R. Kaliňák: Nie sme ako ako „predošlé servilné vlády“! Dohodu o obrannej spolupráci s USA (DCA) bude nutné upraviť.

0

R. Kaliňák: Nie sme ako ako „predošlé servilné vlády“! Dohodu o obrannej spolupráci s USA (DCA) bude nutné upraviť.


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Nie sme ako ako „predošlé servilné vlády“! Dohodu o obrannej spolupráci s USA (DCA) bude nutné upraviť. Minister obrany Robert Kaliňák to uviedol na sociálnej sieti po piatkovom rokovaní s americkým veľvyslancom v SR Gautamom Ranom. Informáciu priniesla TASR.

Nie sme ako ako „predošlé servilné vlády“!

Kaliňák ho zároveň informoval, že Slovensko na Ukrajinu nebude posielať nové zásielky zo svojich muničných skladov. Teší ho zhoda na tom, že dialóg je cesta k vzájomnej prosperite.

„S americkým veľvyslancom Ranom sme viedli rozsiahlu diskusiu o bezpečnostných výzvach a otázkach spoločného záujmu oboch štátov. Stretnutie nám ukázalo, že vzájomne rešpektujeme svoje názory a dokážeme si bez predsudkov vypočuť a zvážiť požiadavky druhej strany,“ konštatoval Kaliňák.

Na stretnutí podľa svojich slov deklaroval, že si vláda váži dobré vzťahy so západnými partnermi, ale nie je ako „predošlé servilné vlády“. „Sme vďační za konštruktívny rozhovor a spoluprácu, ale len takú, ktorá je obojstranne výhodná,“ poznamenal.

Dohoda o obrannej spolupráci je zlyhaním

Slovenská zahraničná a obranná politika zažívala podľa ministra zlyhanie za zlyhaním. „Pomedzi najväčšie zlyhania jednoznačne patrí nešťastne naformulovaná dohoda o obrannej spolupráci. Aj trestuhodné rozdanie pre Slovensko nevyhnutne potrebnej vojenskej techniky a munície,“ konštatoval Kaliňák.

Dobré vzťahy s partnermi, členstvá v medzinárodných organizáciách a záväzky z nich vyplývajúce sú podľa Kaliňáka pre Slovensko ako menší štát kľúčové. Ako dodal, efektívna kooperácia pomáha zabezpečiť nielen obranu Slovenska, ale otvára tiež nové možnosti ekonomického rastu.

eReport


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *