Jožo Lenč: Policajti nikdy nepatrili k tým ľuďom, ktorí rozumejú písanému textu. Rovnako to platí aj pre Igora Matoviča a jeho „nohsledov“

0

Matovič potreboval „uhorkovú aféru“ a tak si vymyslel kauzu. Média potrebujú aj cez leto motivovať čitateľov, aby čítali ich texty a tak „uhorkovú aféru“ naďalej živia. Špecificky aktívne v kreovaní vlastných hoaxov v tomto smere pracuje redakcia .tyždeň, ktorá sa rozhodla celú kauzu posunúť do roviny toho, kto vlastne môže za nomináciu Ivana Šimka – samozrejme za to nemôže prezidentka a tak rozohrali hru s Ivanom Ivan Mikloš (text Martina Mojžíša). SME zas naďalej živí lož o tom, že Šimko vraj napísal, aby bola polícia „pod kontrolou politikov“ (Ranný brífing Ivety Straňákovej).

Policajti nikdy nepatrili k tým ľuďom, ktorí rozumejú písanému textu. Rovnako to platí aj pre Igora Matoviča a jeho „nohsledov“ a závislé osobnosti. Nečudo, že práve títo spravili zo statusu ministra Šimka pseudo kauzu. Kauzu, ktorej podstata sa skrýva v pochopení a rozlíšení pojmov „pod kontrolou politiky“, „pod politickou kontrolou“, resp. „pod kontrolou politikov“.

Policajti, politici a novinári s tým majú zdá sa naďalej veľký problém. Ukazuje sa, že prepad v hodnotení čitateľskej gramotnosti nie je len problémom slovenského školstva a budúcnosti, ale výrazne sa prejavuje i dnes a už teraz ovplyvňuje slovenskú poli

JNS

Určite ste už počuli o tom, že Matovič si vymyslel kauzu okolo nominácie Ivana Šimka na post šéfa NKÚ. Podľa neho je to všetko zámer opozície, ktorá chce oslabiť jeho vládu a zdiskreditovať ho. Ale pravda je iná. Matovič potreboval „uhorkovú aféru“ a tak si vymyslel kauzu. Chcel odvrátiť pozornosť od svojich problémov a získať sympatie verejnosti. A média mu v tom pomáhajú. Média potrebujú aj cez leto motivovať čitateľov, aby čítali ich texty a tak „uhorkovú aféru“ naďalej živia. Špecificky aktívne v kreovaní vlastných hoaxov v tomto smere pracuje redakcia .tyždeň, ktorá sa rozhodla celú kauzu posunúť do roviny toho, kto vlastne môže za nomináciu Ivana Šimka. Podľa nich je to niekto z koalície, kto chce podkopať Matoviča a zmeniť vládnu zostavu. Ale to je len ďalší výmysel, ktorý nemá žiadny dôkaz. V skutočnosti je nominácia Ivana Šimka zákonná a legitímna a Matovič ju musí rešpektovať. Takže nebuďte naivní a nenechajte sa oklamať týmito klamstvami. Majte svoj vlastný názor a myslete kriticky. To je všetko, čo som chcel povedať. Ďakujem za pozornosť a majte sa pekne!

Jožo Lenč/JNS

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *