25. februára 2024

Kauza 28/51 – To, čo nedokázal Matovič, dokázala Remišová

0
Kauza 43/51 – Sľubovali odborníkov, trafiky dali straníkom

Kauza 43/51 – Sľubovali odborníkov, trafiky dali straníkom

3. septembra 2023 Martin Dorčák

Priatelia, sumou takmer 600 000 eur sa opäť raz všetci skladáme na propagáciu pani bývalej ministerky, dnes kandidátky OĽANO Veroniky Remišovej. Na jar tohto roka obyvatelia krajských miest našli vo svojich schránkach časopis Lepšie Slovensko, ktorý sa z rozpočtových peňazí a z nových eurofondov rozhodlo vydať Remišovej ministerstvo.

Keď si však prvé číslo časopisu prelistujeme, okrem obrovských fotiek pani Remišovej tam o nových eurofondoch, ktoré na zmysluplné projekty už tretí rok nečerpá a do svojho odchodu ani nečerpala, nenájdeme skoro nič. Nie je tam ani slovo o tom, ako žiadať peniaze na projekty, ktoré v našich regiónoch zlepšia kvalitu života, zato sa tam chváli veľkou antibyrokratickou revolúciou, ktorú pripravil ešte Peter Pellegrini s Richardom Rašim a projektom tabletov pre seniorov, ktorý je platený z plánu obnovy a vôbec nefunguje. Týmto dvom projektom pani Remišová venuje polovicu celého časopisu a samozrejme, aj veľké titulky na prvej strane. V prvom čísle mala 4 fotky, v druhom tri a v treťom dve. Keď vyšlo štvrté číslo, už Remišová nebola ministerka a  piate využil na svoju propagandu nový progresívny minister prezidentkinej vlády Peter Balík. Hádajte, koľko v ňom mal fotiek? Presne tri…

Nielen ja, nielen moji kolegovia, ale mimovládne organizácie okamžite spustili na Remišovú veľkú kritiku. To, čo nedokázal Matovič, keď chcel vydávať vládne noviny, dokázala Remišová a jedno číslo stálo približne 50 000 eur. Eurofondy majú byť najmä na rozvoj regiónov, ale časopis sa distribuuje len v krajských mestách. Prečo asi? Lebo len tam mohla mať Remišová zopár pomýlených voličov. Tento časopis mal byť predvolebnou kampaňou Veroniky Remišovej. Našťastie, už na jeho obsah nemá dosah. A vyzývam nového ministra Balíka, aby vydávanie tohto nezmyslu zastavil a peniaze použil nie na svoju propagáciu, ale na pomoc ľuďom v regiónoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *