Video-Tibor Gašpar: Premiér Fico dal EÚ jasný signál, že Slovensko je suverénna krajina

0

Tibor Gašpar: Premiér Fico dal EÚ jasný signál, že Slovensko je suverénna krajina


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Dvanáste vydanie Diskusie na palete s poslancom NR SR a predsedom brannobezpečnostného výboru parlamentu Tiborom Gašparom. Na úvod opísal zmiešané pocity zo svojho nového pôsobiska, ktorým je slovenský zákonodarný zbor – nepríjemne ho prekvapila nízka politická kultúra, ktorú hneď v prvý deň predviedol poslanec Matovič. Pripustil, že pri vstupe na kandidátky by sa mali budúci politici preukazovať lekárskym osvedčením, že sú psychicky spôsobilí vykonávať ústavné funkcie. Na svojom novom poste by chcel okrem iného prispieť k tomu, aby sa zabránilo politizácii polície, ktorej sme boli svedkami v minulom volebnom období.

Hovorí tiež o organizačných zmených na najvyšších poschodiach policajného zboru. Vyjadruje sa k pozastaveniu služby v prípade šiestich policajných vyšetrovateľov a operatívnych pracovníkov z tímu Očistec a podčiarkuje, že sú na to viac ako pádne dôvody. Spomína i potrebu odbornej novelizácie trestnoprávnych predpisov. Komentuje prípad občana Jozefa Hambálka, ktorého bývalá moc označila za “ruského agenta”, pričom bezprecedentne zasiahla do jeho ústavných práv. Ako povedal, je to niečo, čo sa “podobá Balkánu” a zdôraznil, že to nebol jediný prípad deformácie právneho štátu. Spomenul aj pôsobenie médií a politických mimovládok, financovaných zo zahraničia, ktoré výrazne ovplyvňujú verejnú mienku a vnútornú politiku Slovenska. Prihovára sa za legislatívnu reguláciu médií v záujme názorovej vyváženosti v spravodajstve, ako aj činnosti mimovládok. Zhodnotil samit EÚ, na ktorom sa zúčastnil aj novovymenovaný premiér Robert Fico. Ocenil, že v Bruseli tlmočil všetky názory a stanoviská, o ktorých hovoril pred voľbami – napríklad, že sme za mier na Ukrajine a sme proti sankciám, ktoré v prvom rade poškodzujú nás. Podľa neho je možné, že sa k slovenským postojom začnú pripájať aj iné európske krajiny. Pripúšťa, že diverzifikácia energetických zdrojov je správna, ale nechápe, prečo by sme sa mali odpojiť od plynovodu len preto, že je ruský. Odpovedá aj na otázku, ako sa bude riešiť aktuálna situácia s migrantmi na Slovensku.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *