25. mája 2024

Lipšicov útek, Kaliňák s Gašparom prišli Lipšica konfrontovať priamo na liberálno-progresívnu diskusiu!

0

Vagovič v šoku! V skutku zaujímavé scény sa včera odohrávali v bratislavskom Luna bare, v ktorom sa konala diskusia „Večer Mareka Vagoviča“. Bývalý kolega zavraždeného novinára Jána Kuciaka Vagovič si do nej pozval špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, bývalého policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka a šéfa policajnej inšpekcie Petra Juhása. Traja predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní s rovnakými názormi si chceli bez názorovej oponentúry podiskutovať o dobre a o zle, o slušnosti a neslušnosti a o mafii a politikoch, ktorých je správne podporovať.

Kaliňák v prítomnosti ďalších známych mien

Celý koncept sa im však rozhodol narušiť bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), ktorý sa rozhodol na diskusii zúčastniť a v rámci otázok konfrontovať názory týchto verejne sa vyjadrujúcich osôb. Lipšic sa tesne pre Kaliňákovými otázkami ospravedlnil a z Luna baru predčasne odišiel bez toho, aby zniesol oponentúru. S Kaliňákom na diskusiu prišli aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, elitný advokát Dávid Lindtner, podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák, alebo predseda Mladých sociálnych demokratov Igor Melicher.

Vagovič v šoku

Počas diskusie sa Lipšic vyjadril, že uverejnenie nahrávky na poľovníckej chate je menším prešľapom, ako uverejnenie nahrávok čurillovcov. Lebo nahrávka z poľovníckej chaty bola uverejnená ako celok. Kaliňák ho však konfrontoval s tým, že nahrávka z poľovníckej chaty vraj celá uverejnená nebola a navyše, oproti tej čurillovskej, bola vyhotovená nezákonne. Podľa Juhása sa únik nahrávky rieši. Zaujímavosťou je, že nelegálne ju nechal vyhotoviť jeho brat.

Lipšicov útek

Skupina okolo Kaliňáka bola v rámci diskusie najaktívnejšia a ostatní ľudia, pravdepodobne v nemom úžase, sa diskutujúcich nič pýtať nechceli. Fakt, že otázky z publika prichádzajú hlavne od zástupcov Smeru, vyrušil aj moderátora Vagoviča. Ten po otázke Erika Kaliňáka ukončil celú diskusiu. V Luna bare bolo v Kaliňákovej prítomnosti naozaj rušno. Prítomnosť iného názoru evidentne Vagovičovi, Lipšicovi a ich fanúšikom veľmi nevoňala. A toho symbolom, aj pre mnohých účastníkov diskusie, sa stal Lipšicov vynútený, alebo nevynútený útek.Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *