Kontroverzná agentúra radí Trubanovi. Predtým ju mali Čaputová a Vallo.

0

Kontroverzná agentúra radí Trubanovi. Predtým ju mali Čaputová a Vallo.
(2019)
Konzultačná firma Arona Shaviva radila v kampani primátorovi Matúšovi Vallovi a prezidentke Zuzane Čaputovej. Teraz pomáha Progresívnemu Slovensku/Spolu. Český Deník N zistil, že Shaviv mal zohrať dôležitú úlohu pri pokuse o prevrat v Čiernej Hore v roku 2016. Ako uvádzajú noviny, na účet Shavivovej firmy na Cypre prišlo v tom roku 40 miliónov českých korún.

Služby poradenskej firmy Arona Shaviva využívali politické strany v Poľsku, USA, na Cypre či na Slovensku. V kampani primátora Matúša Valla, prezidentky Zuzany Čaputovej či PS/Spolu zastupuje Shavivovu firmu Michal Repa.
Na otázku Pravdy, či za služby platia Repovi alebo firme Shaviv odpovedal Martin Burgr, manažér komunikácie progresívcov:

„Áno, fakturuje nám agentúra Shaviv, ale my spolupracujeme len s Michalom Repom.“ Burgr potvrdil, že progresívci o podozreniach ohľadom Shaviva a prevratu v Čiernej Hore vedia. „My sme sa na to pýtali, a povedali nám, že v Čiernej Hore robili štandardnú kampaň.“ Martin Burgr nevylúčil, že v prípade potvrdenia podozrení by konali: „V tom momente spoluprácu ukončíme, lebo by to bolo vážne.“

Politický poradca Demokratického frontu (DF) Aaron Shaviv sa v septembri 2016 pokúsil cez spoločnosť Peregrine Consulting najať súkromne vlastnenú spoločnosť Patriotic Defense Group z USA na poskytovanie bezpečnostných služieb počas operácie 16. októbra v Podgorici, dozvedá sa Pobjeda od niekoľkých zahraničných zdrojov.

Potreboval od nich špeciálny typ služieb – používanie elektronických zariadení na detekciu sledovacích systémov a elektronických rušičiek. Potreboval tiež, aby spoločnosť vypracovala podrobný plán evakuácie a extrakcie tímu v budove parlamentu a jeho prepravu do oblasti mimo Podgorice po ohlásenom zhromaždení DF.

Tento druh „bezpečnostných služieb“ nie je charakteristický pre klasické mítingy. Bolo to skôr vybavenie obstarané pre špionážno-vojenskú operáciu.

Nie je známe, či kľúčoví vodcovia DF vedeli o Shavivových aktivitách medzi Tel Avivom a Orlandom. Prevádzkové údaje jasne naznačujú, že pravdepodobne v priebehu augusta Shaviv kontaktoval istého Josepha Assada, majiteľa spoločnosti Peregrine Consulting. Zaujímavosťou je, že spoločnosť má v názve a logu sokola sťahovavého, čo je príznačný symbol pre rôzne bezpečnostné poradenské firmy riadené najmä bývalými spravodajskými agentmi CIA, MI-5, Mossad… Má aj zaujímavú reklamu: „S našimi bohatými skúsenosťami s citlivými projektmi pre vlády, firmy a jednotlivcov, vieme, ako chrániť identitu, záujmy a ciele našich klientov…”

Preto je ťažké uveriť, že izraelský konzultant kontaktoval muža z Peregrine, aby pre DF vykonal účtovníctvo. Muselo to byť niečo iné, pretože Joseph Assad, americký občan libanonského pôvodu, spolupracuje s podobnými „poradenskými“ spoločnosťami.

Čo dnes odznelo na adresu primátora Bratislavy Valla, u Petra Bielika v Ta3 na Téme dňa, keď vypli mikrofóny:
Vetrák: Pozdravujem všetky rodiny s deťmi, ktorých okráda pán primátor
Bielik: Ale no, to už bolo naozaj navyše…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *