Dateľ – bývalý šéf kontrarozviedky P. Tóth: Zurian vie, čo treba urobiť, aby sa skončil nedôstojný cirkus živený čurillovcami, Lipšicom a kajúcnikmi

0

Dateľ – bývalý šéf kontrarozviedky P. Tóth: Zurian vie, čo treba urobiť, aby sa skončil nedôstojný cirkus živený čurillovcami, Lipšicom a kajúcnikmi


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Ukončí Zurian cirkus? Peter Tóth, očividne pozorne sledoval verejné vypočutie kandidáta na riaditeľa ÚIŠ, B. Zuriana. Tóth si myslí, že tento funkcionár bude vedieť skoncovať s cirkusom živeným takzvanými čurillovcami, Danielom Lipšicom, kajúcnikmi Slobodníkom, Makóom a Beňom.

Ukončí Zurian cirkus?

„Branislav Zurian hovorí, že ak sa stane riaditeľom Úradu inšpekčnej služby MV SR, ukončí vojnu policajtov,“ začína konštatovaním svoj príspevok známy novinár.

Podľa Tótha túto úlohu je nový kandidát schopný splniť. „Po prvé, plukovník Zurian je kompetentný policajt, a preto nepochybne vie, čo je potrebné urobiť, aby sa skončil nedôstojný cirkus. Ten je z pozadia živený nielen takzvanými čurillovcami, Danielom Lipšicom, kajúcnikmi Slobodníkom, Makóom a Beňom na jednej strane barikády, ale aj Petrom Koščom a Vladimírom Pčolinským na strane druhej.

Zurian si vie udržať odstup

Pre Zuriana, ktorého vo štvrtok vypočúval parlamentný výbor, má Tóth len slová chvály. „Po druhé, plukovník Zurian riadil NAKA vo veľmi zložitom období. Dokázal, že aj v čase vášní si dokáže udržať odstup a držať sa čo najďalej od politiky. V ére sčurillovanej polície sú tieto vlastnosti vhodnou výbavou budúceho riaditeľa inšpekcie,“ myslí si Tóth.

Známy novinár si uvedomuje, že Zurian je osobne do kauzy trochu zainteresovaný. „Po tretie, aj plukovníka Zuriana sa negatívne dotkla vojna policajtov. Môže to byť výhoda aj nevýhoda, záleží od toho, ako sa k tomu postaví. Buď môže snovať pomstu. To by bol horší prípad. Alebo môže z toho vyvodiť poučenie, povzniesť sa nad osobné pocity a ukázať príklad, ako sa očista polícia robí nielen zákonnými, ale aj civilizovanými prostriedkami,“ píše Ďateľ.

Tóth pridáva aj výsostne osobný názor na Zuriana. „Zuriana poznám ako človeka so schopnosťou nadhľadu. Preto verím, že bude postupovať zákonne, nie s vidinou vendety,“ dodal.

„Napokon, ani nadľudské a úprimné úsilie plukovníka Zuriana nemusí viesť k ukončeniu vojny policajtov. Pretože na jej pokračovaní majú záujem nielen mnohí priami aktéri, ale aj viacerí politici v pozadí tohto tieňového divadla. Politický teleshopping niektorých politických strán a denníkov nasvedčuje tomu, že o ukončenie vojny policajtov nemajú najmenší záujem,“ uviedol známy novinár na záver.

ZDROJ: Ereport/FB Datel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *