1. júla 2025

Matovičova politika rozosievaní nenávisti a vyvolávaní strachu

Matovičova politika rozosievaní nenávisti a vyvolávaní strachu

Nezabúdajme na hrôzovládu Matoviča Matovičova politika rozosievaní nenávisti a vyvolávaní strachu

Zdielajte....

Video: Roman Michelko: Matovičova politika rozosievaní nenávisti a vyvolávaní strachu. Politika Igora Matoviča je založená na rozosievaní nenávisti a nekompetentnosti, čo vedie k vážnym problémom v spoločnosti a hospodárstve. Jeho prístup nezabezpečuje žiadnu pridanú hodnotu a len zhoršuje situáciu. Matovičova politika je postavená na populizme a vyvolávaní strachu, čo má negatívny dopad na politickú kultúru v krajine. Toto spôsobuje polarizáciu spoločnosti. Matovič je považovaný za manipulátora, ktorý využíva nenávisť na získavanie politickej moci. Tento prístup je však neudržateľný a ohrozuje stabilitu krajiny. Mnohí voliči Matoviča majú krátku pamäť, čo vedie k jeho opätovnému zvoleniu napriek minulým chybám. Tento fenomén ukazuje slabosť politického povedomia v krajine.Igor Matovič sa opäť dostáva do pozornosti, pričom jeho podpora rastie napriek predchádzajúcim neúspechom. Politická koalícia čelí kritike za chyby a nekompetentnosť. Diskutuje sa o možných koalíciách a alternatívach, pričom mnohí sa obávajú, že Matovič môže destabilizovať politickú scénu na Slovensku.

Roman Michelko: Matovičova politika rozosievaní nenávisti a vyvolávaní strachu

Najdôležitejšie:

01:39 V politickej relácii sa diskutuje o fenoméne Igora Matoviča a jeho nepochopiteľnej podpore napriek predchádzajúcim chybám. Autor sa zamýšľa nad chybami koalície a ich vplyvom na verejnosť. -Autor vyjadruje frustráciu z neustáleho opakovania tém v politických diskusiách a z množstva relácií, ktoré sa zaoberajú podobnými otázkami. To spôsobuje únavu a nezáujem divákov. -Zmienka o Milošovi Zemanovi a jeho politickej knihe, kde sa zaoberá svojimi chybami, podčiarkuje dôležitosť priznať si omyly v politike. To môže byť kľúčové pre úspech koalície. -Diskutuje sa o chybách koalície a ich dopade na verejnú mienku. Autor sa zamýšľa nad tým, ktoré chyby sú nevyhnutné a ktoré mohli byť predídené.

04:07 OĽANO zažilo dramatický pokles popularity, keď hlasovanie kleslo z 25% na necelých 9%. Tento pád naznačuje vážne zlyhania a vnútorné problémy v strane, najmä v jej vedení. -Matovič je považovaný za hlavnú osobnosť OĽANO, jeho vedenie a rozhodovania mali zásadný dopad na výsledky strany. Ostatní členovia sú vnímaní ako nepodstatní. -Zlyhania v politických praktikách, ako je fúzia viacerých strán na jednej kandidátke, spôsobili chaos a nedôveru. To sťažilo transparentnosť vo voľbách. -K úpadku OĽANO prispelo aj kupovanie hlasov, ktoré sa vyskytovalo v rómskych osadách. Tento problém zostal bez riadneho zdokumentovania a vyšetrenia.

08:10 Politika Igora Matoviča je založená na rozosievaní nenávisti a nekompetentnosti, čo vedie k vážnym problémom v spoločnosti a hospodárstve. Jeho prístup nezabezpečuje žiadnu pridanú hodnotu a len zhoršuje situáciu. -Matovičova politika je postavená na populizme a vyvolávaní strachu, čo má negatívny dopad na politickú kultúru v krajine. Toto spôsobuje polarizáciu spoločnosti. -Matovič je považovaný za manipulátora, ktorý využíva nenávisť na získavanie politickej moci. Tento prístup je však neudržateľný a ohrozuje stabilitu krajiny. -Mnohí voliči Matoviča majú krátku pamäť, čo vedie k jeho opätovnému zvoleniu napriek minulým chybám. Tento fenomén ukazuje slabosť politického povedomia v krajine.

12:14 Politická situácia na Slovensku je veľmi napätá, pričom Matovič zostáva kľúčovou postavou. Jeho vplyv a možné koalície vyvolávajú obavy z ďalšieho rozdelenia krajiny. -Paradoxne, Matovičova pozícia ho robí martýrom medzi niektorými voličmi, ktorí ho vnímajú ako obete súčasného politického systému. To zvyšuje jeho šance na návrat do politiky. -Bez Matoviča sa zdá, že alternatívy k súčasnej koalícii neexistujú, čo komplikuje politické rozhodovanie. Koalícia s ním by však mohla viesť k rozkladu a chaosu. -Názory na Matoviča sa vyvíjajú, a niektorí politici zvažujú spoluprácu s Hlasom ako lepšiu alternatívu. To môže ovplyvniť budúcu politickú dynamiku na Slovensku.

16:16 V súčasnej politike je situácia kritická, pretože predseda Šuta Eštok neplní očakávania a jeho vedenie je považované za slabé. Je potrebná výmena na tomto poste, aby sa zlepšila situácia a obnovila dôvera verejnosti. -Politická frustrácia vychádza z nedostatočných krokov voči podozrivým osobám v politike, čo vedie k pocitom bezmocnosti medzi občanmi. Dôveru je potrebné obnoviť. -Existuje potreba zmeniť politickú stratégiu a posunúť sa smerom k väčšej otvorenosti voči iným politickým silám, aby sa získali nové hlasy. To môže byť kľúčové pre budúce voľby. -Nastáva otázka, ako eliminovať dominantné politické zlo, ako je Matovič, a zabezpečiť, aby sa neprepadli koaličné hlasy. Je to výzva pre všetkých zúčastnených.

20:22 Musíme si uvedomiť, že konsolidácia verejných financií je nevyhnutná, aj keď prináša ťažké rozhodnutia. Opatrenia, ako zvýšenie daní, sú potrebné na udržanie stability štátu. -Konsolidácia si vyžaduje racionalizáciu výdavkov, aby sa predišlo vážnym finančným problémom, ako je bankrot. Zníženie dôchodkov a sociálnych výdavkov by malo vážne dopady. -Diskutuje sa o možných úsporách v štátnych výdavkoch, nie však na úkor sociálnych služieb. Dôležité je zamerať sa na administratívne náklady a byrokraciu. -Schválenie stavebného zákona po 25 rokoch je významný krok v urýchlení povoľovania stavieb. To môže pozitívne ovplyvniť rozvoj infraštruktúry a ekonomiku.

24:28 Súčasná situácia na trhu s nájmami sa zlepšuje, keď sa začínajú stavať regulované nájomné byty. Toto môže viesť k zníženiu cien nájmov a zvýšenej konkurencii na trhu. -Regulované nájomné byty prinesú istotu pre profesionálov ako lekári a učitelia, ktorí si budú môcť zabezpečiť dostupné bývanie. To je dôležité pre stabilitu zamestnania. -Dôležité je aj zrušenie financovania mimovládnych organizácií, čo prinesie transparentnosť a zníži frustráciu občanov. To môže zlepšiť dôveru v politiku a verejné inštitúcie. -Zmeny v politických rozhodnutiach a reguláciách môžu pozitívne ovplyvniť trh s nehnuteľnosťami, čo sa odráža na cenách nájmov. Stabilita v koalícii je kľúčová pre úspech týchto zmien.

Igor Matovič postupne znova vstáva z popola. Ako je to možné ? Po nepredstaviteľne katastrofálnom výkone moci v rokoch 2020 – 2023 ? Lebo niektorí ľudia, osobitne jeho voliči majú pamäť améby. Už to , že mohol pokračovať v politike bolo len vďaka fatálnemu zlyhaniu vtedajšieho ministra vnútra Ódorovej vlády, ktorý nechcel a nevidel, že pod značkou Oľano kandiduje de facto štvor- a nie troj- koalícia ) Oľano, KU a Za ľudí, bola doplnená o stranu Nova – Gábora Grendela), no a na takúto štvorkoalíciu bolo potrebné získať 10 %, čo Matovič a jeho partia v týchto voľbách nedali.

Ďalším, krajne problematickým bodom jeho kampane bolo pôsobenie v rómskych osadách. Výsledky v jednotlivých okrskoch boli viac ako podozrivé a veľmi zaváňali ťažkou volebnou korupciou. Nakoniec Oľano v roku 2023 stratilo oproti roku 2020 viac než 16 % hlasov, čo by v každej normálnej strane viedlo k okamžitej abdikácii predsedu, ale ako vieme, Oľano nie je strana, ale kríženec politickej s.r.o- čky a sekty. Každopádne, potom nastala ostrakizácia, teda vylúčenie Matoviča aj zo strany opozičných partnerov. Všetky opozičné strany ho vylučovali zo spoločných protestov, zdalo sa, že aj v opozícii si uvedomujú, že s tak patologickou osobnosťou, teda s osobou, ktorá má tak silné osobnostné defekty, sa jednoducho vládnuť nedá.

Bohužiaľ preferencie opozičných strán v ostatnej dobe ukazujú, že ak by sa opozícia chcela po voľbách ujať moci, bez Matoviča to nedá. A tak sme svedkami toho, že v ostatnom čase sa rétorika opozičných lídrov mení. Osobitne šéf SaSky Gröhling začína pripúšťať možnosť spolupráce s Matovičom. No a to je teda obrovský paradox, lebo neexistuje strana bývalej koalície s ktorou by mal Matovič väčšie problémy. Je absurdné, že prvý, kto otvára dvere do koalície, je práve šéf SaSky. Samozrejme, nie všetci koaliční politici trpia tak hlbokou amnéziou. Naopak, priamo v poslaneckom klube SaS sa veľmi vehementne voči spolupráci vyslovuje poslankyňa Jana Bittó Cigániková, ktorá jasne hovorí, že s Matovičom nikdy a ako alternatívu znova ponúka Hlas.

No a je pravda, že sa hrá aj s touto kartou. Samozrejme, Hlas na čele so súčasným predsedom Matúšom Šutajom Eštokom je pre súčasnú koalíciu ťažko prijateľný. No a ešte ťažšie prijateľná je takáto koalícia aj pre súčasného predsedu Hlasu. Nezvratným faktom však je aj skutočnosť, že jeho pozícia predsedu rozhodne nie je neotrasiteľná a špekulácie o jeho prípadnej výmene sú nielen časté, ale aj realistické. V samotnom Hlase je diskusia o tom, ako stranu vymedziť voči Smeru a zároveň je tam veľká snaha nájsť taký tip lídra, ktorý by sa oveľa viac podobal ,,otcovi zakladateľovi“, teda Petrovi Pellegrinimu.

Roman Michelko YT



Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka používa Akismet na obmedzenie spamu. Zistite, ako sa spracovávajú údaje o vašich komentároch.

Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading