13. júna 2024

Tomáš Taraba: V RTVS spravíme poriadok, dáme odvolať všetkých Matovičových nohsledov!

Nechutná protivládna propaganda sa podarila. Dostala sa do propagandistických trúb, medzi ktorými je žiaľ na poprednom mieste aj RTVS.

Zdielajte

SLOVENSKO: Verejnoprávnu RTVS možno po parlamentných voľbách čakajú systémové zmeny. Televízia má totižto dlhodobý problém odosobniť sa od politického zafarbenia jej vrchných predstaviteľov a niektorých jej redaktorov. Predmetom kritiky bývajú často nielen nominanti Igora Matoviča (OĽANO) na čele inštitúcie ale aj napríklad moderátor vlajkovej relácie O 5 minút 12 Marek Makara, či redaktorka Marta Jančkárová.

Koniec marketingu pre Matoviča a Hegera?

Opozičný poslanec Tomáš Taraba (SNS, ŽIVOT-NS) upozorňuje, že budúca vláda by mohla zatrhnúť marketingové aktivity v prospech politikov, ktorí nedisponujú ani výsledkami v parlamentných voľbách, ani číslami v preferenčných prieskumoch, no aj napriek tomu dostávajú hlavný diskusný vysielací čas.

„2%ný Heger, ktorý nemá žiadnu šancu dostať sa do parlamentu, mal včera privilégium vystupovať v hlavnej diskusnej relácii RTVS s lídrom prieskumov Ficom. Takto vypadá keď vedenie RTVS zneužíva televíziu na splácanie politických dlhov voči ľuďom čo ich tam dostali,“ reagoval Taraba na víkendovú reláciu O 5 minút 12 a jej obsadenie.

Odpolitizovanie RTVS

„SNS jasne hovorí, že s RTVS spravíme po voľbách poriadok. Takéto fungovanie, že ľudia musia z daní platiť Hegerovi, Remišovej a Šeligovi marketing a druhí sa tam nevedia dostať, skončí. RTVS rozdelíme na dve samostatné inštitúcie: Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas. V oboch dáme odvolať všetkých oľanáckych nohsledov, ktorých si tam navolili a výsledok vidíme,“ dodal.

ZDROJ:  Ereport/FB Tomáš Taraba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *