Rozhovor s právničkou Grétou Noe o porušovaní práv a ústavy na Slovensku

0

Rozhovor s právničkou Grétou Noe o porušovaní práv a ústavy na Slovensku


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Rozhovor s právničkou Grétou Noe o porušovaní práv a ústavy na Slovensku, aj o jej novej knihe Núdzový stav de iure a de facto. ( https://torden.sk/produkt/nudzovy-sta… )

Online Tu a Teraz Rozhovor s právničkou Grétou Noe o porušovaní práv a ústavy na Slovensku

Grétou Noe je právnička, ktorá sa zaoberá otázkami porušovania práv a ústavy na Slovensku. V tomto rozhovore nám prezradí, aké sú najčastejšie problémy, s ktorými sa stretáva, a ako sa dajú riešiť.

Môžeš nám povedať, čo ťa priviedlo k práci právničky?

Ahoj, rada som tu. Právo ma vždy zaujímalo, pretože som chcela pomáhať ľuďom, ktorí sú nespravodlivo zaobchádzaní alebo diskriminovaní. Na Slovensku je veľa takých prípadov, kde sa porušujú základné práva a slobody občanov, napríklad právo na súdnu ochranu, právo na slobodu prejavu, právo na rovnosť pred zákonom a ďalšie.

Aké sú najčastejšie prípady, s ktorými sa stretávaš?

Najčastejšie sa stretávam s prípadmi, kde sa ľudia cítia ohrození alebo zastrašovaní zo strany štátu alebo iných mocenských skupín. Napríklad ľudia, ktorí sa angažujú v občianskej spoločnosti alebo v médiách, často čelia tlaku, zastrašovaniu, šikanovaniu alebo dokonca fyzickému násiliu. Ďalším problémom je korupcia a klientelizmus, ktoré podkopávajú dôveru v právny štát a spravodlivosť. A potom sú tu aj prípady, kde sa diskriminuje ľudí na základe ich pohlavia, sexuálnej orientácie, etnickej príslušnosti, náboženského vyznania alebo iných osobných charakteristík.

Ako sa dajú tieto problémy riešiť?

Nie je to jednoduché, ale myslím si, že je dôležité informovať ľudí o ich právach a možnostiach obrany. Existujú rôzne organizácie a iniciatívy, ktoré poskytujú právnu pomoc alebo podporu obetiam porušovania práv a ústavy. Tiež je dôležité podporovať nezávislé a kritické médiá, ktoré monitorujú a odhaľujú prípady zneužívania moci a korupcie. A samozrejme je potrebné aj zapojiť sa do verejnej diskusie a politického života, aby sme ovplyvnili zmeny v zákonoch a inštitúciách.

Ďakujem ti za tvoje odpovede a za tvoju prácu. Prajem ti veľa úspechov.

Ďakujem aj ja tebe za pozornosť a záujem. Dúfam, že tento rozhovor pomôže ľuďom lepšie pochopiť situáciu na Slovensku a motivuje ich k boju za svoje práva.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *