25. novembra 2024

VIDEO Tarabove otázky na Čaputovú: Stretli ste sa s Lipšicom? Aké máte prepojenie na čurillovcov?

Zdielajte....

Zvláštny krok prezidentky SR Zuzany Čaputovej v podobe odvolania ministra vnútra Ivana Šimka je hlavnou politickou témou už niekoľko desiatok hodín. Prezidentka na jednej strane tvrdila, že do vlády vyberá len morálne čistých a bezúhonných ľudí. Na strane druhej jedného z nich, pomerne slušne vyzerajúceho človeka, politicky pochovala kvôli partii trestne stíhaných policajtov, na ktorých sa možno už čoskoro zvalí ťarcha všetkých kontroverzných krokov, ktoré v rámci svojej práce v polícii za roky Matovičovej, Hegerovej, či Ódorovej vlády vykonali.

„Ona odvolala morálne čistého odborníka, lebo len takí mali v tej vláde byť. A odvolala ho preto, lebo si to prial policajný prezident. Lebo si to priali ľudia, ktorých asi policajný prezident kryje na policajných funkciách a ktorí sú trestne stíhaní,“ hovorí vo svojom najnovšom videu opozičný poslanec NR SR Tomáš Taraba (SNS, ŽIVOT-NS).

Dôvod na odvolanie Šimka neexistoval

Stále platí, že nech si Šimkove statusy na sociálnej sieti prečítate koľkokrát chcete, pravdepodobne v nich dôvod na odvolanie úradníckeho ministra nenájdete. Je zrejmé, že toto odvolanie nebolo o objektívnom pochybení ministra, ktorý vyzval policajného prezidenta Štefana Hamrana k dodržiavaniu zákona a k rešpektovaniu hierarchie, ktorú ukladá zákon, ale o tom, že Šimko niekomu poriadne silno stúpil na malíček.

„Minister vnútra si, dámy a páni, dovolil povedať, že na čele polície by mali byť ľudia, ktorí nie sú trestne stíhaní. Že by nemali mať problémy s morálkou a so zákonmi. Aby sme sa asi vyhli tomu, čo pozorujeme už tri roky, že ústavný súd konštatuje, že čoho sa polícia na Slovensku dotkne, to je porušením ústavy, ľudských práv, ako v nejakej banánovej republike,“ pokračuje Taraba.

Otázky na Čaputovú

Vzhľadom na okolnosti sa ponúka podstatná otázka, že čo sú konkrétne a pravé dôvody Šimkovho odvolania. Samotný Šimko totižto tvrdí, že hlavným dôvodom môže byť fakt, že nevymenoval čurillovca Pavla Ďurku do vysokej funkcie na policajnej inšpekcii, ktorá ho vyšetruje. „Vzniká dnes otázka, aké je prepojenie Zuzany Čaputovej a jej bábkového premiéra na tieto policajné zložky,“ myslí si Taraba. „Stretli ste sa v uplynulých dňoch s Danielom Lipšicom? Špeciálnym prokurátorom, ktorý sa nemá čo stretávať s politikmi? Riešili ste s ním personálne zloženie vašej vlastnej vlády?,“ pýta sa ďalej Taraba Čaputovej.

„Nie právny, ale policajný štát“

Slovensko sa vo finále, minimálne podľa Tarabu, zmenilo. Pravdou je, že situáciu, kedy si policajný prezident vymodlí odvolanie ministra, ktorý mu je nadriadený, sme tu pravdepodobne ešte nemali.

„Dámy a páni, Slovensko už nie je právny, ale policajný štát. V policajnom štáte totiž nižšie policajné zložky určujú, kto bude v politike, kto bude vo vláde. Je preto veľký predpoklad, že Progresívne Slovensko, ktoré túto vládu riadi, sa bude snažiť vstúpiť do týchto volieb, že sa bude snažiť kriminalizovať celú opozíciu a že sa bude snažiť ešte do poslednej chvíle zneužiť políciu,“ dodal Taraba.

Zdroj: Fb/tomastaraba /E-Report

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Napíšte čo si myslíte

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading