24. júna 2024

Právny analfabet Šeliga a jeho štvavá kampaň na generálneho prokurátora Žilinku, ktorú na sociálnej sieti označil ako nekompetentné útoky, subjektívne politické tvrdenia a klamstvá

Zdielajte

Člen predsedníctva mimoparlamentnej strany Demokrati Juraj Šeliga podal druhý podnet prezidentke Zuzane Čaputovej, aby iniciovala disciplinárne konanie voči generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Argumentuje využívaním paragrafu 363 Trestného poriadku a závermi Ústavného súdu (ÚS) SR. Žilinka to považuje za štvavú kampaň.

Šeliga aj vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti tvrdí, že podľa ÚS Žilinka 26-krát porušil zákon tým, že on a Generálna prokuratúra (GP) SR rozhodovali podľa paragrafu 363 ešte predtým, ako bolo vznesené obvinenie voči akejkoľvek osobe. Od disciplinárneho konania očakáva aj prípadné nastavenie mantinelov využívania sporného paragrafu generálnym prokurátorom. Poukázal aj na ďalšie možnosti disciplinárnych postihov voči šéfovi prokuratúry.

Šeliga vraví, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako.

Žilinka: Klamstvá a účelový výklad nálezu ÚS

Žilinka na sociálnej sieti označil vyjadrenia za nekompetentné útoky, subjektívne politické tvrdenia, klamstvá a účelový výklad nálezu ÚS. Nechce sa preto nechať zatiahnuť „do volebnej kampane jednej z politických strán“. Deklaroval, že to neovplyvní jeho „konzistentný prístup k ochrane zákonnosti“.

„To, že niekto niečo tvrdí, ešte neznamená, že to tak aj je,“ reagoval na sociálnej sieti Žilinka.

Prezidentka ešte koncom júna uviedla, že v odôvodnení rozhodnutia ÚS SR v súvislosti s paragrafom 363 Trestného poriadku sú aj vety, ktoré môžu byť podkladom pre podanie disciplinárneho podnetu. Nevylúčila, že podnet podá. Podľa vlastných slov to ešte bude zvažovať.

Zdroj: fb/jurajseligapravnik, fb/maroszilinka-generalnyprokuratorsr, tasr, E-Report

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *