V hlavách pomätencov džípy a lokomotívy rozhodli o výsledku 2 svetovej vojny.

V hlavách pomätencov džípy a lokomotívy rozhodli o výsledku 2 svetovej vojny.
V hlavách pomätencov džípy a lokomotívy rozhodli o výsledku 2 svetovej vojny. Naše televízie dnes u nás vysielajú takmer výhradne iba priame prenosy z komína na vatikánskej Sixtínskej kaplnke a dokumenty, rozhovory a filmy o udalostiach 2.sv.vojny. Jeden takýto dokument BBC „objektívne a spravodlivo“ hodnotil najdôležitejšie bitky tejto svetovej vojny. Išlo o bitky, ktoré boli v dokumente označené za rozhodujúce ba až zlomové zrážky Spojencov s armádami Osy /Nemecko, Taliansko, Japonsko/. Už na začiatku dokument vskutku mimoriadne“pravdivo“ informoval o tom, že jednou z Nemcami okupovaných krajín bolo „Československo“…………
V hlavách pomätencov džípy a lokomotívy rozhodli o výsledku 2 svetovej vojny.
Už na začiatku dokument vskutku mimoriadne“pravdivo“ informoval o tom, že jednou z Nemcami okupovaných krajín bolo „Československo“. Pán dokumentarista by sa mal vrátiť do základnej školy. Po marci 1939 totiž nebolo okupované „Československo“, ale iba Česko, v podobe Protektorátu Čechy a Morava, začleneného do Nemeckej ríše ako jeho integrálna súčasť. Slovensko bolo od 14.marca 1939 samostatnou republikou, aj keď zmluvne a hospodársky dosť previazanou s Nemeckom.
Odborná úroveň tohto „historického“ úsudku je rovná azda len tvrdeniu Čechov a bohužiaľ aj niektorých Slovákov, že sme v máji 1945 neboli Sovietmi oslobodení ale okupovaní. Pritom z ČSR odišla Sovietska armáda ešte koncom roka 1945 a vrátila sa ako súčasť vojsk „bratskej pomoci Varšavskej zmluvy“ až na sklonku leta 1968. Ak bola Slovenská republika /vzniknutá v marci 1939/ niekým okupovaná, nebol to ZSSR a jeho armáda, ale československá /de facto česká/ komunistická /“ľudová“/ armáda. 23 rokov sme neboli okupovaní „zlými Rusmi“ ale de iure sami sebou. Na tom nič nezmení ani pár desiatok sovietskych poradcov a inštruktorov.
Inou, ešte šokantnejšou „informáciou“ bolo tvrdenie britského dokumtaristu o dvoch bitkách, ktoré v rozhodujúcej miere ovplyvnili priebeh 2.sv.vojny a boli v nej akýmsi zlomovým momentom. Viete, aké dve dejinotovrné bitky to boli ?
Nuž vraj bitka o Stalingrad a na jej úroveň položená bitka o Midway. -To už je teda len vyrovnaná dvojica ! Kým pri Stalingrade na oboch stranách bojovalo 2,3 milióna Rusov a Nemcov, tak o Midway bojovalo spolu asi 20 tis. Američanov a Japoncov. Kým pri Stalingrade boli straty 2 , 25 mil. zabitých, zranených a zajatých Rusov, Nemcov a ich spojencov, pri Midway predstavovali straty 307 Američanov a 4500 Japoncov. – Medveď a veverička…
K tomuto ešte doplňujúce informácie z iných dvoch dnešných televíznych dokumentov. Po prvé, kým na východnom fronte bojovalo 198 divízií Nemcov a ich spojencov, na všetkých európskych frontoch dohromady bojovalo proti USA, UK a F asi 40 divízií Nemcov. Po druhé, toľko ospevovaná materiálna pomoc USA Rusku sa začala až v októbri 1945, teda 5 mesiacov od vpádu Nemcov do ZSSR. Pomoc začala až vtedy, keď bolo jasné že Nemci ZSSR asi neporazia tak rýchlo ako Francúzsko, Poľsko a i, krajiny Európy. Pomoc začala chodiť až potom, čo Rusi zahájili pod Moskvou veľkú protiofenzívu a posunuli front o 150 – 300 km na Západ od Moskvy. Pokiaľ ide o samotnú pomoc, bola do konca vojny vskutku grandiózna. V niektorých segmentoch predstavovala americká pomoc až 40 % techniky /džípy, nákladiaky…/ , maximálne však až 70 % techniky /železničné lokomotívy/ používanej Sovietmi vo vojne proti Nemecku.
Neuveriteľné, ako v hlavách istých ľudí dokážu džípy a lokomotívy rozhodnúť o výsledku svetovej vojny. Vskutku neuveriteľné… Tomuto uvažovaniu sa vyrovná azda len skazka o spoločnom boji ruského medveďa a americkej veveričky proti rovnakému lesnému nepriateľovi.
Napisali sme
Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme. ➡️Chcem Prispieť na chod stránky JNS⬅️