Na ministerstve zdravotníctva zasahuje NAKA. Prípad súvisí s čerpaním peňazí z plánu obnovy

0

Na ministerstve zdravotníctva zasahuje NAKA. Prípad súvisí s čerpaním peňazí z plánu obnovy


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje na ministerstve zdravotníctva. V súvislosti s čerpaním peňazí z plánu obnovy začala Európska prokuratúra niekoľko trestných stíhaní. Prvý o tom informoval portál tvnoviny.sk.

Podozrenia a trestnoprávne kroky

Ako píšu tvnoviny.sk, prípad súvisí s výzvou na vyše 200 miliónov eur, ktoré si mali nemocnice prerozdeliť na rekonštrukciu. Pre portál sa vyjadrila na mieste aj ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková, ktorá potvrdila, že „zásah súvisí s prípadom nemocnice v Čadci.“ Ministerstvo bude podľa jej slov plne súčinné.

Pôvodný zoznam úspešných žiadateľov o financie z výzvy na obnovu nemocníc zverejnil rezort zdravotníctva začiatkom marca. Peniaze podľa pôvodného zoznamu mali získať popradská a levočská nemocnica, nemocnica s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi, nemocnice v Bardejove, Skalici, Zvolene, Čadci a Bojniciach. Heger však po odchode rezortného šéfa Vladimíra Lengvarského nechal vyhodnotenie výzvy preveriť.

Zdroj: TA 3


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *