Je Pellegrini chlap? Peter aj Edo pôsobili ako značkové kabelky kúpené na tržnici

0
Peter aj Edo pôsobili ako značkové kabelky kúpené na tržnici

Peter aj Edo pôsobili ako značkové kabelky kúpené na tržnici

5. septembra 2023 galileo

Nikomu neuškodil neskorší termín predčasných volieb viac ako Pellegrinimu. Keby voľby boli ešte o mesiac neskôr, tak by bývalý premiér skončil spolu s ďalším premiérom Hegerom (ktorý to už má takmer isté) mimo parlamentu. Obaja ako náhradníci riadne zvolených premiérov (ktorí vyhrali riadne voľby). Jeden musel odísť pre vraždu a druhý pre neschopnosť. 

Peter aj Edo pôsobili ako značkové kabelky kúpené na tržnici a vydávajúce sa za originál. Fico aj Matovič majú veľa chýb, ale sú to čisté originály. Jeden architekt moci a druhý génius propagandy (géniovia bývajú často poloblázni).

Takže tieto fejky svojich šéfov uverili v to, že sú dokonalejšie ako originál a odtrhli sa od svojich predsedov v predstave, že oni to predsa dokážu robiť lepšie a založili si svoje vlastné strany.

Pellegrinimu sa to spočiatku celkom darilo, stúpal na popularite, vyhrieval sa na slnku priazne obyvateľov, na ktorých okrem covidu dopadlo neuveriteľné vládnutie Matoviča a jeho partičky.

Slováci znesú veľa, ale toto už bolo aj na národ holubičí priveľa. Gniavení covidom, chaosom a vysokými cenami si našli svojho spasiteľa svätého Petra. Tomu stačilo usmievať sa a na rozdiel od zamračeného Fica začal zberať jeho voličov a tiež voličov, ktorí v poblúznení mysle dali hlas trnavskému magistrovi Igorovi.

Ako postupne stúpali preferencie v prieskumoch, tak isto stúpali aj Petrove premiérske ambície a presne tu sa dopustil chyby nazvanej po najväčšom babrákovi slovenskej politiky zvanej ťah Procházkom. Vyhrnul si rukávy a vyhlásil sa nie za gazdu pravice, ale premiéra nového, lepšieho Slovenska, ktoré pod jeho vedením čakajú nové krajšie zajtrajšky. 

Uveril v to, že všetky tie funkcie ktoré mu pristáli na stole (štátny tajomník, minister, predseda parlamentu, predseda vlády) boli výsledkom jeho geniality a nie toho že liezol Ficovi do …. Keď média zistili, že ich milované strany PS, SAS neskôr aj Demokrati, nedokážu vytvoriť samostatne bez Pellegriniho vládu, tak v rámci hesla bratislavskej kaviarne „aj volebný líder Smeru je lepší ako Fico“, si začali Petra hýčkať.

A ten rástol a rástol.

Lenže chyba lávky. Zrazu od neho chceli aby sa vyjadril ku konkrétnym veciam, navrhol riešenia, začal rozdávať rany v politickom ringu a na to mu chýba osobnostná výbava. Proste ring chce alfa samca, a tak ako kabelka z tržnice nebude nikdy originál aj keď tak vyzerá, tak vyhrnuté rukávy neurobia z teba chlapa, keď ty sám sa na to necítiš. 

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *