26. mája 2024

Michelko hovorí o „justičnom pekle“: Tódová bola dohodnutá so Slobodníkom, že o ňom nebude písať!

0

„Rozpútalo sa justičné peklo. Toľko hrubých nezákonnosti v tak krátkom čase sa
naozaj často neudeje,“ myslí si politológ Roman Michelko, ktorý pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami posilnil rady SNS.

Kaliňák bol vo väzbe pravdepodobne nezákonne

„Kaliňákovo stíhanie bolo paragrafom 363 zastavené. O čo v jeho kauze išlo? Bol stíhaný na základe svedectva krajne skompromitovaného kajúcnika Bernarda Slobodníka za to, že údajne poslal Františka Imreczeho, aby mu Jozef Brhel dorovnával plat. Mimochodom, dorovnávanie platu je možno neetické, ale nie je to trestný čin. Imrecze za túto kauzu vôbec nie je ani vyšetrovaný, ani stíhaný. Neexistuje relevantné svedectvo o tom, že to Robert Kaliňák urobil. Napriek tomu bol za niečo tak absurdné v kolúznej väzbe, čo bolo, samozrejme, protiústavné,“ uviedol na sociálnej sieti Michelko. V praxi to znamená, že Kaliňákovi bola odopretá sloboda bez toho, aby v tom momente na to existoval relevantný dôvod.

Odpočúvania advokáta Paru v dôvernom rozhovore s klientom

„Zároveň vyšlo najavo, že Kočnerov advokát bol 40 dní odpočúvaný v miestnosti, ktorá je
určená na poradu s advokátom, kde dôvernosť musí byť zaručená! To, že v exponovaných
kauzách sa bežne odpočúvajú telefóny advokátov, je dnes už štandard, ale odpočúvanie
v miestnosti určenej na poradu s klientom je na úrovni prelomenia spovedného tajomstva.
Táto justično-vyšetrovateľská junta sa naozaj nezastaví pred ničím,“ pripomína Michelko ďalšiu kauzu, ktorá v krátkom slede vyšla najavo.

Bezdôvodné zadržanie Gašpara

K tomu sa pridáva neodôvodnené zadržanie bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a ešte neodôvodnejší návrh na kolúznu väzbu. Ako už vieme, Gašpar musel byť prepustený, lebo neexistovali dôvody na jeho väznenie. Polícia sa doteraz za svoje konanie ani len náznakom neospravedlnila.

Tódovej výletík s Pamelou

Poriadne zapotila aj novinárka Denníka N Monika Tódová, ktorej sa dlhú dobu darilo tajiť svoj vzťah so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu Pamelou Záleskou. Dievčence boli prichytené na spoločnej dovolenke, kde mali bývať v rovnakom apartmáne. To, že ich vzťah nie je len profesionálny, je už v tomto momente nevyvrátiteľný fakt. A časť sudcov požaduje, aby bola Záleskej pozastavená činnosť. Tódová sa zároveň musí popasovať s tým, že sa všetky jej texty razom stali nedôveryhodnými.

„Známa blogerka Nicole Nevolníková veľmi presne a vecne vyrátala kolosálne konflikty záujmov Pamely Záleskej, ktoré boli koordinovane mediálne pokrývané Monikou Tódovou. Nakoniec treba znova pripomenúť, kto je to Bernard Slobodník, na svedectvách ktorého stoja kauzy, o ktorých píše Tódová a ktoré súdi Záleská. Svedkovia, Slobodníkovi kolegovia, na súde pod prísahou usvedčili Slobodníka z toho, že sa pravidelne stretával s investigatívnymi novinármi, predovšetkým s Monikou Tódovou (krycie meno Mirka z Bratislavy), Marekom Vagovičom či Annamáriou Dömeovou, pričom platil nasledovný „obchod“: ja vám poskytnem utajené informácie z vyšetrujúcich spisov a vy nebudete o mne nič písať. A tak to aj platilo,“ dodal Michelko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *