2. januára 2025

Bulhari navrhli USA, aby miesto nich išla bojovať na Ukrajinu americká pechota

US-SOLDIERS

Bulhari navrhli USA, aby miesto nich išla bojovať na Ukrajinu americká pechota

Zdielajte....

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈

👉Sledujte nás tiež na X. com 👈



Dvaja významní bulharskí vojenskí analytici /Iskren Ivanov a Momčil Dojčev/, znudení americkou praxou vedenia svojich vojen cudzími rukami navrhli USA, aby americkí vojaci išli do zákopov na Donbase a bojovali tam proti Rusom o.i. aj za Bulharov. Aby Bulhari uľahčili logistiku, ponúkli Američanom ako nástupiská bulharské prístavy a letiská.

USA to ale asi nezoberú. Zjavne sa chcú na prehratú ukrajinskú vojnu vykašľať. Prenechávajú ju aj s virtuálnym ziskom z víťazstva Európskej únii. Na lákavú udičku víťazov nad Ruskom sa už dávnejšie chytajú najmä Francúzi a Poliaci. No samozrejme aj pobaltské štáty. A za nimi štréberi Z Česka. Bulhari, aj keď sú neraz podceňovaní, sú chytrejší národ ako Česi. . Vedia, akú hru tu USA rozohrali. Bulhari sa zatiaľ nedali nachytať. Ani Nemci nie. Francúzi, Česi a Poliaci áno…

A TERAZ NIEČO PRE ZÁBUDLIVÝCH NOVINÁROV

Zajtra bude výročie začiatku priamych mierových rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou. Odohrali sa na území Bieloruska dňa 28.2.2022. Teda pár dní od začiatku bojov. V tom čase ešte na ruskej a ukrajinskej strane nebolo toľko mŕtvych a ranených. Nenávisť ešte neprepukla naplno. Rokovania sa po niekoľkých stretnutiach skončili, pretože jeden z ukrajinských zástupcov vraj stratil dôveru Zelenského. Neskôr bol uväznený a neoficiálne popravený.

Asi o mesiac, 29.marca 2022 sa potom konali priame rusko-ukrajinské rokovania nanovo. S novými ľuďmi, na novom mieste. Konali sa pod záštitou tureckej vlády v Istanbule. V paláci Dolmabahče. Po dvoch-troch stretnutiach, keď už bol na svete aj draft podmienok pre prímerie, boli aj tieto mierové rokovania prerušené. Podstatou dohody o prímerí vtedy malo byť prijatie štatútu neutrality Ukrajiny. Ukrajina mala poskytnúť ruskojazyčným regionom autonómiu. Ukrajina by sa nesmela stať členom NATO a nesmela byť na svojom území mať ani žiadne základne USA, UK, NATO a pod. Ukrajina a Rusko by mali mať v dohodnutých oblastiach iba symbolickú vojenskú prítomnosť. Ukrajina by mohla požiadať o členstvo v EU no mala by dodržiavať Zmluvu o priateľstve, hospodárskej a spoločenskej spolupráci s Ruskom.

Stretnutia medzi Ukrajinou a Ruskom sa bohužiaľ prerušili. Odvtedy sa už nerokuje. Zelenskij, Západ a spol. vymýšľajú už iba kadejaké komické formáty. Najnovšie by sa stretnutie k jednému z nich malo konať vo Švajčiarsku. – Bez ruskej účasti, teda bez akéhokoľvek zmyslu.

Rokovania Ukrajiny a Ruska v Turecku zmarili údajne Briti. Po dohovore s USA sľúbili Ukrajincom najmodernejšie zbrane a muníciu, Briti sľúbili Ukrajincom toľko zázračných zbraní, že by nimi mohli poraziť „moskaľov“ za pár dní. Ukrajinci uverili. Povedali si, -prečo by sme mali brať remízu keď môžeme vysoko vyhrať. Za pomoci zbraní zo Západu sa potom začali ľúte boje, ktoré trvajú už takmer dva roky. Začali sa boje, ktorých výsledok je v nedohľadne.

Posuny na frontoch boli včera a dnes opäť v prospech Ruska. OS RF obsadili nové obce, usadili sa na okraji ďalších miest a uskutočnili prieskum bojom na významných častiach frontu. Rusi vstúpili na okraj mestečka Krasnogorovka /Marijinský sektor, smer Doneck/. Pozície Ukrajincov boli napadnuté aj v Novomichajlovke, v oblasti dedín Nevelskij a Pervomajskoe. Boje pokračujú tiež na okraji Časov Jara.

Pri Avdejevke sa Rusi, ako som už písal, zmocnili obcí ako Tonnenkoje, Lastočkino, Orlovka, Semjonovka,Stepovoe a Severnoje. V zaporožskom smere sa čistí od mín Rabotino. V okolí sa OS UA snažia podnikať protiútoky, aby sa chytili aspoň na okrajoch aglomerácie. Na Vremevskom výbežku sa naopak OS RF usilujú zachytiť v dedine Zolotaja Niva. Pri Chersone sa banderovcom znovu podarilo obsadiť niektoré body na ľavom brehu Dnepra. Okoli je pod veľmi silnou paľbou OS UA z kanónov, i z dronov. Rusi odpovedajú rovnako silnou paľbou. Zaútočili napr. na zhromaždisko OS UA na pravom brehu Dnepra pri obci Šljachovoe. Svoje tu robia ruské kĺzavé bomby. V smere na Kupjansk sa naďalej bojuje pri Terny, Tabajevke a Sinkovke.

Ako vidieť, mnohé územia tu OS RF obsadili v rámci prieskumu bojom. Po následných ukrajinských protiútokoch sa ocitli v sivej zóne a napriek ruskému postupu nie sú ešte vo výlučnej držbe Rusov.

Zaujímavé fámy sa dostali medzi analytikov z Kyjeva. Zelenskij a jeho západní stratégovia údajne už až tak nebazírujú na znovuzískaní Donbasu, ako na opätovnom ovládnutí Krymu. Krym sa stal vo vojne Západu s Ruskom akýmsi svätým grálom. Krym sa preto musí z ruských rúk za každú cenu vrátiť späť do rúk Ukrajiny a USA. Krym je kľúč k ovládaniu Čierneho mora. Má vojenskostrategickú, geopolitickú i symbolickú hodnotu. Preto bude Krym pre Zelenského to posledné, čo by mohol rukami krutého osudu stratiť.

Po strate Avdejevky vydal hlavný veliteľ OS UA rozkaz vybudovať nový silný oporný bod ukrajinskej obrany v oblasti Selidovo. Centrum tejto „pevnosti“ má byť mesto Pokrovsk. Mesto nie je veľmi zničené, no je takmer úplne vyľudnené. Ukrajinskí vojaci v ňom teraz naplno budujú ženijné zariadenia, zákopy, bunkre a podzemné spojenia medzi budovami. Nuž uvidíme, či tento „festung“ dokážu Ukrajinci vybudovať skôr, než tam príde ruská armáda.

Autor: trikopce



Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Napíšte čo si myslíte

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading