21. júla 2024

UŽ NEVEDIA AKO ŠKODIŤ. ZÚFALCI SA UCHYĽUJÚ KU KONŠPIRÁCIÁM. Robert FICO o brutálnych pokusoch Čaputovej o uzurpáciu moci

Zdielajte

SLOVENSKO: Vedenie strany SMER – SSD dnes na tlačovej besede reagovalo na rôzne témy, pričom prvá téma bola dianie v Národnej rade SR (NR SR), kde je obrovský chaos a amaterizmus. Tento stav je podľa predsedu strany Roberta Fica výsledkom rozhodnutia, že voľby budú až na konci septembra. Celý poslanecký klub jeho strany bol dnes na rokovaní parlamentu prítomný, no do vzniknutého chaosu sa nemieni zapájať. No Robert Fico sa vyjadril aj k vážnejším témam, ktoré súvisia s nasledujúcimi mesiacmi.

Hon na Smer

„Je zrejmé, že tak prezidentská kancelária a určite aj centrály bývalých vládnych strán Sme rodina, Saska, Za ľudí, Oľano sú v hroznej panike. Sú v panike preto, lebo nie my zverejňujeme všelijaké prehľady, prieskumy a analýzy, ale tieto prehľady, prieskumy a analýzy zverejňujú často inštitúcie, ktoré by nás SMER najradšej utopili v lyžičke vody a tieto inštitúcie konštatujú, že národ sa otočil chrbtom k prezidentke a otáča sa chrbtom aj k celej vládnej koalícii. Všetci sú zhrození z toho, že na Slovensku ľudia majú iný názor, ako by chceli mimovládne organizácie alebo pani prezidentka alebo pán Heger, či pán Matovič. Všetci sú zhrození z toho, že ľudia majú na Slovensku vlastný názor, že vidia vojnu na Ukrajine inými očami, že predovšetkým uprednostňujú mierové riešenia a chcú upokojovať situáciu tým, že chcú, aby vo voľbách došlo k zásadnej zmene, lebo tá zmena musí nastať v nasledujúcich parlamentných voľbách,“ vyjadril sa.

No a preto sa, čím ďalej tým viac, objavujú agresívne útoky proti opozícii. Najskôr SMER spájali s vraždou novinára. Keď to nevyšlo, začalo sa šíriť, že strana je zločinecká organizácia a jej predstaviteľov treba pozatvárať, boli tolerované nezákonné zákroky NAKA a útoky na opozíciu, tiež to nevyšlo. Potom sa začalo šíriť, že SMER ukradol 30 miliárd. Teraz ide informácia, že SMER chcel zmeniť priamu voľbu prezidenta na voľbu v NR SR a že chce zmeniť volebný systém, čo sa tiež ukázalo ako nezmysel.

„Vyšlo ďalšie nóvum v tých útokoch proti nám, že sme vraj ohrozením demokracie. Že vraj SMER,  keď príde po parlamentných voľbám nebodaj k moci, tak ohrozuje demokraciu. Ja teda neviem ako, pretože my sme mali 83 poslancov a vládli sme sami v rokoch 2012 – 2016 a neprijali sme žiadne opatrenie, ktoré by u niekoho mohlo vyvolávať obavy, že budeme robiť kroky, ktoré by narúšali parlamentný demokratický systém Slovenskej republiky. Je pravda, že my nepatríme k tým, ktorí by marili referendá, ako pani prezidentka. My nie sme tí, ktorí by obmedzovali ľudí kvôli Covidu, ako robila predchádzajúca vládna koalícia. My nie sme tí, ktorí by zatvárali ústa, keď sa zatvárali niektoré médiá. Sme veľmi razantná, tvrdá opozičná politická strana a pravdepodobne našim najväčším prehreškom nie je len to, že sme úspešní a chceme byť úspešní, ale aj to, že sme jediná relevantná politická strana na Slovensku, ktorá otvorene hovorí o mieri na Ukrajine,“ povedal Fico.

Po voľbách tu budú všetky pokusy odstaviť od legitímnej moci každého, kto má iný názor, ako má prezidentská kancelária

Včera prezidentka potvrdila, že automaticky nepoverí víťaza volieb zložením vlády. Fico avizuje, že slovenská verejnosť musí vidieť, že po parlamentných voľbách tu budú všetky pokusy odstaviť od legitímnej moci každého, kto má iný názor, ako má prezidentská kancelária a mimovládky. Jediná cesta je, že SMER vo voľbách dosiahne mimoriadny výsledok. Do tohto všetkého prichádza ďalší pokus, ktorý včera predviedol bývalý minister obrany Naď, ktorý povedal, že SMER chce zmanipulovať voľby a že sa Rusi snažia ovplyvniť voľby v jeho prospech. R. Fico sa pýta, kde boli, keď sa v parlamente hlasovalo o zákone, ktorý má zabezpečiť, že každý si bude môcť urobiť kópiu zo zápisnice okrskovej volebnej komisie. Prečo majú taký problém s tým, keď by sa mohlo robiť paralelné sčítavanie hlasov?

Predseda SMERu informoval, že dnes sa popoludní predstavitelia jeho strany stretnú s úradníckym premiérom Ódorom, podľa všetkého pôjde o žiadosť o podporu Smeru Programovému vyhláseniu vlády.

„Ja si myslím, že Programové vyhlásenie tejto vlády by nič iné nemalo byť, iba inventúra toho, čo za zločiny napáchala súčasná vládna koalícia za tie tri roky, čo bola pri moci. Pretože čo chce pán Ódor urobiť? Veď nerobia nič, už sú tretí týždeň pri moci a zatiaľ vyriešili iba výmenu štátnych tajomníkov, veľvyslancov a opäť riešili problém platenia nejakej odmeny pre toho, kto ubytuje Ukrajinca. A plus 150 profesionálnych vojakov má robiť kontroly na hraničných prechodoch kvôli Globsecu, pretože Globsec teraz na celý týždeň zastaví chod Slovenskej republiky,“ vymenoval.

Robert Fico oficiálne požiadal komisárku Jourovú, že pokiaľ sa nachádza na Slovensku, aby sa stretla s predstaviteľmi jeho strany ku všetkým zločinom, ktoré tu páchala vládna koalícia na opozícii, na demokracii, na ústavnosti a na ľudských právach. SMER sa na ňu už opakovane obrátil, no tá vždy odpovedala, že nemá čas.Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.
Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *