26. mája 2024

Robert Fico: Ódor je výberom mimovládok. My tu tieto sorosovské štruktúry nechceme!

0

SLOVENSKO: Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico tvrdí, že sociálno-demokratickí poslanci nepodporia vládu vyskladanú prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou v hlasovaní o dôvere vláde Ľudovíta Ódora. Je tu podľa jeho slov veľa okolností, ktoré bránia každej súdnej strane vyjadriť tejto úradníckej vláde podporu.

Za hlavný dôvod označil spôsob, ako prezidentka zostavuje úradnícku vládu, ktorý je podľa neho v príkrom rozpore so všetkými zásadami parlamentnej demokracie. Prezidentka vraj úplne ignoruje výsledky parlamentných volieb z roku 2020. Nie je podľa Fica vôbec možné, aby do parlamentu nastúpil predseda vlády menovaný prezidentkou so skupinou ministrov bez konzultácie s politickými parlamentnými stranami a žiadali o dôveru.

Ódor má vraj napojenie na G. Sorosa

Za predsedu úradníckej vlády nominovali Ľudovíta Ódora, ktorý funkciu prijal. Podľa strany ide o tvrdého odporcu Smeru. A tiež o bývalého spolupracovníka expremiérky Ivety Radičovej a exministra financií Ivana Mikloša.

„Zrazu tento človek, ktorý preukázateľne je napojený na štruktúry mimovládneho charakteru Sorosa je ponúknutý prezidentke. To nie je prezidentkin výber. Tento nápad prišiel odniekiaľ. My nechceme tieto štruktúry! Tieto štruktúry sú proti demokracii. Sú proti základným zásadám parlamentnej demokracie a nepochybne tieto štruktúry ako také svojou agendou idú proti národným záujmom Slovenskej republiky. Napríklad v otázkach migrácie alebo v otázkach priorít,“ povedal Fico.

Čaputová o Vlčanovej kauze mlčala

Fico ďalej povedal, že ho nemilo prekvapilo, keď v nedeľu počul expremiéra Eduarda Hegera (Demokrati). Ten uviedol, že prezidentka Čaputová bola informovaná o kauze ministra pôdohospodárstva Vlčana, ktorý dostal dotáciu 1,4 milióna eur, už pred dvoma týždňami.

„Nás nemilo prekvapilo, keď prezidentka Čaputová už v minulosti urobila také zvláštne kroky, napríklad podporila vyšetrovateľov NAKA čurillovcov a postavila sa za nich celou svojou funkciou a celou svojou vážnosťou,“ hovorí Fico a dodáva:

Rovnako nás prekvapilo, keď v prípade guvernéra národnej banky Petra Kažimíra ho okamžite požiadala o odchod z funkcie. Prekvapilo nás, že v prípade vrtuľníka, ktorý kúpil v rozpore s rozhodnutím Úradu pre verejné obstarávanie pán Mikulec, pani prezidentka nepovedala nič. Hoci za tie isté peniaze prakticky sme mohli kúpiť dva vrtuľníky,“ zdôrazňuje predseda Smeru.

„Bolo preto pre nás šokujúce počuť, že prezidentka Čaputová, ktorá toľko hovorí o boji proti korupcii, rodinkárstvu, klientelizmu, dva týždne vedela o tom, že jeden minister, v tomto prípade pán Budaj, pridelil druhému ministrovi, v tomto prípade pánovi Vlčanovi, nenávratnú dotáciu vo výške 1,4 milióna eur. Do firmy, v ktorej je preukázateľne konečným užívateľom výhod je práve minister Vlčan,“ priblížil Fico.

Fico sa teda v závere pýta, že keby túto kauzu na tlačovej besede nevytiahli na verejnosť, bola by prezidentka ticho?

ZDROJ: YouTube/E-Report/Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *