30. mája 2024

Video: Adam Lučanský: V prípade otcovej smrti chystám prekvapenie, Kolíková nebude nadšená

0

Adam Lučanský: V prípade otcovej smrti chystám prekvapenie, Kolíková nebude nadšená


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Štyridsiate prvé vydanie Diskusie na palete s poslancom NR SR za SNS Adam Lučanským. V úvode objasňuje motívy svojho vstupu do politiky, medzi ktorými dominuje snaha o objektívne vyšetrenie smrti jeho otca, generála Milana Lučanského. Ako ironicky povedal, do politiky ho pozval Igor Matovič a jemu podobní politici. V období, keď jeho otec, bývalý policajný prezident, za podozrivých okolností zomrel vo väzbe, mala jeho rodina pocity bezmocnosti. O jeho smrti sa dozvedeli z médií, nie od štátnych inštitúcií. Vo veci vyšetrovania tohto prípadu prokurátor odmieta konať, na základe čoho bola podaná ústavná sťažnosť, ktorú mú Ústavný súd SR na stole už trinásť mesiacov, no stále nerozhodol. Poznamenal, že v niektorých prípadoch dokáže Ústavný súd rozhodnúť do deviatich dní, ako to bolo pri prezidentkinom podaní ohľadne novely Trestného zákona, a iné podania ignoruje.

Trestné stíhanie jeho otca považuje za vykonštruované, zmanipulované a koordinované zo strany vyšetrovateľov, tzv. čurillovcov, sudkyne Pamely Záleskej a ďalších osôb, pričom do väzby sa dostal na základe výpovede kajúcnika. Otca dobre poznal, rozhodne nemal samovražedné sklony, preto oficiálnu verziu o jeho skone nepovažuje za pravdivú. Pri obhliadke tela sa nenašli ani obvyklé stopy na krku, ktoré by naznačovali obesenie. Na mieste činu tiež boli nájdené iné veci, ako boli zapísané v protokole. Rodine odmietli nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie z nemocnice. Navyše, počas vtedajšieho vyšerovania zo strany štátu bola rodina vydieraná, o čom však zatiaľ nemôže hovoriť. Preto rodina žiada obnovenie vyšetrovania.

Myslí si, že otec mal byť prostriedkom v politickom boji proti Robertovi Ficovi, Robertovi Kaliňákovi a ďalším vtedajším opozičným politikom. Fico mal byť podľa jeho slov “najväčším skalpom” pre Igora Matoviča, Daniela Lipšica a Gábora Grendela. Potvrdil, že práve táto trojica s najväčšou pravdepodobnosťou organizovala prenasledovanie politickej opozície. S ľuďmi, ktorí zohrali negatívnu úlohu pri smrti jeho otca, ako je bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a exminister vnútra Roman Mikulec, sa dnes stretáva tvárou v tvár v parlamente. Zatiaľ sa nesnažil s nimi rozprávať – čaká na okamih, keď v prípade padne prvé obvinenie. O tom, že nemajú čisté svedomie svedčí fakt, že pri pri kontakte s ním uhýbajú pohľadom. Čo sa napáchalo za bývalej vlády, by sa na výstrahu malo zapísať do učebníc histórie, myslí si.

Spomenul tiež zaujímavý fakt: snaha o dovolanie Martiny Šimkovičovej môže súvisieť aj s tým, že je poslaneckým náhradníkom za ministerku kultúry v Národnej rade SR a v prípade jej návratu do parlamentu by on musel zo zákonodarného zboru odísť. Je presvečený, že aj to je zámerom opozície, pretože je z ich pohľadu takisto “neželanou osobou”. Na záver uviedol, že chystá istý projekt, súvisiaci s prípadom smrti jeho otca, ale aj ďalších ľudí, na ktorých boli páchané zverstvá, pričom dodal, že exministerka Kolíková z toho “nebude nadšená”.

Diskusia na palete


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *