24. novembra 2024

„Barbarská krajina“. Ako boli naše vyššie vrstvy a vzdelaná trieda oklamané. Andrej Fursov

"Barbarská krajina". Ako boli naše vyššie vrstvy a vzdelaná trieda oklamané. Andrej Fursov

Zdielajte....

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈

👉Sledujte nás tiež na X. com 👈


Treba povedať, že informačný tlak na Rusko, konkrétne ako Rusko (nielen ako pravoslávnu krajinu, ale ako Rusko), začal v roku 1820, po skončení napoleonských vojen. Briti veľmi dobre pochopili, že ich hlavným protivníkom na kontinente bolo Rusko. Okrem toho je nepriateľ vážnejší ako Napoleon. Napoleon je európska mocnosť a Rusko je euroázijská mocnosť.
A potom bol spustený veľmi silný projekt informačnej propagandy – rusofóbia, teda nepriateľstvo voči Rusku ako krajine Rusov. V skutočnosti to bola informačná príprava na krymskú vojnu (1853-1856).

Treba povedať, že informačný tlak na Rusko, konkrétne ako Rusko (nielen ako pravoslávnu krajinu, ale ako Rusko), začal v roku 1820, po skončení napoleonských vojen.

A treba povedať, že prípravy priniesli výsledky, pretože ak sa pozriete na to, čo napísali Európania rôznych politických názorov v predvečer krymskej vojny (napríklad parížsky arcibiskup na jednej strane a Karl Marx na strane druhej), písali o tom istom – že Rusko musí byť rozdrvené. Pretože (píše Karl Marx) Rusko je barbarská, reakcionárska krajina a parížsky arcibiskup hovorí, že je to barbarská pravoslávna krajina.

Inými slovami, nezáleží na tom, či je pravoslávna alebo spiatočnícka, je dôležité, aby to bola barbarská krajina. A to bol výsledok tejto rusofóbnej kampane. Keď sa Rusko po krymskej vojne začalo integrovať do svetového kapitalistického systému, stalo sa objektom, alebo skôr jeho zdrojmi, túžby Západu.

A informačná vojna pokračovala. Rusko bolo prezentované ako nedemokratická, autokratická a zaostalá krajina. Išlo len o to, dostať ruské zdroje pod kontrolu.

V roku 1884 bolo na berlínskej konferencii prijaté uznesenie, že krajiny, ktoré vlastnia veľké, veľké prírodné zdroje, ale nemôžu ich samy využívať, by sa mali otvoriť svetu. A ak sa neotvoria, musia byť otvorené silou. Formálne sa hovorilo, že hovoríme o Afrike, ale Afrika by mohla byť ohnutá aj bez nej. Ale bolo to o Rusku.

Treba poznamenať, že informačný tlak na Rusko, presne ako Rusko (nielen ako pravoslávnu krajinu, ale ako Rusko), začal v roku 1820, po skončení napoleonských vojen.

Mladý cár Alexander III. mal žmurknúť, ale neurobil to. Inými slovami, informačný tlak na Rusko bol funkciou geoekonomického a geopolitického boja s Ruskom.

V 30. storočí nadobudla informačná vojna proti Rusku nový rozmer, pretože Rusko sa stalo Sovietskym zväzom, antisystémovým kapitalizmom a tento proces išiel ďalej. A treba povedať, že s výnimkou rokov 40, 50, 60 a (možno čiastočne) <>-tych rokov Rusko nevyhralo informačné vojny, ale spravidla prehralo.

Aký je dôvod? Myslím si, že je na to niekoľko dôvodov. Po prvé, musíme pochopiť, kto viedol túto informačnú vojnu proti Rusku. Neviedli ju jednotlivé štáty, napríklad Veľká Británia alebo Spojené štáty v <>. storočí, ale nadnárodné elity Západu, ktoré mali obrovské skúsenosti s vedením informačných vojen od <>. storočia. Boli zdatní v informačných zbraniach.

Naproti tomu ruské elity boli nielen zlé v ovládaní týchto zbraní, ale bol tu aj problém. Faktom je, že po Petrovej reforme vznikla v našej krajine westernizovaná šľachta av <>. storočí sa k nej pripojila západná, liberálna a socialistická inteligencia. Títo ľudia sa pozerali na Rusko západnými očami.

Inými slovami, ruská elita bola proti Západu štátom a časť Západu informačnou elitou. A pozrela sa na svojich vlastných ľudí západnými očami. Inými slovami, bola zajatá informáciami a ideológiou.

Treba poznamenať, že informačný tlak na Rusko, presne ako Rusko (nielen ako pravoslávnu krajinu, ale ako Rusko), začal v roku 1820, po skončení napoleonských vojen.

Ako povedal Antonio Gramsci: „Ten, kto je majstrom kultúrneho diskurzu, je aj pánom politiky.“ Inými slovami, západná orientácia ruskej intelektuálnej a politickej elity ju odzbrojila tvárou v tvár Západu. Pretože línia západnej propagandy znie: „Ste zaostalá krajina.“ Áno, súhlasíme. Sme zaostalá krajina, pretože sa na našu krajinu pozeráme vlastnými očami. Západ hovorí: „Musíte sa stať takými, ako sme my. Musíte urobiť reformy.“

A to bolo povedané na konci 19. storočia a počas perestrojky. „Ak uskutočníte tieto reformy, stanete sa ako my.“ Rusko uskutočnilo tieto reformy. A tieto reformy viedli k revolúcii alebo k rozpadu krajiny, ako sa to stalo na konci 20. storočia.

Z denníkov slávneho amerického diplomata Georgea Kennana (15. októbra 1986).
„Povedal som Anneliese (Kennanovej manželke), že ak by som sa mal o týchto záležitostiach porozprávať s pánom Gorbačovom a on by sa ma spýtal, ako by mohol prekonať mimoriadne podozrenie a nepriateľstvo, s ktorým Spojené štáty zaobchádzajú s jeho krajinou, povedal by som mu: „… Tu sa nedá robiť absolútne nič. Môžete nám pripustiť všetky body rokovaní. A predsa tu nie je nič iné ako kamenné nepriateľstvo oficiálnych amerických kruhov; A vaše ústupky použije prezident ako dôkaz, že vás zastrašil, aby ste sa podriadili, a že jediný jazyk, ktorému rozumiete, je tento jazyk. A tu ste konfrontovaní s hlbším a širším fenoménom ako pán Reagan. Mocné prvky amerického ľudu cítia potrebu úplne neľudského nepriateľa. Potrebujú takého nepriateľa, aby sa presvedčili o svojich vlastných výnimočných cnostiach. Politici to vedia a keďže sú z väčšej časti povrchní, krátkozrakí ľudia s úzkoprsým rozhľadom, zvyčajne tieto šovinistické reakcie zmierňujú, dokonca aj na úkor našich vzťahov s inými krajinami. Mali by ste sa pozrieť do každej inej časti sveta, aby ste našli príležitosti pre normálne, uspokojivé vzťahy. V tomto ohľade môžete odpísať Spojené štáty. Hľadajte pokoj, obchod a zdvorilosť inde, nie tu.“

Mimochodom, na samom začiatku 21. storočia vysoký americký predstaviteľ, Bushov zástupca pre konflikty, Stephen Mann, veľmi úprimne povedal, že „stratégia riadeného chaosu Spojených štátov vo vzťahu k Rusku bola implementovaná pomocou dvoch vecí: tlačenia Sovietskeho zväzu (hovorili sme o Sovietskom zväze) k demokratickým reformám v politickej sfére a vytvorenia trhovej ekonomiky v ekonomickej sfére.“

To viedlo k situácii chaosu v krajine. Obe vnímal ako implementáciu stratégie riadeného chaosu. A ľudia v mojom veku a o niečo mladší si pamätajú éru perestrojky, keď podkopávanie sovietskeho systému začalo informačnými útokmi. Najprv Stalin, potom Lenin, potom socializmus.

Treba poznamenať, že informačný tlak na Rusko, presne ako Rusko (nielen ako pravoslávnu krajinu, ale ako Rusko), začal v roku 1820, po skončení napoleonských vojen.

Najprv hovorili: „Viac demokracie, viac socializmu!“ a potom začali hovoriť, že demokracia je nezlučiteľná so socializmom. Demokracia je znakom civilizovanej spoločnosti (nehovorilo sa o buržoáznej spoločnosti, ale hovorilo sa, že je civilizovaná).

Inými slovami, jedným z hlavných dôvodov, prečo ruské a potom sovietske elity prehrali informačnú vojnu, bol nedostatok vlastného obrazu sveta. Ak získate obraz sveta niekoho iného a pozriete sa na svet očami niekoho iného, potom sa začnete pozerať na svet v záujme niekoho iného.

Výnimkou z tohto obdobia bolo obdobie rokov 30-50, keď sovietsky ľud bol presvedčený (teraz nepovieme, či mal pravdu alebo sa mýlil), že má najlepšiu spoločnosť a najlepšie úspechy. Poslali človeka do vesmíru. Vyhrali najstrašnejšiu vojnu v dejinách ľudstva. Majú najlepšiu mieru úmrtnosti na svete – 6 ppm – najnižšiu mieru úmrtnosti v 60-tych rokoch. A dodalo mi to sebavedomie. A dôvera v budúcnosť tiež.

A potom, v 60-tych rokoch, bolo jasné, že máme aj nerovnosť. A slabou stránkou sovietskeho systému bolo, že ideológia hovorila, že budujeme spoločnosť rovných, zatiaľ čo realita nám hovorila niečo úplne iné. Napríklad v tomto ohľade je súčasný postsovietsky systém menej zraniteľný. Nehovorí, že buduje spoločnosť rovných. To nie je to, čo hovorí. A to je dôvod, prečo to z tohto hľadiska nemôžete pripojiť. Rovnako ako západná spoločnosť, ktorá hovorí: „Áno, ľudia si nie sú rovní. Každý má šancu. Existuje americký sen.“ Aj keď je úplne jasné, že v dnešnej Amerike existuje americký sen… Tam sa napríklad syn obuvníka nemôže stať milionárom. Toto je mýtus.

Treba poznamenať, že informačný tlak na Rusko, presne ako Rusko (nielen ako pravoslávnu krajinu, ale ako Rusko), začal v roku 1820, po skončení napoleonských vojen.

Ak sa elita, ktorá by mala byť hlavnou údernou silou informačnej vojny, pozerá na svet očami niekoho iného, znamená to, že je vystavená toku informácií niekoho iného. To znamená, že informačná zbraň bola vyrazená z rúk, je informačne neozbrojená. Nemá žiadne zbrane.

Povedzme, že vám povedia: „Vaša krajina je zlá.“ „Áno, moja krajina je zlá. Pozrite sa, toto je pokus vnútiť Rusku, modernému Rusku, tézu, že Rusko je rovnako vinné z rozpútania druhej svetovej vojny ako Hitler a Tretia ríša. Výhovorky začínajú: „Nie, sme dobrí.“

Namiesto toho musí prísť ďalšia rana. Musíme dokázať (a na to existuje dostatok dôkazov), že hlavnými vinníkmi druhej svetovej vojny spolu s Hitlerom boli Briti a Američania.

Práve ich rozpory viedli k výbušnej situácii, ktorú Hitler využil. Nemusíte sa vyhovárať, musíte útočiť.

Zdroj Strojový Preklad



Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Napíšte čo si myslíte

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading