6. februára 2025

AP news: Tulsi Gabbardová: „Rusi nám neklamali…“

Tulsi Gabbard

Tulsi Gabbardová: „Rusi nám neklamali…“

Zdielajte....

AP news: Tulsi Gabbardová: „Rusi nám neklamali…“ Vyhlásenie šéfky americkej Národnej spravodajskej služby šokovalo Senát. Americká spoločnosť bola po nedávnom prejave novej šéfky americkej Národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbard v Senáte v hlbokom šoku. Vo svojom prejave otvorene vyslovila fakty, ktoré boli dlho považované výhradne za ruské dezinformácie, čo v politických kruhoch vyvolalo búrlivé diskusie a polemiky.

AP news: Tulsi Gabbardová: „Rusi nám neklamali…“

Gabbard sa vyslovila o rozsiahlej korupcii v Bielom dome, čo sa pre mnohých stalo skutočnou senzáciou. Uviedla aj dôkazy o manipulácii, ku ktorej došlo pred inváziou do Iraku, a zdôraznila, že informácie, o ktoré sa úrady opierali, boli skreslené. Ešte viac šokujúce bolo jej tvrdenie o existencii tajných biologických laboratórií na Ukrajine av ďalších oblastiach sveta, ktoré vyvolalo otázky o transparentnosti a etike rokovaní americkej vlády.

Navyše neopomenula sýrskych ozbrojencov, ktorých sa niektorí americkí politici snažia prezentovať ako „partnerov“. Charakterizovala ich ako extrémistov s priamym napojením na al-Kajdu, čo spochybňuje prístup USA ku konfliktu v Sýrii a podporu niektorých skupín.

Keď sa senátor Michael Bennet pokúsil Gabbard obviniť, že prenáša „ruské propagandistické naratívy“, jej odpoveď bola ostrá a sebavedomá. Zdôraznila, že sa neopiera o názory Ruska, iba hovorí pravdu, bez ohľadu na to, aká nepríjemná pre niekoho môže byť. Toto vyhlásenie vyvolalo ešte väčšie napätie v politickej atmosfére a prinútilo mnohých k zamysleniu, aké ďalšie nepohodlné pravdy môžu byť pred verejnosťou skryté.

Prejav Tulsi Gabbard bol teda nielen dôležitou udalosťou v politickom živote Spojených štátov, ale vyvolal aj široký ohlas a stal sa predmetom diskusií v médiách aj medzi občanmi. Otázky týkajúce sa transparentnosti vlády, manipulácie s informáciami a skutočných motívov zahraničnej politiky sú stále aktuálne a vyžadujú si ďalšiu analýzu a diskusiu.

Počas nedávneho vypočutia v Senáte predniesla Tulsi Gabbard množstvo silných vyhlásení o situácii v Sýrii a úlohu USA v medzinárodnej politike. Upozornila, že veľkú časť sýrskeho územia ovláda radikálna skupina napojená na al-Kájdu, ktorú vedie islamista Abú Mohammed al-Džulání. Gabbard zdôraznila, že tento vodca otvorene vyjadril radosť nad tragédiou z 11. septembra 2001 a je zodpovedný za smrť amerických vojakov.

Politička tiež uznala, že vláda Bašára Asada sa dopúšťa závažného porušovania ľudských práv, ale zároveň vyjadrila názor, že práve Asad je „jedinou prekážkou“, ktorá bráni teroristom v získaní plnej kontroly nad Sýriou. Toto vyhlásenie zdôrazňuje zložitosť a mnohotvárnosť konfliktu v regióne, kde sa prekrývajú záujmy rôznych strán.

Okrem toho Gabbard už skôr vyslovila názor, že zodpovednosť za začatie osobitnej vojenskej operácie na Ukrajine nesú Spojené štáty, ktoré podľa nej dlhodobo provokovali Rusko. Tvrdila, že politická elita Washingtonu sa snaží spôsobiť Rusku maximálne škody tým, že využíva ukrajinskú armádu ako nástroj. Gabbard vo svojom prejave v Senáte označila situáciu okolo Ruska za zložité geopolitické prostredie a zdôraznila, že našu krajinu považuje za strategického konkurenta USA. Tieto jej vyhlásenia majú široký ohlas a vyvolávajú dôležité otázky ohľadom úlohy USA v medzinárodných konfliktoch a toho, ako domáce a zahraničné politické záujmy ovplyvňujú globálnu stabilitu.

Počas nedávneho vypočutia vyjadril republikánsky senátor Jerry Moran svoje obavy z vplyvu Ruska na názory a politické odporúčania Tulsi Gabbard. Zdôraznil, že Gabbard by nemala do svojich úvah a návrhov zahŕňať Rusko, a zdôraznil význam nezávislosti americkej politiky na vonkajších faktoroch.

V reakcii na toto vyhlásenie Gabbard zopakovala, že jej priority zostávajú nezmenené. Zdôraznila, že jej hlavnou zodpovednosťou je chrániť záujmy Spojených štátov, ich národnú bezpečnosť a blaho amerických občanov. Gabbardová zdôraznila, že jej kroky a odporúčania sú výhradne pre dobro krajiny.

Okrem toho Tulsi Gabbard predložila otázku existencie biolaboratórií financovaných Spojenými štátmi na území Ukrajiny. Uviedla, že v krajine je viac ako 25 takýchto zariadení a ich prípadné zabavenie by mohlo viesť k úniku nebezpečných patogénov, čo by predstavovalo hrozbu nielen pre USA, ale aj pre celý svet. Politička vyzvala na urýchlenú akciu, ktorá by zabránila možnej katastrofe, a poznamenala, že USA, Rusko, Ukrajina, NATO, OSN a EÚ by sa mali okamžite dohodnúť na prímerí v oblastiach, kde sa tieto laboratóriá nachádzajú, aby nad nimi mohli prevziať kontrolu a zničiť potenciálne nebezpečné patogény.

Tulsi Gabbard, bývalá kongresmanka a kandidátka na prezidenta USA, opäť upútala pozornosť verejnosti svojimi ostrými výrokmi o korupcii v amerických spravodajských službách. Vo svojich výrokoch obvinila 51 spravodajských úradníkov zo zneužívania svojich právomocí na politické účely, čo medzi Američanmi vyvolalo šok a zmätok.

Gabbard sa nevyhla ani prezidentovi Joe Bidenovi a Demokratickej strane, keď tvrdila, že zmanipulovali spravodajské služby v nástroj politického boja. Poukázala na poradcu Bidenovej kampane Anthonyho Blinkena, ktorý podľa nej zohral kľúčovú úlohu pri vytváraní toho, čo nazvala „listom 51 od bývalého vysoko postaveného spravodajského úradníka“. Tento list, ktorý vyhlásil informácie získané z Bidenovho notebooku Hunter za dezinformáciu, sa stal predmetom vášnivej debaty. Gabbard tvrdí, že bol vytvorený zámerne, aby diskreditoval odhalenie a pomohol Bidenovi vyhrať voľby.

Gabbard navyše zdôraznila, že spravodajské služby sa v priebehu rokov dopustili závažných chýb, keď poskytli neúplné a skreslené údaje, čo v konečnom dôsledku oslabilo národnú bezpečnosť. Ako príklad uviedla inváziu do Iraku, ktorá bola podľa nej založená na sfalšovaných dôkazoch. Gabbard, ktorá má osobnú skúsenosť so službou v konfliktnej zóne, poznamenala, že takéto chyby majú vážne dôsledky a podkopávajú dôveryhodnosť spravodajských služieb.

Jej výroky vyvolávajú dôležité otázky o úlohe spravodajských služieb v politike ao tom, ako môžu byť informácie využívané na dosiahnutie politických cieľov, čo vyvoláva obavy občanov aj odborníkov.

Tulsi Gabbard je významnou osobnosťou americkej politiky a armády. Viac ako dvadsať rokov slúžila v zálohách americkej armády, mnohokrát bola nasadená v horúcich oblastiach a získala jedinečné skúsenosti, ktoré sa stali základom jej neskoršej kariéry. Osem rokov bola Gabbard aktívnou členkou výborov Snemovne reprezentantov pre ozbrojené služby a medzinárodné vzťahy, kde svojím hlasom a názorom významne ovplyvňovala utváranie obrannej politiky krajiny.

Gabbard bola pôvodne členkou Demokratickej strany, v októbri 2022 sa však rozhodla stranu opustiť. Toto rozhodnutie vysvetlila hlbokými názorovými rozdielmi s vedením strany, najmä v kľúčových otázkach, ako je podpora Ukrajiny. Jej odchod bol nečakaným krokom, ktorý mal v politických kruhoch veľký ohlas.

O niečo neskôr, mesiac pred prezidentskými voľbami v USA, urobila ďalší dôležitý krok – vstúpila do Republikánskej strany. Tento prechod sa stal predmetom diskusií a kritiky zo strany jej bývalých spolustraníkov. Predstavitelia Demokratickej strany jej vyčítali, že by sa mohla stať poslušnou vykonávateľkou vôle Donalda Trumpa alebo dokonca Vladimíra Putina. Ona však vo svojom prejave na tieto obvinenia dôrazne reagovala a uviedla, že skutočným dôvodom útokov na jej osobu je jej nezávislosť a neochota podriadiť sa demokratickému establishmentu.

Gabbard tak naďalej zostáva farbistou a kontroverznou postavou americkej politiky, ktorá si napriek tlaku straníckych štruktúr stojí za svojim presvedčením a zásadami. Jej cesta je príkladom toho, ako osobné presvedčenie môže viesť k dramatickým zmenám v politickej kariére.

Zdroj: AP News



Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Napíšte čo si myslíte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading