Ľudia pred Prezidentským palácom vyzvali Čaputovú na menovanie Huliaka. Podľa Harabina robí všetko pre to, aby oddialila vymenovanie vlády a pokračovala v deštrukcii štátu

0

Ľudia pred Prezidentským palácom vyzvali Čaputovú na menovanie Huliaka. Podľa Harabina robí všetko pre to, aby oddialila vymenovanie vlády a pokračovala v deštrukcii štátu


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Bratislava 23. októbra (TASR) – Stovky ľudí sa v pondelok podvečer zišli na proteste pred Prezidentským palácom na bratislavskom Hodžovom námestí. Kritizovali hlavu štátu Zuzanu Čaputovú a vyzvali ju, aby neblokovala nomináciu Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia.

Protestujúci odmietali argumenty prezidentky, pre ktoré nechce Huliaka vymenovať. Vyzvali ju na rešpektovanie výsledkov volieb a hovorili o ohýbaní zákona. Dav skandoval heslá na podporu Huliaka a proti prezidentke. Ak by Huliaka naďalej odmietala vymenovať, avizovali ďalší protest pred parlamentom. S príhovormi vystúpili viacerí rečníci. Medzi nimi aj Štefan Harabin, ktorý avizoval možnú opätovnú kandidatúru na prezidenta.

Atmosféra na proteste:

Demonštranti uviedli, že protestovať prídu aj zajtra, v stredu avizovali demonštráciu pred budovou Národnej Rady SR. Jeden z rečníkov na protestnom zhromaždení uviedol, že vznikla petícia, aby Huliaka vymenovali za ministra.

Hoci sa víťazovi septembrových volieb Robertovi Ficovi (Smer) podarilo prezidentke Čaputovej doručiť zoznam kandidátov na ministrov, jeho snaha stať sa premiérom zatiaľ stroskotala práve na Huliakovi.

Hlava štátu ešte minulý týždeň Fica v rámci prebiehajúcich konzultácií o novej vláde informovala, že nevymenuje Huliaka za ministra životného prostredia. Prezidentka svoje rozhodnutie nevymenovať ho zdôvodňuje tým, že Huliak neuznáva vykonštruovaný vedecký konsenzus klimatických alarmistov o dôvodoch zmeny klímy, ktorý hlása samotná prezidentka, ekofašisti, radikálni militantní ekologickí extrémisti a progresívno-liberálne totalitné strany, ktorí klimatickú agendu zneužívajú na svoje špinavé politické ciele.

„Riadny chod ministerstva životného prostredia nemôže zabezpečiť človek, ktorý svojimi vyjadreniami neguje dlhodobo platnú environmentálnu politiku tohto štátu a medzinárodné záväzky, ktorými je Slovenská republika viazaná,“ bráni prezidentku jej hovorca Martin Strižinec.

Poslanec za SNS Tomáš Taraba dnes pripustil viacero alternatív v prípade nominácie na post ministra životného prostredia. „Jeden plán je, že SNS bude musieť vymeniť nominanta,“ skonštatoval Taraba. Nevylučuje, že sa bude diskutovať aj o jeho mene.

V pondelok popoludní pre médiá uviedol, že rokovania chcú uzavrieť v utorok a na 11.00 hod plánujú aj tlačovú konferenciu. Možnosťou by podľa jeho slov mohlo byť aj rokovanie v rámci SNS o požiadavke na prerozdelenie rezortov. „Dohoda bola ešte pred voľbami, že ak SNS bude mať post ministra životného prostredia, tak my naň navrhneme Rudolfa Huliaka,“ doplnil. Očakáva, že otázka nominácie sa vyrieši do utorka.

„Potrebujeme aj ubezpečenie od Roberta Fica, že veci na ktorých sme sa dohodli platia. Teraz prebiehajú bilaterálne rokovania v rámci možných kandidátov,“ ozrejmil v pondelok líder SNS Andrej Danko. S Ficom sa chce stretnúť v utorok poobede.

„Odmietame aby nám prezidentka určovala, ktorý kandidát môže funkciu vykonávať,“ ozrejmil no meno kandidáta priblížiť nechcel.


Videá z protestu:Zdroj: topky.sk / pravda.sk / YouTube / InfoVojna/Tasr


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *