24. júna 2024

VIDEO Pellegrini: Situácia s migrantmi je kritická! Vyzývame Ódora a Hamrana, aby to okamžite riešili

Zdielajte

HLAS – sociálna demokracia vyzýva úradnícku vládu a vedenie Policajného zboru, aby okamźite začali riešiť kritickú situáciu s migrantami v niektorých oblastiach Slovenska.

Pellegrini: Oddelenia cudzineckej polície kolabujú

„V súčasnosti je možné prijať a registrovať okolo 100 migrantov (viacerými oddeleniami cudzineckej polície) pričom ich je 670. Vo Veľkom Krtíši mala byť včera vyhlásená mimoriadna situácia pre zabezpečenie verejného poriadku,“ skonštatoval líder Hlasu.

„Oddelenia cudzineckej polície NR a NZ kolabujú kapacitne aj personálne. Súčinnosť im odmietajú poskytovať ostatné zložky z dôvodu obavy zo šírenia nákazlivých chorôb pri zvážaní migrantov na určené miesta. Podľa mojich informácií sa funkcie vzdal riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície, pretože vedenie MVSR neakceptovalo jeho návrhy riešenia situácie vrátane zavretia hranice s Maďarskom,“ informoval Pellegrini.

Sprísnené opatrenia prijalo aj Nemecko

„Sprísnené bezpečnostné opatrenia prijalo Nemecko. A najnovšie mala opatrenia prijať aj Česká republika. Pýtam sa: Kde je teraz zalezený Štefan Hamran? A prečo deň noc situáciu nerieši? To čaká kým sa stane nejaké nešťastie?,“ spýtal sa verejne predseda Hlasu.

„My nelegálnu migráciu začneme riešiť hneď po voľbách. Na hranice pošleme políciu a časť armády. Pretože o tom, kto tu bude žiť a pracovať, máme rozhodovať my sami,“ dodal na záver Peter Pellegrini.

Zdroj: hlas-sd, fb/pellegrini.peter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *