24. júla 2024

Video: „Svedok chcel usvedčiť Čurillovcov a Záleskú,“tvrdí Almáši ml.

TERAZ TAKTO: "Svedok chcel usvedčiť Čurillovcov a Záleskú," tvrdí syn mŕtveho advokáta

Zdielajte

“Vyzeralo to, akoby mu v tele explodovali orgány,” hovorí o záhadnej smrti advokáta Gabriela Almášiho jeho syn Gabriel Almáši mladší. Píše sa dátum 31. marec 2022. V Pezinku na Špecializovanom trestnom súde sa ide pojednávať kauza Takáčovcov. Pojednávanie je naplánované na dva dni, pokračovať má aj prvého apríla.

Cestou na pojednávanie sa advokát Gabriel Almáši, ktorý zastupuje dvoch obžalovaných

, zastaví na benzínke. Kúpi si kávu so sebou, po ceste si z nej odpije a po dvoch kilometroch jazdy auto vyletí do poľa. Muž za volantom skolaboval a je na mieste mŕtvy. Ako prví pri aute s nebohým nie sú ani dopraváci, ani sanitka, ale, čuduj sa svete, operatívci z NAKA, ktorí spolupracovali s vyšetrovateľmi zo skupiny takzvaných Čurillovcov. Čo čert nechcel, objektív fotografa z jedného zo slovenských denníkov, ich zachytil, ako telo Gabriela Almášiho leží na zemi vedľa auta a operatívci niečo hľadajú v otvorenom kufri auta, kde mal nebohý advokát spisy.

“Pokiaľ niekto dostane infarkt, príslušné je dopravné oddelenie

“Pokiaľ niekto dostane infarkt, príslušné je dopravné oddelenie, lenže kým dopraváci prišli, všetky úkony už boli urobené. Urobili ich operatívci z NAKA. Spisy boli majetkom advokátskej kancelárie. Môj otec ležal mŕtvy vedľa auta. Neležal v kufri, nebol dôvod, aby sa v ňom niečo hľadali. Nebol dôvod ani na to, aby si polícia auto na štrnásť dní zadržala. Nebolo to štandardné. To auto mali odstavené na policajnom parkovisku. Po štrnástich dňoch sme v aute našli nedopitú kávu.

Otec si ju väčšinou kúpil a na jeden dúšok vypil

Bolo nám čudné, že bola nedopitá. Kávu sme poslali na expertízu. Po dvoch mesiacoch prišli výsledky, že v káve sa nachádza vysoká koncentrácia drogy amfetamín. Môj otec nikdy drogy neužíval,” hovorí syn nebohého advokáta Gabriel Almáši mladší. Dodáva, že v protokole bol ako dôvod smrti uvedený infarkt.

“Píše sa v ňom, že tam bol veľký opuch mozgu, opuch pľúc, obličiek. Čo nie je pri infarkte štandardné. Keď to čítate, vyzerá to, akoby to bola explózia v tele,” dodáva syn.

“V ten deň mal otec pred súdom vypočúvať kľúčového svedka Tomáša Matoviča. Existuje prepis nahrávky, kde Tomáš Matovič hovorí, že toho prvého apríla, ak ho Gabo bude točiť otázkami, položí celých takáčovcov a povie pravdu, ako boli manipulované trestné konania zo strany Čurillu, Ďurku, Magulu a spomínal aj sudkyňu Záleskú. Že on, svedok, sa tam rozsype, ak ho Gabo začne točiť otázkami,” hovorí o okolnostiach, ktoré smrť advokáta sprevádzali, Gabriel Almáši mladší.

[monsterinsights_popular_posts_widget]

Prečo vyšetrovanie smrti ani po dvoch rokoch nie je ukončené? Musel advokát Almáši zomrieť kvôli nahrávke, kde svedok hovorí o manipulácii vyšetrovania a spomína mená elitných vyšetrovateľov a sudkyne? A prečo namietla v kauze Takáčovci svoju zaujatosť sudkyňa Pamela Záleská? O prípade, v ktorom chýbajú rodine odpovede na zásadné otázky ohľadne úmrtia ich otca hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou právnik Gabriel Almáši mladší.

TERAZ TAKTO s Ankou ŽitnouDovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *