Robert Kaliňák-UŽ MÁM PO KRK POKRYTECKÝCH PÓZ ZÁPADNÝCH LÍDROV, KEĎ IDE O VOJNU NA UKRAJINE

0
Robert Kaliňák-UŽ MÁM PO KRK POKRYTECKÝCH PÓZ ZÁPADNÝCH LÍDROV

Robert Kaliňák-UŽ MÁM PO KRK POKRYTECKÝCH PÓZ ZÁPADNÝCH LÍDROV

Naša úloha nie je súdiť historické spory na Ukrajine, ale starať sa o Slovensko, lebo to dnes krváca a nikto zo zodpovedných pri moci si to nevšíma.

Hovoríme to jasne a nahlas: Zbrojením Ukrajincov ich posielame na smrť a toto my principiálne odmietame robiť ako politici, ale hlavne ako ľudia.

Celý rozhovor nájdete tu:

Podľa Kaliňáka je bývalý policajný prezident Tibor Gašpar ako nováčik v politike vysoko na kandidátke Smeru, lebo “bol prenasledovaný týmto režimom matovičovsko-hegerovským a Lipšicovým v podstate predovšetkým kvôli nám.” Kaliňák tvrdí, že dôkazy proti Gašparovi, ktorý bol obvinený v kauze Očistec, sa rozsypávajú a stal sa obeťou politického boja. Osobne je rád, že policajný exprezident prijal ponuku vstúpiť do politiky. “Myslím si, že má čo ponúknuť slovenskej verejnosti,” dodal.

Kaliňák uviedol, že Smer rešpektuje záväzky voči Európskej únii a NATO, ale chce, aby Slovensko vystupovalo voči partnerom na rovnocennej úrovni. Nákup amerických vozidiel, ktorý sa zaplatí z peňazí USA, označil ako „brutálne nevýhodný“ obchod. „Robia to, čo majú nadiktované, nerozmýšľajú nad tým. Takto poškodiť slovenské hospodárstvo, ako spravila vláda, myslím si, že sa za to bude zodpovedať aj pán minister, pretože každý minister má konať v záujme Slovenskej republiky, nie v záujme niekoho iného,“ uviedol.

Podľa Kaliňáka v prípade, ak budú vo vláde, budú chcieť túto dohodu zrušiť. Slovensko darovalo Ukrajine protiraketový systém S-300 a migy, máme plné právo žiadať od USA systém na ochranu proti raketám. „Dajte nám namiesto vrtuľníkov Viperov Patriot a namiesto áut muníciu do neho,“ uviedol. V prípade áut pre armádu vidí priestor aj pre slovenských výrobcov a dodávateľov.

Čo sa týka zbraní pre Ukrajinu, Kaliňák vysvetli, že v Smere sú proti dodávkam zbraní zo štátnych skladov, slovenským výrobcom zbraní prekážky klásť nemienia. Vojnu na Ukrajine označil za opotrebováciu, kde zomrú státisíce ľudí zbytočne, preto je podľa Smeru potrebné rokovať o mieri.

Prečo je na kandidátke Smeru málo žien a kedy sa to zmení? Aké zásadné opatrenia potrebuje Slovensko a ktoré chce presadzovať Smer, ak bude vo vláde? Pozrite si reláciu Ide o pravdu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *