Michelko: Matovičovská mafia povyšuje zločincov a Lipšic je všade, kde sa deje nejaká hanebnosť!
Odvolaním ministra vnútra Ivana Šimka spravila možno politická skupina okolo Igora Matoviča (OĽANO) kontraproduktívnu nadprácu. Buď si neuvedomovali, čo celá kauza odhalí, alebo si mysleli, že majú takú moc, že sa im prepečie odvolanie bezúhonného ministra kvôli tomu, že nedovolil povyšovanie trestne stíhaného policajta. Ako sme sa dozvedeli, odmenu v podobe povýšenia naviac nedostal len Pavol Ďurka, ale aj najznámejší z kontroverzných policajtov Ján Čurilla. Naviac spoločnosťou koluje informácia, že deň pred Šimkovým odvolaním sa mal v prezidentskom paláci zastaviť špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
„Zdá sa, že všade, kde sa deje nejaká hanebnosť, je vždy v pozadí Daniel Lipšic. Kuloárne informácie hovoria, že stojí aj za odvolaním ministra vnútra Ivana Šimka. Samozrejme, môžeme sa sporiť o tom, či prezidentku navštívil v Prezidentskom paláci osobne, alebo jej ovplyvňovanie, resp. neprípustný nátlak robil nepriamo cez prostredníkov, to nie je až tak podstatné. Podstatné je, že vďaka jeho vplyvu sa stala nepredstaviteľná udalosť. Krajne skompromitovaní policajní úradníci ovládli aj inšpekciu Policajného zboru SR s cieľom zahladiť svoje zločiny,“ uviedol vo svojom najnovšom príspevku politológ a kandidát SNS do parlamentu Roman Michelko.
Test Ficom
Keby bol Ďurka Ficov človek, médiá a pravicoví politici by pravdepodobne žiadali jeho okamžité postavenie mimo službu. A zo skúseností vieme, že nie je vôbec vylúčené, že by k takejto téme bol usporiadaný aj nejaký ten „slušný“ protest. Zdá sa však, že pre Hamranových chlapcov platia v štáte, ktorý je zjavne ešte stále do nejakej miery riadený „temnými silami“ z OĽANO, iné pravidlá.
„V každom normálnom štáte, ak je policajt vyšetrovaný, je okamžite postavený mimo služobného pomeru a čaká sa, ako prebehne súd a či sa obháji, alebo bude odsúdený. Nie však tak za bývalého ministra vnútra Romana Mikulca a matovičovskej mafie. Tam sa potencionálni zločinci v policajných uniformách naopak povyšovali. Avšak predstava, že niekto, kto je stále vyšetrovaný policajnou inšpekciou, sa stane jej čelným funkcionárom, je naozaj absurdná, to je čistá orwellovčina,“ podotkol Michelko.
Neskúsený Ódor, neskúsená Čaputová
Opäť sa naviac ukazuje, že premiérska a prezidentská stolička vyžaduje až príliš vážne rozhodovacie schopnosti na to, aby na nej sedel hocikto. To, že takáto záležitosť prešla cez dvoch z troch najvyšších ústavných činiteľov, je totižto na viac ako len zamyslenie.
„Prezident PZ SR Štefan Hamran v plnej miere dokázal, že je čistý politik slúžiaci tým najskompromitovanejším politickým silám a v mene časti politikov je schopný akéhokoľvek podrazu. Smutné je, že miesto toho, aby bol okamžite vykázaný tam, kam patrí, teda vyzlečený z uniformy spolu s celou čurillovskou mafiou – podľa vyjadrenia Borisa Kollára, tak takémuto hrubému nátlaku podľahol jednak premiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor, predovšetkým však prezidentka Čaputová. To, čoho sme boli svedkami, nie je možné nazvať inak ako policajný puč. V štáte, kde o politikoch rozhodujú podobné indivíduá ako Hamran, Čurilla či Ďurka, sú vážne ohrozené základné princípy ústavnosti a právneho štátu,“ pokračuje Michelko.
„Nikto nespolitizoval políciu tak, ako Mikulec“
Matovičov minister vnútra Roman Mikulec vraj naviac „brutálne podriadil políciu politikom ako nikto v našich dejinách“. „No a skutočnosť, že permanentne žiadal informácie zo živých spisov, sú len znakom nekončiacej sa falošnosti matovičovskej mafie. Dôkazom sú napríklad esemesky, ktoré Mikulec posielal nebohému generálovi Lučanskému,“ dodal Michelko.
Roman Michelko/E-Report
Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.