13. júna 2024

Užitočný idiot uveril, že Blaha má ruský pas. Blaha reaguje videom, Bránik dvíha varovný prst

Zdielajte

Poslanec SASKy, Miroslav Žiak, prišiel s bombou. Poslanec Ľ. Blaha má podľa neho ruský pas. Informovali ho o tom hackeri Anonymous. Ľuboš Blaha reagoval na kauzu výsmešným videom. No a všetko zavŕšil analytik Radovan Bránik, ktorý upozorňuje, že podľa všetkého ide o provokáciu na ktorú „užitočný idiot“ Žiak, skočil.  

Žiak prišiel s BOMBOU

Poslanec SASKY Miroslav Žiak šokoval živým videom na svojom Facebooku. Premotivovane a vzrušene v ňom vysvetľuje, že ho kontaktovala hackerská skupina Anonymous so závažnou informáciou. Tá závažná informácia znie, že Ľ. Blaha má ruský pas. Na mail mu prišiel aj dokument určený pre ruského veľvyslanca. Informáciu o tom priniesla aj TA3.

Žiak vo videu hovorí, že s dokumentami ide priamo za špeciálnym prokurátorom. Vysvetľuje, že za generálnym prokurátorom nejde, pretože nemá až takú dôveru, keďže „lietal do Ruska.“

Poslanec SASKY informuje, že ide aj za volebnou komisiou, aby nemohol člen strany SMER-SSD, Ľuboš Blaha, kandidovať. Následne poslanec ukazuje kópiu údajného ruského pasu kde svieti fotografia a osobné údaje Ľ. Blahu. Žiak konšpiruje, že to súvisí s cestou poslanca za Smer na jar do Ruskej federácie. Časovo „mu to sedí“.

Žiak ešte prízvukuje, že informuje o tejto „závažnej veci“ formou videa na Facebooku, aby mu niekto túto informáciu „neuchmatol“ bez toho, aby uviedol zdroj. SASKár zároveň upozorňuje, že si je vedomý, že sa ho po zverejnení týchto informácií budú snažiť zdiskreditovať a zničiť.

Blaha podáva trestné oznámenie

Blaha na „prevratnú“ informáciu reagoval krátkym videom na svojom telegramovom účte. Smeje sa a tvrdí, že je to „bohapustá hlúposť.“ Vysvetľuje, že ani nevie po rusky, keďže je mladší ročník. „Načo by bol komu ruský pas??“ pýta sa Blaha a dodáva, že je to celé hoax  a že SASKA sa znižuje k šíreniu konšpiračných teórií. Potom už len oznamuje, že ide podávať trestné oznámenie.

Užitočný idiot Žiak

Na celú kauzu už reaguje aj známy analytik Radovan Bránik. Ten na Facebooku označil Miroslava Žiaka za užitočného idiota. Svoj príspevok začína slovami: „Ako sa nestať užitočným idiotom Ruskej Federácie v niekoľkých jednoduchých krokoch…“

„Chcem vás všetkých príčetných vyzvať na extrémnu opatrnosť pri zdieľaní podobného videa (videa M. Žiaka – pozn. redakcie). Tá lavína je na začiatku plná eufórie, lebo mozog voličov práve dostal konskú dávku dopamínu a endorfínu a tá jazda sa nám samozrejme páči. Problém je, že tento koktejl dočasne vypína racionálne funkcie mozgu,“ upozorňuje analytik.

Žiak nie je povestný svojou rozvahou

Bránik sa vzápätí vysmieva zo Žiaka: „Anonym zaslal dva súbory človeku, ktorý nie je povestný svojou rozvahou a ktorý miluje pozornosť. To nie je posmievanie sa, lež konštatovanie prostého faktu. Anonym v ňom vzbudil pocit výnimočnosti a zasvätenia do tajomstva, ktoré otrasie spoločnosťou (na podobných roky frčia konšpiratívci). Sám pritom vie, že ide o neoverený a neoveriteľný dokument.“

Známy analytik vzápätí varuje. „To, čo pozorujeme je s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou veľmi kvalitne a s dokonalým poznaním predvolebných nálad pripravená vplyvová operácia SVR, ktorej cieľom je dosiahnuť kompromitáciu prozápadných síl a predstaviteľov strán nepriateľsky naladených voči Rusku“. Následne Bránik vysvetľuje, ako sa všetko udeje. Na konci podľa neho Rusi bez pochýb dokážu, že správao Blahovom pase je len klamstvo a hoax.

„Výsledkom bude dokonalé znemožnenie bojovníkov proti hoaxom, zvýšenie ruského vplyvu na voľby a tiež zvýšenie popularity Blahu medzi jeho voličmi. A to je niečo, čo určite nechceme,“ varuje analytik Bránik.

eReport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *