Ej Tomášu, Tomášu čože si to porobil a čo sa to stalo s Hlasom a Pellegrinim?

0

Ej Tomášu, Tomášu čože si to porobil a čo sa to stalo s Hlasom a Pellegrinim?


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Autor textu: gabo126

Tak, Erik Tomáš konečne pichol do osieho hniezda. Neviem ako si to tento minister vôbec mohol dovoliť. Jeden Šutaj Eštok nestačil? To teraz aj Erik Tomáš sa nám tu začína ukazovať? No a po nich, ak prídu ďalší, tak to bude čistá Sodoma – Gomora. Ešte aj ten Blaha si nedal pokoj a zvesil obraz prezidentky a dokonca sa dostal do ruskej televízie. No neuveriteľné čo si to dovoľujú a ešte aj ten Fico zastavil vyprázdňovanie slovenských vojenských skladov.
Tak a teraz vážne a bez irónie. Taký rýchly nástup plnenia predvolebných sľubov som tu skutočne dlho nezažil. Opozícia ukázala svoju totálnu neschopnosť, ešte aj včera som si len tak pozrel besedu KDH verzus SNS, tak to bola taká porážka odbornosti z radov KDH, že to nemalo obdobu. Huliak nech je, aký je, ale v tomto sa vyzná.
Teraz k tomu „nešťastnému“ Erikovi Tomášovi. Neurobil nič iné, len dal do poriadku veci. Posledný križiak bol so svojimi argumentami smiešny. Práve taký rodičovský príspevok ako schválil on, ako minister aj s Olajnom bol brutálne diskriminujúci. Argument, že si to viac zaslúžia rodičia, ktorí deti mali a zaslúžia si to za ich výchovu neobstojí. Prečo? Pretože mohli skôr odísť do dôchodku. Pretože na materskú sa im skladali aj ostatní, ktorí deti nemali, alebo sa niečo stalo. No a čo s tými, ktorí sú dvojgenerační dôchodcovia? A čo s tými, ktorých deti pracujú v zahraničí? A čo s tými, ktorým deti zomreli, alebo sa niečo stalo? A čo s tými, ktorým sa deti chceli pomstiť a jednoducho na nich zanevreli? Veď aj bezdetní dôchodcovia sa skladali na rodinné prídavky atď. Je to jeden balík. Tej nespravodlivosti bolo v tom viac ako pozitív. Bolo to zle urobené.
Teraz k tým dvom percentám, prečo tak mimovládky šalejú? Poznám to prostredie veľmi dobre a mnohé organizácie jednoducho ani nechcú tie 2% kvôli administrácii. Tie 2 % mnoho krát zneužíval aj zamestnávateľ na svoje NO a zamestnancom to bolo jedno, kam idú peniaze. Zase to vôbec nie je taká suma, ktorá by ich ohrozovala. Počet organizácií je cca 8900 a suma, ktorá sa im prerozdelila je 77 a pol milióna. Z tohto by som si dovolil povedať, že 80% organizácií nikdy ani len nepožiadalo o 2% z daní.
Tie 2% môžu byť aj špekulatívneho charakteru v prípade už spomínaných veľkých zamestnávateľov. Ak by išlo napríklad o školy, majú rôzne súkromné príspevky, granty atď. v podstatne väčších balíkoch. Tu by sa tiež mal urobiť poriadok. Mimochodom toto, čo urobil Erik Tomáš a vláda som pred niekoľkými rokmi navrhoval aj v mojich blogoch. Buď možnosť to poslať rodičom, ak nejaká daň vyšla alebo NO, respektíve aj rozdeliť.
Teda ten plač aj SaS na tlačovkách bol úplne mimo. Títo pseudoodborníci jednoducho nemajú ani šajnu o tom, čo rozprávajú. A áno som za to, aby aj zdravotné poisťovne vytvorili spoločný fond práve na také činnosti ako paliatívna starostlivosť či iné, kde by priamo prispievali aj právnické subjekty za zvýhodnených podmienok. Dá sa tu urobiť jednoduchý poriadok a Tomáš, to máš tak začalo sa na ministerstve od podlahy a začalo sa kričať.
Pozeral som si aj svoje staré blogy a tam som teda Smer ani trochu nešetril, mám pocit, že som do nich rýpal ešte viac ako do Matelka. Tak uvidím, koľko to vydrží tejto vláde, myslím to plnenie sľubov. Zatiaľ predbehol Hlas, Smer a SNS tiež nezaostáva, len je tam určitý problém, ak má niekto z predsedov pripomienky, naozaj by si ich mali riešiť doma v kuchyni.
Či by bol Pellegrini dobrý prezident? Pre mňa áno, ak pôjde do súboja s Korčokom, tak to bude tvrdý súboj. No myslím, že obaja by boli vcelku schopní reprezentanti, ale pre mňa lepší kandidát je práve ten z Hlasu. Možno ešte prídu iné mená, nechajme sa prekvapiť.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *