22. decembra 2024

Lavrov v rozhovore s Carlsonom hovoril o Orešniku, mieri s UA a Trumpovi

lavron carlson

Lavrov v rozhovore s Carlsonom hovoril o Orešniku, mieri s UA a Trumpovi

Zdielajte....

Stručný prehlaď článku:

  • Lavrov v rozhovore s Carlsonom hovoril o Orešniku, mieri s UA a Trumpovi: Lavrov diskutoval s Carlsonom o rôznych témach.
  • Orešnik: Boli spomenuté konkrétne detaily týkajúce sa Orešnika.
  • Mier s UA: Diskusia zahŕňala aj otázky mieru s Ukrajinou.
  • Trump: Lavrov sa vyjadril aj k bývalému prezidentovi USA, Donaldovi Trumpovi.

Lavrov v rozhovore s Carlsonom hovoril o Orešniku, mieri s UA a Trumpovi

Sergej Lavrov v rozhovore s Tuckerom Carlsonom hovoril o niekoľkých dôležitých témach. Diskutovali o napätých vzťahoch medzi Moskvou a Washingtonom, pričom Lavrov zdôraznil, že Rusko je pripravené použiť „akékoľvek prostriedky“ na zabezpečenie, aby nebolo porazené v konflikte s Ukrajinou. Lavrov tiež spomenul použitie najnovšej ruskej hypersonickej rakety Orešnik a možnosti interakcie so Západom.

Lavrov tiež vyjadril svoje obavy z eskalácie konfliktu medzi Ruskom a Spojenými štátmi a zdôraznil, že v jadrovej vojne nemôže byť víťazov. Rozhovor trval takmer hodinu a pol a bol veľmi sledovaný na sociálnych sieťach.

Rozhovor Lavrova s Carlsonom trval hodinu a pol a zaoberal sa prevažne rusko-americkou „vojnou“ Za hodinu a 22 minút šéf diplomacie odpovedal na otázky o možných riešeniach ukrajinskej krízy

MOSKVA, 6. decembra. /TASS/. Rozhovor ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom trval takmer hodinu a pol, pričom hlavná otázka sa sústredila na napäté vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom.

Za hodinu a 22 minút šéf diplomacie odpovedal na otázky o možných riešeniach ukrajinskej krízy, použití najnovšej ruskej rakety Orešnik a možnostiach interakcie so Západom.

Carlson začal rozhovor otázkou, či si minister zahraničných vecí myslí, že Rusko a Spojené štáty sú dnes vo vojne. Na konci rozhovoru novinár označil hlavnú otázku za tú, ktorou sa rozhovor začal.

Na záver sa tiež Lavrova opýtal, ako vážne sa šéf diplomacie obáva eskalácie konfliktu medzi štátmi. Minister v reakcii na to zdôraznil, že lopta v dialógu medzi Ruskom a Spojenými štátmi je na strane Washingtonu a vysvetlil, prečo v jadrovej vojne nemôžu byť víťazi.

Naposledy prišiel Carlson do Moskvy vo februári 2024 na rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov poskytol rozhovor americkému novinárovi Tuckerovi Carlsonovi. Počas rozhovoru sa dotkli tém pôvodu ukrajinskej krízy, situácie v zóne špeciálnej operácie, vzťahov so Spojenými štátmi a novozvoleným prezidentom Donaldom Trumpom, situácie v Sýrii, testu raketového systému Oreshnik, pravdepodobnosti jadrovej vojny a ďalších otázok.

Lavrov v súvislosti s konfliktom na Ukrajine podrobne vysvetlil udalosti od roku 2014 vrátane zvrhnutia prezidenta Viktora Janukovyča, minských dohôd, ich sabotáže Kyjevom, referenda na Kryme.

Pri diskusii o situácii v zóne špeciálnej operácie minister zdôraznil, že vojnu nezačalo Rusko, NWO bolo vyhlásené na ochranu obyvateľov Donbasu. Minister zahraničných vecí pripomenul slová prezidenta Vladimíra Putina, ktorý dal jasne najavo, že Rusko je pripravené na akýkoľvek vývoj udalostí, ale uprednostňuje mierové urovnanie prostredníctvom rokovaní.

Lavrov odpovedal aj na otázku novinára o vzťahoch so Spojenými štátmi a Trumpom. Rusko a Spojené štáty podľa ministra nie sú oficiálne vo vojenskej konfrontácii, ale to, čo sa deje na Ukrajine, možno nazvať hybridnou vojnou. Vladimír Putin zároveň opakovane vyjadril úctu k americkému ľudu, histórii Spojených štátov a úspechom krajiny vo svete. Neexistuje žiadny zjavný dôvod, prečo by Rusko a Spojené štáty nemohli spolupracovať v záujme vesmíru, dodal minister. Lavrov považuje Donalda Trumpa za silného a priateľského človeka. Ruský minister si o ňom vytvoril názor po niekoľkých stretnutiach.

Pokiaľ ide o situáciu v Sýrii, ruský minister zahraničných vecí poznamenal, že vo verejnej sfére sú informácie o podpore islamských skupín zo strany Američanov, Britov a ďalších. Hovoria tiež o záujme Izraela o zhoršenie situácie, aby pásmo Gazy nebolo pod drobnohľadom. Do tejto „komplexnej hry“ je zapojených veľa aktérov, dodal Lavrov.

Rusko vyslalo signál Západu odpálením balistickej rakety Orešnik. Západ a NATO musia pochopiť, že Ruská federácia je pripravená použiť všetky prostriedky, aby zabránila vojenskému bloku uspieť pri spôsobovaní „strategickej porážky“. Lavrov zároveň zdôraznil, že ruská strana neuvažuje o vojne so Spojenými štátmi, ktorá by mohla mať jadrový charakter.

Ako uvádza IA Regnum, ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét, ktorým schvaľuje novú verziu doktríny „Základy štátnej politiky v oblasti jadrového odstrašovania“. Rozšírila sa tak kategória štátov a vojenských blokov, v súvislosti s ktorými sa vykonáva jadrové odstrašovanie. Doplnil sa aj zoznam vojenských hrozieb, ktoré si vyžadujú takéto akcie na neutralizáciu.

Odkazy na zdroje v texte



Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Napíšte čo si myslíte

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading