Nielen Demokrati sú hrozbou pre našu demokraciu
- Nielen Demokrati sú hrozbou pre našu demokraciu: Článok upozorňuje na rôzne výzvy, ktorým čelí demokracia na Slovensku, vrátane porušovania ľudských práv a ekonomických problémov.
- Používanie termínu fašizmus: Termín fašizmus sa často používa v súčasnej politickej debate na Slovensku a v Európe, čo odráža obavy z rastúceho vplyvu extrémistických a radikálnych prúdov.
- Politické napätie: Článok diskutuje o politickom napätí medzi rôznymi stranami, vrátane koalície a opozície, a ich vplyve na demokraciu.
- Historické a súčasné aspekty: Diskusie o fašizme zahŕňajú historické aj súčasné aspekty, čo je dôležité pre vzdelávanie verejnosti a posilnenie demokratických hodnôt.
V súčasnosti sa termín fašizmus používa pomerne často a je zaujímavé, že ho používajú obidve strany nášho rozdeleného politického spektra. Voliči koalície hovoria o jednotlivcoch, ktorí zatvárali nepohodlné webové stránky, porušovali základné ľudské práva, urážali ľudí, prenasledovali opozíciu, ničili demokratické zriadenie, podkopávali právny systém a ekonomicky devastovali štát s pomocou médií. Z týchto dôvodov sú tieto strany, najmä Demokrati, považované za hrozbu pre našu demokraciu.
Nielen Demokrati sú hrozbou pre našu demokraciu
Fašizmus je termín, ktorý má hlboké historické korene a je často spojený s autoritárnymi režimami a ideológiami, ktoré sa vyznačujú extrémnym nacionalizmom, odmietaním demokratických princípov a porušovaním ľudských práv. V súčasnej politike sa tento termín používa na opis rôznych politických praktík a ideológií, ktoré môžu mať podobné charakteristiky. Je dôležité rozlišovať medzi použitím tohto slova ako analytického nástroja na popis konkrétnych politických fenoménov a jeho použitím ako pejoratívneho označenia v politickom diskurze.
V súčasnosti sa termín fašizmus používa v politických debatách na Slovensku a v Európe, čo odráža obavy z rastúceho vplyvu extrémistických a radikálnych prúdov. Diskusie o fašizme a jeho moderných prejavoch sú dôležité pre pochopenie a riešenie súčasných politických výziev a pre udržanie zdravého demokratického systému. V kontexte Slovenska sa konferencie a diskusie o fašizme zameriavajú na historické aj súčasné aspekty tohto fenoménu, čo je dôležité pre vzdelávanie verejnosti a posilnenie demokratických hodnôt.
Bude potrebný dlhší čas, než globalisti dostanú takú silnú facku, z ktorej sa už nespamätajú.
Malé údery sa postupne dostávajú aj na Západ, kde sa situácia začína meniť. Robert Fico si je vedomý, že ak nechce, aby sa situácia zhoršila, mal by vyhrať aj nadchádzajúce voľby. Avšak stráca sympatie mnohých voličov kvôli návratu k dvojtvárnej politike. Užíva si politickú hru a provokuje. Boj mu vyhovuje, rozohráva viacero partií naraz a tým zmätkuje nepriateľa, ktorým je momentálne pre neho Hlas. Medvediu službu mu robí svojou neodbornou politikou predovšetkým SNS a Národná koalícia. Napriek tomu, ak by na týchto spojencov zatlačil, neodišli by, pretože si uvedomujú, že teraz majú možno poslednú šancu na obohatenie.
O fašistoch sa diskutuje aj na druhej strane. Možno to je preto, že ako národ sme sa stále úplne nevyrovnali s otázkou slovenského štátu. Je potrebné uzavrieť túto kapitolu, ale kto a ako to dokáže? A bude to konečné uzavretie? Je zrejmé, že vojnový štát bol fašistický, aj keď bol náš. Ale kto má právo súdiť Tisa? Kto by si želal byť na jeho mieste? Nakoniec si vybral menšie zlo, čo možno zachránilo mnoho Slovákov. Jeho činy po potlačení SNP a ocenenie nemeckých vojakov nemožno ignorovať, ale možno tým zachránil ďalšie životy. Spochybňovanie holokaustu, SNP a oslavovanie Tisa však posilňuje pozíciu druhej strany, ktorá vníma voličov SNS a Republiky predovšetkým ako fašistov.
Progresívci a opozícia majú v rukách aj ďalšie tromfy, ako je napríklad otázka vyšetrovania pandémie. Mali by sa vyšetriť prípady rozkrádania, porušovania ústavy a zákonov, čo malo od začiatku zabezpečiť komisia. Koalíciu tiež tak trocha kazí Šimkovičová, ktorá by bez Machalu nedosiahla nič. Teraz sa zaoberá zmenou hymny bez predchádzajúcej konzultácie s koalíciou, čo naznačuje, že si praje, aby po nej zostala aspoň táto významná pamiatka. Zostáva ich už aj tak dosť.
Stalo sa
Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme