24. júla 2024

Štvavé šerble – Slovenský kroj ako vládna propaganda

Štvavé šerble - Slovenský kroj ako vládna propaganda

Zdielajte

  • Útok na Roberta Fica: Popisuje atentát na Roberta Fica, predsedu vlády Slovenskej republiky, a jeho následné verejné vystúpenie.
  • Mediálna Kritika: Diskutuje o kritike zo strany médií, ktoré označili priamy prenos Ficovho vystúpenia za vládnu propagandu.
  • Politický Výzva: Cituje Ficovu výzvu na postavenie hrádze proti progresívnym a liberálnym ideológiám.
  • Kultúrna kontroverzia: Popisuje kontroverziu spojenú s článkom o slovenských krojoch a ministerke kultúry, ktorý bol označený za propagandistický.

Robert Fico, Predseda Vlády Slovenskej republiky, sa prvýkrát po tom, čo bol na neho 15.5.2024 v Handlovej, spáchaný teroristický čin, atentát s jasným zámerom ho fyzicky zlikvidovať, objavil na verejnosti na Devíne so svojim príhovorom k Slovákom. Priamy prenos z tohto významného cirkevného sviatku Slovenska, vysielala STV.

Už toto neoliberálne média tzv. hlavného prúdu označili, ako začiatok vládnej propagandy. Niečo neskutočné!

Označiť priamy prenos zo slávnostného stretnutia na počesť príchodu svätých vierozvestcov na územie Slovenka Cyrila a Metóda, za vládnu propagandu, je nenáležité ba až absurdné.

Samozrejme, že Sme.sk najviac pri tom vyrušil fakt, že – citujem – „Podujatie vysielala verejnoprávna televízia, no réžia si dávala pozor, aby sa do vysielania nedostali zábery jeho chôdze. Fico má totiž s chôdzou stále problémy a používa barle“ – https://domov.sme.sk/c/23353624/robert-fico-dnes-na-devine.html

Pýtam sa, o čo lepší resp. zaujímavejší, by bol pre Sme.sk príhovor a v ňom výzvy Slovákom, Roberta Fica, ak by ho STV nasnímala, ako ide na pódium o jednej barle?

Ale toto už nechám bokom lebo toto je pre mňa výsostne bulvárna téma.

Robert Fico v tomto svojom príhovore urobil jednu zásadnú výzvu, citujem – „…Chcem urobiť veľkú výzvu. Musíme všetci spoločne postaviť obrovskú hrádzu nezmyselným progresívnym a liberálnym ideológiám, ktoré sa šíria ako rakovina…“

Približne 10 minúta

Toto Ficove vyjadrenie, rýdzo politické, Fico totiž hovoril o politickej hrádzi, sa tak dotklo médií tzv. hlavného prúdu, že ho skrz na skrz mediálne liberalisticko-progresivisticky udupali pod mediálnu čiernu zem!

Ale nie toto Ficove vystúpenie je hlavnou témou tohto môjho článku. Tou hlavnou témou je toto – „Šimkovičová si obliekla kroj. A dopadlo to ako vždy“ 

Autorkou tohto článku v Sme.sk je dnešná ich redaktorka istá Soňa Jánošová, ktorú Sme.sk svojim čitateľom predstavuje aj takto. „Do SME prišla v roku 2017 a dovtedy robila kadečo, čo s novinárskou prácou takmer nesúvisí.“ – https://www.sme.sk/aut/3514/sona-janosova

A táto nevyštudovaná „novinárka“ napíše na margo slovenských krojov, hneď v úvode svojho nie lichotivého článku na adresu ministerky kultúry SR, tieto slová – „Z kroja sa stáva propaganda, z folklóru disneyland.“

Pre mňa osobne je to absolútne neprijateľné!!!

Povedať, že slovenské kroje, sú akousi propagandou, že sa používajú ako nástroj propagandy a že, v tomto prípade folklórne, teda ľudové slávnosti vo Východnej, sú disneyland, je tak brutálne, že až!

Ale ja viem, čo by mala dnešná ministerka kultúry SR urobiť, aby bola pre tieto progresivisticko-liberálne média TIP-TOP.

Lebo, čo týmto médiám neprekáža resp. to vítajú, uznávajú, za propagandu a disneyland nepovažujú, je toto – „Nórska ministerka kultúry na podujatí Pride ukázala prsia“ – https://www.hlavnespravy.sk/norska-ministerka-kultury-na-podujati-pride-ukazala-prsia/3545636 – je tu aj video z Instagramu, ako to vykonala.

Pre mňa osobne naozaj nechutné!

Takže, ak by naša ministerka kultúry nešla na tohtoročný ľudový festival Východná v kroji. Ale zavítala by na tohtoročný bratislavský dúhový PRIDE a tam by na pódiu odhalila, z pod svojho dúhového ošatenia, svoje prsia, tak to by bola pre nich už IN?

Som presvedčený, že terajšia ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová, sa na niečo tak negustovne nikdy neodhodlá!

A práve o tomto Predseda Vlády SR Robert Fico, hovoril na Devíne. Že proti takýmto prejavom nenormálnosti je potrebné postaviť politickú, ale aj spoločenskú vysokú, prevysokú hrádzu!!!

Lebo áno, pre mňa osobne je nenormálne, ak členka akejkoľvek vlády, akéhokoľvek štátu sveta – sa na verejnosti obnaží a ešte si o sebe myslí, akýže to „hrdinský“ čin vykonala!!!

Za mňa – toto na Slovesnku NIKDY!!!Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *