Dag Daniš: Dúhoví „vlajočkári“ zaťahujú štát do kultúrnych vojen, porušujú tým ústavu!

0

Dag Daniš: Vláda je v malej vojne s médiami. A neodštartoval ju Fico

Zaťahujú štát do kultúrnych vojen! Bývalá ombudsmanka a súčasná úradnícka ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová dala pred Dúhovým Pride-om vyvesiť dúhovú vlajku na budovu ministerstva. Mnoho mestských liberálov toto rozhodnutie s určitosťou podporuje. Neuvedomujú si však, že ministerka tým pravdepodobne porušuje Ústavu SR, ktorá jasne tvrdí, že štát sa nemôže viazať na konkrétnu ideológiu. Navyše je faktom, že na podpore LGBTI komunity neexistuje v spoločnosti konsenzus.

„Nič proti aktivistom, vlajočkárom, pochodom… V slobodnej spoločnosti sa môže ktokoľvek hlásiť k progresívnej či dúhovej agende. Je tu však jedna výnimka: štát. A štátne úrady. Tie sa podľa Ústavy SR nesmú viazať na nijakú ideológiu. Ak to robia, porušujú tým ústavné princípy,“ uviedol vo svojom najnovšom komentári pre Štandard Dag Daniš.

Ódorova vláda neplní sľuby voči samosprávam, ani voči spoločnosti

Dubovcovej konanie je taktiež v nesúlade s tým, čo pri svojom nástupe sľubovala Ódorova vláda – že sa pokúsi oslobodiť spoločnosť od kultúrnych konfliktov. Len pár týždňov na to sa otvorene vyjadruje k téme, ktorá je jedným zo základných kultúrnych konfliktov na Slovensko a stavia sa vyslovene na jednu zo strán tohto konfliktu. Dubovcová argumentuje, že nepodporuje ideológiu, ale ľudské práva.

„Zaťahujú štát do kultúrnych vojen“

„Téza, že rodová politika vlastne nie je ideológia, ale sféra práv, nie je len klamstvo. Je to trik, ktorý má urobiť z okrajovej, menšinovej politickej agendy povinnú výzvu pre celú spoločnosť. Či dokonca pre celý svet. Problém dúhovej agendy je v tom, že má v sebe zakódovaný program permanentnej revolúcie. Začínala sa drobnými požiadavkami na spoločenské akceptovanie homosexuality, čo je už dávno realitou. Pokračovala priberaním ďalších znakov k LGBT komunite (dnes je to LGBTIQ+), požiadavkami na adopcie detí ´queer pármi´.Najnovšie pretláča rodové a transrodové experimenty s pohlavnou identitou, ktorá má byť voliteľná. Aj pre deti. Rodičia, ktorí namietajú, narážajú na problémy s gender aktivistami. S čím prídu zajtra, netuší nikto,“ pokračuje Daniš.

Dubovcovú nikto nevolil

Ten navyše upozorňuje, že ministerka spravodlivosti má ešte menšie právo vyjadrovať v mene konkrétneho ministerstva názor k ideologickej téme, keďže nie je političkou, ani nominantkou strany, ktorú by vo voľbách zvolili občania a ktorá by na základe svojho volebného výsledku bola súčasťou vlády.

ZDROJ

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *