Kedy opozícia a médiá pochvália Ficovu vládu ?

0

Kedy opozícia a médiá pochvália Ficovu vládu ?


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Autor textu: dedic

Za tie dva týždne fungovania novej vlády R.Fica a spol. sme vo vystúpeniach bývalých vládnych t.č. opozičných politikov a ich mediálnych poskokov svedkami toľkých vyčudovaností a toľkých absurdností, že by ich nepochopil azda ani prefíkaný a frontovými bojmi ošľahaný major Haluška.

V prvom rade sa opoziční politici a ich médiá nekonečne čudujú, že ministri za Smer, za Hlas a za SNS chcú v praxi napĺňať svoje programy, s ktorými vyhrali voľby. To je teda ale arogancia, – čo si to dovoľujú ? Prečo aj naozaj a v praxi robia to, čo ľuďom avizovali pred voľbami ?

Rozmenené na malé mince, Dolinková chce udržať v prevádzke aj malé vidiecke pôrodnice. Drucker chce prispôsobiť študijné odbory potrebám slovenskej ekonomiky. Raši a Kmec chcú preveriť kam idú európske peniaze a chcú v tom urobiť poriadok. Ráž sa chce pozrieť na príčiny pomalej výstavby diaľnic, Takáč chce bojovať o európske peniaze pre slovenských roľníkov, Suska zaujíma primeranosť trestov za vraždy a za daňové pochybenia, Saková rieši zahraničné investície v netradičných regionoch a rezortoch, Kamenický dáva zo stola návrhy odorovcov a prednostne nebude sanovať dlh ale biedu ľudí, Blanár podporuje ideu samostatnej slovenskej zahraničnej politiky, Tomáš obnovuje projekt 13-teho dôchodku, Taraba vidí životné prostredie nielen v národných parkoch ale aj na zvyšku Slovenska, Šimkovičová sa cíti byť ministerkou kultúry a nie iba ministerkou umenia resp. ministerkou pre otázky bratislavskej hereckej kaviarne; chystá rozdeliť RTVS na rádio a televíziu a pomôcť Matici, Kaliňák odmieta vývoz zbraní a nábojov zo zdrojov armády na Ukrajinu, -nuž a Šutaj-Eštok chce začať očistu polície a nahradiť lipšicovcov vlastnými ľuďmi.

V rámci prirodzených povolebných aktivít nových ministrov sa opoziční politici a ich mediálni spolubojovníci najviac čudujú personálnym zmenám, aké v rámci svojich kompetencií rozbehol minister Šutaj-Eštok. Čudujú sa tomu, že si minister, ktorý voľby vyhral kritikou praktík predchádzajúceho lipšicovsko-matovičovského vedenia polície a OČTK, nechce teraz spolupracovať s tými, ktorých do funkcií dostali Lipšic, Mikulec, Matovič etc. Predstavte si to: Šutaj-Eštok nechce de-čurillovať vyšetrovateľov s pomocou čurillovcov ! Nechce očistiť NAKA od daňkovcov za pomoci Daňka a spol. Nechce sa zbaviť chybných praktík bývalých viceprezidentov PZ za pomoci týchto viceprezidentov samotných. Šutaj-Eštok je taký drzý, že nechce de-hamranizovať políciu za pomoci Hamrana…Absurdné, nepochopiteľne paradoxné.

Naši opoziční politici a novinári by zrejme chceli, keby sa po voľbách, potom, čo do vlády prišli kritici predchádzajúcej vlády nič nestalo. Keby všetko bežalo po starom a keby všade na ministerstvách a v dôležitých inštitúciách zostali ľudia nominovaní tam bývalou, toľko kritizovanou matovičovsko-hegerovskou vládou.

Zmenu bez akejkoľvek zmeny ! – To by asi naši opoziční politici a novinári od Fica a jeho ministrov chceli. Chceli by to už aj preto, lebo potom by mohli na Fica a spol. zaútočiť z druhej strany. Potom by zase mohli ficovcov obviniť z vierolomnosti, z dvojtvárky, z oklamania voličov a z prázdnych predvolebných sľubov.

Opozícii a ich médiám nevyhovieš – Robíš veci v súlade so svojim víťazným volebným programom /v súlade s mienkou väčšiny Slovákov/ a oni jačia, – že sa rúcajú doterajšie základy „liberálnej demokracie“ resp, právneho štátu. Nerobíš to, čo sa nepáči opozícii, médiám a Bruselu, – a oni pištia, že si sa spreneveril svojich vlastných predvolebným sľubom.

-Opozícii a médiám Fico a spol. nikdy nevyhovejú. Bude preto najlepšie, aby sa na opozíciu a médiá zvysoka vykašľali a aby si všetko urobili po svojom. V súlade s víťaznými volebnými programami, s legislatívou a s vôľou väčšiny občanov Slovenska.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *