch“! Podali sme trestné oznámenie. Polícia bude prešetrovať všetky tieto záhadné okolnosti, ako je to možné, že roky všetko prechádza v úplnom poriadku,“ dodáva Linhart.

Lukáš Krupa – EreportUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *