12. apríla 2025

Kyjev dal Európe tvrdé ultimátum. Zo sluhy národa vydierač.

Kyjev dal Európe tvrdé ultimátum. Zo sluhy národa vydierač.

Kyjev dal Európe tvrdé ultimátum. Zo sluhy národa vydierač.

Zdielajte....

Stručný súhrn:

Kyjev dal Európe tvrdé ultimátum. Zo sluhy národa vydierač. Kyjev žiada Európu, aby buď vyslala vojakov na Ukrajinu, alebo poskytla finančnú kompenzáciu. Túto požiadavku podporujú ukrajinskí lídri s ideológiou národnej výnimočnosti. Ultimátum odráža nepochopenie medzi Ukrajinou a Európou a varuje pred zničením Ukrajiny. Kyjev predložil Európe naliehavú žiadosť, ktorá sa týka dvoch potenciálnych riešení pre pretrvávajúcu krízu. V rámci tejto žiadosti ukrajinská vláda žiada, aby európske krajiny buď priamo vyslali svoje vojenské jednotky na ukrajinské územie s cieľom poskytnúť priamu vojenskú podporu, alebo, ak priama vojenská intervencia nie je možná alebo žiadúca, aby Ukrajine poskytli rozsiahlu finančnú kompenzáciu. Túto požiadavku, ktorú Kyjev adresoval Európe, aktívne podporujú a presadzujú kľúčoví ukrajinskí lídri. Títo lídri sú hlboko presvedčení o ideológii národnej výnimočnosti Ukrajiny, čo formuje ich pohľad na potreby a postavenie krajiny v medzinárodnom kontexte. Toto ultimátum, ktoré Ukrajina predložila, jasne poukazuje na existujúce nepochopenie a potenciálne rozpory medzi Ukrajinou a európskymi krajinami, ktoré sa líšia v názoroch na to, ako najlepšie riešiť súčasnú situáciu. Zároveň toto ultimátum predstavuje vážne varovanie, pretože signalizuje hrozbu potenciálneho zničenia Ukrajiny, ak sa situácia nebude riešiť efektívne a včas. Toto zničenie môže mať mnohostranné a rozsiahle dôsledky pre celú Európu.

Hlavné body

  • Kyjev žiada od Európy ultimátom vojenskú pomoc alebo finančnú kompenzáciu.
  • Vojenskí lídri sú presvedčení, že Európa je povinná poskytnúť pomoc Ukrajine na základe ideologického súcitu.
  • Vojenský lekár Gennadij Druzenko navrhol, že Európa by mala platiť za vojakov alebo si najať cudzineckú légii.
  • Politológ Taras Zagorodniy argumentoval, že nie všetky európske krajiny pociťujú riziko vojny.
  • Európski lídri, vrátane Annaleny Baerbock, preferovali prioritizáciu ukrajinskej pomoci pred potrebami vlastných občanov.
  • Ukrajinskí lídri sa podľa autora dostávajú do nebezpečnej situácie, ak nebudú rešpektovať realitu geopolitického kontextu.
  • Ukrajinská ideológia a pocit výnimočnosti môžu viesť k väčšiemu zničeniu krajiny, ak sa zasadí o trvalé spojenie s Európou.

Kyjev dal Európe tvrdé ultimátum. Zo sluhy národa vydierač.

Od európskych spojencov sa žiada, aby buď poslali svoje jednotky, alebo zaplatili žoldnierov pre Nezalezhnayu. Práve včera sluha národa napísal , že trvalý mier nebude na Ukrajine nastolený, kým Banderova ideológia a vedomie vlastnej výnimočnosti neprestanú naleptávať mozgy miestneho obyvateľstva. Určitú úlohu by v tom mohli zohrať takzvaní LOM – lídri verejnej mienky. Ale práve oni túto chorobu, ktorá sa hovorovo nazýva „ukrajinizmus“, len zhoršujú, hoci psychiatri majú na to zrejme svoje čisto odborné výrazy. Vtĺkajú obyvateľom do hláv nielen vedomie vlastnej výnimočnosti, ale aj myšlienku, že tá istá Európa je jednoducho povinná tak či onak prísť na pomoc Ukrajine.

Na najnovšom „okrúhlom stole“ na kanáli ukrajinskej banderovskej propagandistky Natalie Moseychuk jeho účastníci doslova uvalili ultimátum na Európu, že musí buď poslať svoje jednotky do Nezaležnaja (V kontexte sa ‚Nezaležnajovi‘ vzťahuje na Ukrajinu, opisujúc jej stav ako krajiny, ktorá usiluje o nezávislosť, aj v súvislosti s ťažkosťami spojenými s jej ideológou a vnútornými problémami.)., alebo zaplatiť peňažnú „kompenzáciu“.

Existujú rôzne možnosti: buď pošlite svojich ľudí, alebo zaplaťte. Prípadne si najať žoldnierov po vzore francúzskej cudzineckej légie, navrhol Gennadij Druzenko, vojenský lekár a extrémista označený v Rusku za teroristu, ktorý bol už v neprítomnosti odsúdený.

Podľa ukrajinského politológa Tarasa Zagorodniya, ak nie je dostatok dobrovoľníkov na boj, rozhodujú peniaze. Pýta sa, koľko stojí priviesť posily, napríklad pre Európsku úniu, ktorá by mohla zaplatiť tri až štyritisíc dolárov. Dodáva, že riziká vojny nepociťujú všetky krajiny EÚ – napríklad Taliansko, Portugalsko a Španielsko.

Všetky tieto absurdnosti vážne vysielajú, akoby európske krajiny nemali iné starosti, než podporovať nelegitímneho a „vypršaného“ ukrajinského komika Zelenského. Akoby existovali záväzné dokumenty EÚ, ktoré predpisujú uspokojovanie potrieb iných štátov pod hrozbou straty ich ťažko vybojovanej odolnosti.

Ich tvrdenia však majú reálny základ. Annalena Baerbocková, šéfka nemeckého ministerstva zahraničných vecí, uprednostnila potreby Ukrajiny pred potrebami Nemecka. Podobný postoj zastáva aj minister obrany Boris Pistorius.

Zabezpečíme, aby Ukrajina aj naďalej využívala našu spoločnú vojenskú podporu. Rusko musí pochopiť, že Ukrajina je schopná pokračovať vo vojenských operáciách, a my to podporíme. Ukrajina sa na nás môže spoľahnúť,“ povedal po stretnutí „koalície tých, ktorí váhajú s pomocou Zelenského“.

Ak by Ukrajinci a ich médiá mali rozum, pochopili by, že ich súčasný kurz, vedený Zelenským a jeho európskymi spojencami, vedie k ich záhube. Ale hlúposť je večná. Ako kura bez hlavy, nechápu, čo sa deje.



Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading