OPOZÍCIA NA ŠNÚRKE NOVINÁRSKYCH TRENIEK

0

OPOZÍCIA NA ŠNÚRKE NOVINÁRSKYCH TRENIEK


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Je to naozaj veľmi trápny pohľad, človeka z toho až obchádza pocit prenesenej hanby: médiá bývalého hlavného prúdu o dušu spasenú tlačia Progresívne Slovensko a ďalšie strany opozície do zvýšenia úsilia na poli ideologického a propagandistického boja proti vládnej koalícii.

Len aby nedošlo k omylu, nikto z tohto miesta nespochybňuje právo opozície na kritiku vlády. Dokonca je potrebné pripustiť, že koalícia Smer – Hlas – SNS už dala opozícii niekoľko (zatiaľ banálnych) zámienok na to, aby sa činila, o to pokoj. Problematický je spôsob, akým sa médiá dožadujú, aby opozícia konala podľa novinármi nalinkovaných šablón.

Slovenskí novinári si zvykli, že to oni udávajú tón politického diškurzu a keď sú v opozícii nimi preferované politické subjekty (napríklad 2016 – 2020), dokonca určujú stranám politickú, ideologickú a propagandistickú agendu alebo s politikmi tieto aktivity koordinujú. O situácii, keď sú preferované strany vo vláde ani nehovoriac (zažili sme napríklad 2020 – 2023).

Situácia je o to trápnejšia, že súčasná opozícia sa v zásade činí. Isteže, Miško išiel na dovolenku, čo mu Mirka z Bratislavy nedokáže odpustiť, ale jeho stranícky kolega Michal Truban už ohlasuje odvolávanie ministra vnútra skôr, ako sa v parlamente hlasovalo o programovom vyhlásení vlády. A KDH zase organizuje odvolávanie podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu kvôli nepochybne trápnemu, ale aj politicky a vecne nepodstatnému videu.

Avšak médiá – najmä N, SME a Aktuality – chcú viac, pretože odvolaním vrchného žandára, dočasným pozastavením výkonu štátnej služby niekoľkým grázlom a výmenou troch členov Súdnej rady SR došlo v očiach novinárov k „únosu štátu“, či ako to hlúpučko nazývajú… Z ich pohľadu by to zrejme chcelo nejaké masové demonštrácie. Najlepšie za slušné a najmä progresívne Slovensko, či čo. A úplne super by bolo, keby pred bytom predsedu vlády zase varil Lipšic párky a dekompenzovaný šialenec z Trnavy mu pomáhal plniť hotdogy horčicou a kečupom.

Urobme však ešte krok ďalej. Aké opatrenia budú médiá požadovať, keď koalícia príde napríklad so zákonom o zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR alebo aspoň s legislatívnym opatrením umožňujúcim poslať politika Daniela Lipšica dolu z hrušky a najmä z prokuratúry? Ak indukujú hystériu skôr, ako sa vôbec niečo začalo diať, čo budú robiť, keď vláda začne plniť programové vyhlásenie?

Budú žiadať Brusel, aby nám posielal demarše? Či lobovať medzi hlavnými hráčmi EÚ, aby nám pozastavili hlasovacie právo v únii a odstavili Slovensko od čerpania eurofondov? Alebo budú požadovať bratskú intervenciu vojsk NATO? Napíšu do Washingtonu aj list s pozvaním pre pozemné, vzdušné a kozmické sily aliancie? (Ešteže nie sme prímorská krajina, lebo by priplávali aj lietadlové lode a jadrové ponorky…)

Možno nie, no neprekvapovalo by ma, keby po takzvanom verejnom tlaku (médií) zabrali osvedčené kádre ako Stanke & spol. a zrodila sa nová akože občianska iniciatíva, na ktorú sa zavesia Miško so zvyškom opozície (a azda sa zase objaví aj Jurko z Hruštína) a cirkus nie nepodobný obdobiu 2016 – 2020 sa bude opakovať až do úplného emocionálneho a fyzického vyčerpania všetkých päť a pol milióna obyvateľov.
~ Ďateľ


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *