30. mája 2024

Video- “Čurilla mi povedal, že môžem Kučerkovi zastreliť deti,” vypovedal Ján Kaľavský

0

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Ako policajný agent odhalil závažné fakty o manipuláciách trestných konaní skupiny takzvaných čurillovcov. Deň po tom, ako o nich informoval premiéra Hegera, mu ráno o piatej vtrhlo do bytu policajné komando.
Bol súčasťou policajného tímu NAKA, ktorý po nástupe Igora Matoviča začal vyšetrovať údajnú trestnú činnosť politicky exponovaných ľudí blízkych vláde Roberta Fica. Po smrti generála Lučanského sa rozhodol prehovoriť o špinavých metódach takzvaných elitných policajtov okolo vyšetrovateľa Jána Čurillu.
“Ja som bol celý život pépéúčkár a snajper. Bol som použitý na rôzne realizácie závažného charakteru, ale nikdy sa nikto netešil zo smrti. Aj keď ste to robili pre štát. Nikdy,” hovorí o svojej práci bývalý vojak a policajt Ján Kaľavský, ktorý celý svoj profesný život strávil v službe štátu. Až do momentu, kým sa neodhodlal vypovedať proti vlastným kolegom. Zlom nastal, keď mu jeden z nich povedal, že pri zatýkaní kolegu policajta Kučerku môže zastreliť jeho deti.

“Vtedajší šéf NAKA Branislav Zurian si ma vypočul a povedal mi, aby som išiel vypovedať o tom všetkom na inšpekciu. Mal som obavy, že mi nikto nebude veriť a že sa mi pomstia. A nakoniec sa to aj takto stalo,” spomína si Ján Kaľavský na moment, ktorý zvrtol život jeho aj celej rodiny o 180 stupňov. Po výsluchu na inšpekcii u vyšetrovateľky Diany Santusovej sa z Kaľavského stal policajný agent, ktorý nahrával všetko, čo sa dialo v tíme takzvaných čurillovcov. Legálne odposluchy, ktoré schválil súd, odkryli hrozné veci. Kaľavský o detailoch informoval aj vtedajšieho premiéra Eduarda Hegera. Na druhý deň mu komando vtrhlo do bytu a Kaľavského obvinili.

O metódach, ktoré používali Čurillovci, o týraní ľudí vo väzbe, o úteku zo Slovenska aj o živote v Bosne Hercegovine hovoril v relácii TERAZ TAKTO bývalý policajt a snajper Ján Kaľavský.

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *