Nová športová disciplína, šírenie hoaxov o Ficovi. Rekordmani sú Matovič a Heger !

0

Známy politický komentátor Dag Daniš si myslí, že „strašenie Ficom“ zo strany expremiérov Igora Matoviča (OĽANO), Eduarda Hegera (Demokrati) a progresívcov stráca úroveň. Obviňuje ich dokonca, že šíria hoaxy a dezinformácie. Počas posledných dní totižto prišli s informáciami o zmene spôsobu voľby prezidenta a celkovej zmene volebného systému, ktoré vraj šéf Smeru Robert Fico plánuje. Tieto informácie však nie sú založené na žiadnom relevantnom dôkaze ani tvrdení a Smer-SD ich jednoznačne poprel.

Progresívno-liberálna radikalizácia verejnej debaty

„Strašenie Ficom, ruskými agentmi a odovzdaním Slovenska Putinovi na časť voličov zaberá. Mobilizuje podporu pre Obyčajných aj pre Demokratov. Treba však dodať, že politický boj vrátane boja proti Ficovi a oligarchom by mal mať základnú úroveň. Kritika je v tomto prípade užitočná. Hystéria, konšpirovanie a vyťahovanie celkom nereálnych čiernych scenárov je však hlboko pod úroveň priemeru. Verejná debata sa tým radikalizuje do straty príčetnosti,“ uviedol vo svojom komentári pre Štandard Daniš.

Heger, Matovič a progresívci pri tom neváhajú opäť zneužívať mená zosnulého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Závody ako keby neviedli len v útokoch na Fica, ale aj v tanci na hrobe týchto dvoch mladých ľudí.

Úzkostné stavy Hegera a Matoviča

„Úzkostné stavy Hegera a Matoviča z diabolských plánov Fica môžeme pokojne zaradiť medzi fikcie. Alebo, povedané moderným jazykom, medzi hoaxy a dezinformácie. Téza, že po voľbách by sa mohla sformovať ústavná väčšina, ktorá na povel Fica zruší priamu voľbu prezidenta, zvolí Fica v parlamente a nechá ho amnestovať páchateľov vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je čistý blud,“ pokračuje Daniš.

Matovič a Heger sa odvolávajú na zdroje z prostredia Smeru. Je však ťažko predstaviteľné, že by niekto zo Smeru chcel komunikovať práve s týmito politikmi. Všetci predsa vieme, že ich základným programom bolo označovanie Smeru za organizovanú zločineckú skupinu. V parlamente sa naviac cez svojich poslancov pokúsili o to, aby národná rada vydala Fica na väzobné stíhanie v kauze, ktorá bola nakoniec zrušená pre nezákonný proces.

Šimečkove a Leškove hoaxy

„Téma sa prvýkrát verejne otvorila minulý týždeň vo štvrtok na verejnej diskusii Denníka N v divadle,“ pripomína Daniš diskusiu, kde podobné neoverené informácie šíril otec predsedu Progresívneho Slovensko Milan Šimečka a bývalý poradca prezidentky SR Zuzany Čaputove Marián Leško. Denník N následne uverejni článok s názvom „Už sa hovorí, že ako prvú zrušia priamu voľbu prezidenta.“

„Práve progresívne médiá a strana Demokrati sa tu hrajú na krotiteľov konšpirácií, majstrov kritického myslenia a vzory slušnosti. A práve od nich sa očakávalo, že budú úroveň verejnej diskusie dvíhať a kultivovať. Nie parodovať,“ dodal Daniš.Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *