MAP 1774 Ruský nový zbraňový komplex zásadně mění pravidla letecké války!

0

5 září, 2023/ Michael Svatoš

Pro občany ČR nastává katastrofická doba. Vládce Česka Fiala se rozhodl do písmene napodobit slavný příběh súdánského národního hrdiny Mahdího, a vyzbrojen pravěkými zbraněmi, které nakupuje od západních dodavatelů za stovky miliard, nechal svoji vrchní válečnici Černochovou, aby její bojovníci troubili do světa, že mocné české letectvo odstraší a ztrestá potencionálního nepřítele, (Rusko!) A že bez letadel páté generace nebudeme moci být kredibilní, abychom válku (s Ruskem) odvrátili!

Tato fialová komedie, která má českou veřejnost přesvědčit o nutnosti nákupu zbraní za několik stovek miliard je směšná od samého počátku. Mahdí se pokusil osvobodit Súdán od britských kolonialistů. Dokonce je se svou archaickou výzbrojí i několikrát díky své početní převaze porazil. Rok po jeho smrti na tyfus, ale narazili mahdisté na novou britskou zbraň – kulomet, a nastal masakr, a jak napsal Winston Churchill, který se bitvy v hodnosti poručíka zúčastnil, vítězný britský generál lord Kitchener, nechal po bitvě Mahdího hrob rozkopat, jeho lebku strčil do plechovky s petrolejem, a odvezl si ji do Londýna jako trofej. Mahdí měl statečné vojáky, zejména derviše, kteří se po rituálním transu ničeho nebáli. Moderní technika ovšem slavila úspěch, a Súdánci, protože ji neměli, si museli na osvobození počkat dalších 60 let!

Čeští fialoví derviši se včera také uvedli do duševního transu, ale ne aby bojovali jako súdánští derviši-mahdisté proti obrovské technické přesile okupantů, ale aby v transu začali na vlastní svobodné občany vykřikovat pomatená hesla popírající realitu a vzbudili v nich strach, že bez astronomických vojenských výdajů, které si jako stát nemůžeme dovolit, nezabráníme jakési budoucí válce s Ruskem!

Rusku jsou směšní. Letadlo 5 generace F-35 bude ČR dodáno až v roce 2035, kdy už bude beznadějně zastaralé, a kdy už budou světu vládnout letadla 6 generace a stíhací robotické drony! Fialoví válečníci, kteří tou dobou už budou v důchodu, vyhrožují letadly F-35 Rusku odvetou a trestem, což je komické, protože Rusko zrovna včera ukázalo, kam se vývoj letectva bude rychle ubírat. Rusko včera provedlo první úder balistickou raketou Kh-47M2 Kinzhal, která byla odpálena z letadla SU-34! Rusko tak prokázalo, že balistické rakety Kinzhal, které bez problému s konvenční náloží zničí baterii Patriotů na vzdálenost několika set kilometrů nyní může odpalovat nejen ze 40 letadel MIG-31, 60 letadel TU-22M3M, ale i ze 120 letadel SU-34. Raketa Kinzhal má dostřel 2000km + operační dolet SU-34 4000km! Raketa Kinzhal vypálená nad ruským Belgorodem, kde se obyčejně odpalují Kinzhaly na Kyjev, doletí do Prahy asi za 10 minut. Pokud je Rusko odpálí, do desíti minut zničí jadernými výbuchy všechna česká letiště ze kterých mohou startovat letadla F-35! K žádné odvetě slibované českými fialovými derviši nedojde, protože letadla F-35 budou zničená, úplně stejně jako těch pár letišť, ze kterých budou moci po mnohamiliardových modernizacích operovat. Letadla Gripen naopak mohou být rozptýlena na slušné rovné asfaltové cesty, ani ne dálnice, a z nich mohou operovat. Po roce 2035 mohou být nahrazena letadly 6 generace! Česko může 5-tou generaci stíhacích letadel úplně ignorovat a ušetřit stovky miliard korun na modernizaci své ekonomiky, aby po roce 2035 nedopadlo jako Mahdího derviši, a nebylo vyzbrojeno předpotopními zbraněmi, které budou k ničemu. A aby mělo zdroje na nákup moderní výzbroje!

Maďarsko, které provozuje stejně jako ČR Gripeny, oznámilo, že letadla F-35 jsou příliš drahá, a pro Maďarsko zbytečná. Místo toho uvažuje o zdvojnásobení počtu Gripenů, což vyjde levněji. Hlavním maďarským argumentem je, že letadla 5. generace Maďarsko z ekonomických důvodů vynechá, a pořídí si rovnou letadla 6. generace, na jejichž vývoji se chce podílet, prostřednictvím svých nových leteckých továren. Maďarsko tak místo nakupování zastaralé zbytečné a předražené výzbroje pumpuje peníze do ekonomiky. Loni získalo investice za 6.5 miliard EUR a letos to má být 13 miliard EUR, 325 miliard CZK! Letos už získalo dvě giga-faktory, kterou Fiala jen slibuje, a včera další společnou investici mega korporací LG + MAGNA na výrobu zařízení pro elektromobily za 50 milionů EUR. Dotace Maďarska na investici je 30%! Orbán buduje v Maďarsku průmysl s vyšší přidanou hodnotou, než je v ČR. Brzy budeme Maďarům závidět jejich životní úroveň! Fiala jen vrší dluhy a nakupuje zbraně! Brzy tak dopadneme jako Súdánci v letech před koncem 19. století, budeme zaostalí, chudí a nebudeme mít na moderní zbraně

Včera se generál Bek-Jevkurov vrátil z cest po Africe a Arabských zemích. Cíl jeho cesty je varováním pro USA i EU. Jevkurov jednal o tom, že se dosavadní soukromé osoby – Prigožinovi kuchaři – stanou příslušníky ruské armády, respektive zaměstnanci ruské organizace řízené a vlastněné ministerstvem obrany Ruska. To je vážný posun v postavení těchto jednotek. Dosud byl útok na ně, útokem na soukromou ruskou osobu, a nebo útokem na zaměstnance soukromé ruské firmy. Podle posledního vývoje bude ovšem útok na tyto osoby přímým útokem na Rusko a jeho armádu. Tato forma posílené spolupráce různých afrických rebelů, kteří svrhli v poslední době prozápadní prezidenty, s Ruskem, prý vznikla na přímý požadavek Afričanů. Ti se tak evidentně dávají pod ochranu Ruska před Francií, EU a USA. Pro Washington tak vzniká ošemetná situace – může se rychle na cizím území v Africe stát terčem ruské proxy-války, stejně jako se Rusové stali na Ukrajině. Ben Jevkurov jednal s Africkými vůdci rovněž o posílení nukleární spolupráce. Afričané mají uran, Rusové jaderné zbraně a technologie. Západ, který celá desetiletí africké bohatství jen drancoval má zaděláno na další problém se surovinami. Putin obratným trikem převedením Prigožinových kuchařů pod ministra Šojgu de facto rozmístil ruskou armádu v Africe – geniální tah! Prigožin sice byl v Africe populární, ale Putin je tam ve srovnáním s ním považován takřka za Boha.

Ruský Gosudar včera v Soči vyhověl prosbám tureckého Sultána Ergdogana o výpomoc, a uvolnil ze svých napěchovaných skladů 1 milion tun obilí. Turci ruské obilí umelou ve svých mlýnech, vyrobí z něj potraviny, a prodají je chudším zemím Afriky a Arábie. Turecký potravinářský průmysl funguje z velké části na zpracování černomořského obilí na potraviny, které potom Turecko se ziskem exportuje. Putin dokonale využil mediální pozornosti, která byla západními médii na jeho jednání s Erdoganem upřena, protože novinářům někdo chytrý nakukal, že Putin vyměkne a zruší blokádu ukrajinských černomořských přístavů, jen aby sultánovi vyhověl. A oznámil, že loni osel a pohnojil ruská pole, a proto má nyní ve skladech 30 milionů tun obilí, které může světu prodat! A svět se tak nemusí obávat hladu! Dokonce slíbil, že jeho lodě už vyrazily do 6 afrických zemí dodat desetitisíce tun obilí zadarmo! A nebyl by to prohnaný Gosudar, aby si nepřisadil, a neoznámil, že nemá nic proti vývozu ukrajinského obilí přes černomořské přístavy, jen je třeba splnit dopředu ruské podmínky, které měly být už celý jeden rok splněny, protože Putin loni dovolil vývoz ukrajinského obilí, za to že budou splněny. Podmínky jsou stále stejné. Západ a Ukrajina umožní vývoz ruského obilí a platby za něj, stejně tak jako vývoz a platby za hnojiva! To se ovšem Západu nelíbí, protože globální potravinoví šmejdi spekulovali celý rok na obilnou drahotu, a proto skupovali obilí do zásob, aby ho se ziskem prodali! Ze zisku se tak díky ruské úrodě může stát prodělek! A globální bankéři strašně neradi prodělávají!

Ukrajinský ministr obrany Reznikov se pomstil Zelenskému za své odvolání a oznámil, že válka stojí Ukrajinu 100 milionů dolarů denně, (2 miliardy korun). To je pěkných 730 miliard korun ročně! Válčit s Ruskem je drahá záležitost, a výsledek je tristní. Podle nejnovějších zpráv už Rusové zlikvidovali 80 amerických obrněných vozidel Bradley, která se navíc ukázala jako úplně zastaralá, nepoužitelná v moderním boji, a neuvěřitelně poruchová. Vzhledem k tomu, že obrněné vozidlo Bradley je páteří obrněných sil aliance NATO, a švédské obrněné vozidlo CV-90, které nakupuje Černochová, dopadlo při souboji s Rusy přesně tak blbě, jak předpokládala švédské vojenská analýza, nemá NATO, co slavit! 

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *