22. decembra 2024

Ľuboš Blaha: Slovenský parlament je ako „Slunce, seno, jahody“

blaha mimi154

Ľuboš Blaha: Slovenský parlament je ako "Slunce, seno, jahody"

Zdielajte....
  • Ľuboš Blaha: Slovenský parlament: Článok porovnáva fungovanie slovenského parlamentu a Európskeho parlamentu, pričom zdôrazňuje rozdiely a podobnosti v legislatívnych procesoch a politických dynamikách.
  • Koaličná politika: Diskutuje sa o dynamike a kompromisoch v koaličnej politike na Slovensku, vrátane záškodníckych aktivít niektorých europoslancov.
  • Geopolitické napätie: Spomína sa rusofóbia a čínofóbia v Európskej komisii, čo odráža širšie globálne geopolitické napätie.
  • Osobné konflikty: Uvádza sa príklad súdneho sporu medzi Ľubošom Blahom a bývalým ministrom Jaroslavom Naďom ako ukážka, ako politické nezhody môžu prerásť do osobných konfliktov.

Rozdiely a podobnosti medzi slovenským a európskym parlamentom sú fascinujúce témy, ktoré odhaľujú mnoho o fungovaní demokracie na rôznych úrovniach. Slovenský parlament, známy ako Národná rada Slovenskej republiky, je miestom, kde sa formujú zákony špecifické pre Slovensko, zatiaľ čo Európsky parlament sa zaoberá legislatívou, ktorá ovplyvňuje celú Európsku úniu. Koaličná politika je vždy plná dynamiky a kompromisov, a situácia na Slovensku nie je výnimkou. Záškodnické aktivity, ako sú tie, ktoré boli pripisované niektorým europoslancov z Progresívneho Slovenska, môžu viesť k napätým vzťahom a otázkam o lojalite voči národným záujmom.

Ľuboš Blaha: Slovenský parlament je ako „Slunce, seno, jahody“

Rusofóbia a čínofóbia sú obavy, ktoré sa v posledných rokoch stali predmetom mnohých diskusií v Európskej komisii a širšej verejnosti, čo odráža globálne geopolitické napätie. Komunikácia na diaľku medzi europoslancami a ich národnými stranami, ako je napríklad Smer-SD, je kľúčová pre udržanie súdržnosti a efektívneho presadzovania politík. Súdne spory, ako ten medzi Ľubošom Blahom a bývalým ministrom Jaroslavom Naďom, sú príkladom toho, ako politické nezhody môžu prerásť do osobných konfliktov.

Film o exprezidentke Zuzane Čaputovej môže byť zaujímavým pohľadom na jej pôsobenie v úrade a na to, ako jej politické rozhodnutia ovplyvnili Slovensko. Voľby v USA, ako aj vo všeobecnosti, sú vždy dôležitým ukazovateľom smerovania politiky v danej krajine a môžu mať dopad na medzinárodné vzťahy. A nakoniec, otázka, prečo smeráci v Európskom parlamente nevytvárajú ľúbivé videá ako ich progresívni kolegovia, môže súvisieť s rozdielnymi komunikačnými stratégiami a prioritami, ktoré si každá politická skupina stanovuje.

S europoslancom Ľubošom Blahom o rozdieloch a podobnostiach slovenského a európskeho parlamentu, o situácii v koalícii, o záškodnických aktivitách europoslancov z PS proti Slovensku, o rusofóbii a čínofóbii EK, o tom, ako zvláda na diaľku komunikáciu s predsedníctvom Smeru, o jeho súde s exministrom Naďom, o filme o exprezidentke Zuzane Čaputovej, aj o voľbách v USA a o tom, prečo smeráci v EP netočia ľúbivé videá ako progresívci.

Rozhovory s Mimi Šramovou



Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Napíšte čo si myslíte

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading