Michal Zoldy: PRESTAŇME UŽ BLBNÚŤ! NIKDY SME NEBOLI A NIE SME ANI EKONOMICKÝM TIGROM, ANI ČIERNOU DIEROU!

0

Michal Zoldy: STATOČNÝCH ČURILLOVCOV TREBA VRÁTIŤ DO PRÁCE, POVÝŠIŤ ICH A ZVÝŠIŤ IM PLAT ASPOŇ NA 7000 EUR MESAČNE!


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Moderátor Richard Dírer včera v úvode jeho pravidelnej diskusnej relácie TA3 zase trepal nezmysly, akých je schopný iba on a jeho kolega Iliev. Navyše s pohľadom trestajúceho boha pomstiteľa. Žalúdok sa mi z toho obracia vždy keď to pozerám, lebo ako komentátor bohužiaľ musím. Ktovie, či sa Dírer pozerá na záznam svojich moderátorských vystúpení… mal by, vo vlastnom záujme, hlavne na tie jeho nechutné ántré.

Drístal tam tónom a v štýle trestajúceho na božom súde, že sme boli ekonomickým tigrom Európy (dokonca vraj tatranským ekonomickým tigrom). Kravina, rovnaká kravina, akú som na veľkej medzinárodnej konferencii na MZV v deň, keď tu bol samit Bush-Putin, vyvrátil v reakcii na úvodný prejav Pavla Demeša, v ktorom povedal, že sme (v tom čase, čiže v rokoch 2002-2006) vraj ekonomickým tigrom, hoci sme v deväťdesiatych rokoch boli čiernou dierou na mape Európy. Včera tieto bohapusté tigrie žvásty recykloval Richard Dírer. Chlapče, prestaň už konečne tárať, si už na to dosť starý a mal by si mať rozum!

Tak aby bolo jasné. Nikdy sme neboli a nie sme ani jedno, ani druhé. Ani tiger, ani diera. Keď bola Radičová ministerkou práce, v hoteli Devín som jej oponoval na konferencii na rovnakú hlúposť lebo krutou pravdou bolo, že mladí ľudia začali húfne utekať za zárobkom do zahraničia práve počas vlády Mikuláša Dzurindu. Pred zrakmi plnej sály som jej povedal, že asi niky nevytiahla päty z Bratislavy, lebo by sa dozvedela, čo si mladí ľudia po celom Slovensku myslia. Že mladí muži si netrúfajú založiť rodinu lebo by ju nevedeli uživiť, ak sotva vedia uživiť samých seba. Nie, vážení, netárajme už tie sprostosti o ekonomickom tigrovi.

Nech sa na mňa SMER–SSD nehnevá, ale ani počas jeho vládnutia sme neboli „tigrom“. Darilo sa nám, to je pravda, prosperovali sme veľmi slušne, zaviedli sme tu ako jediní v regióne euro, životná úroveň išla hore, nebol problém vziať si hypotéku alebo pôžičku, inflácia nebola temer žiadna….Hoci nám v roku 1992 a 1993 nik v zahraničí neveril ako novému samostatnému štátu a predpovedali nám škodoradostne krach a návrat s prosíkom do zväzku s Českom, dokázali sme, že sme súci a životaschopný štát s vlastnou menou a vyhrabali sme sa hore dokonca aj v takých oblastiach, ako je hokej. Buďme ale realisti a miernime sa s tými expresívnymi výrazmi. Ako komentátor som sa nás zastával, že sme schopný a úspešný národ, ale nechvastal som sa na svojich prednáškach a vystúpeniach v zahraničí, že by sme boli tigrom. Ani tiger, ale ani neúspešný hlupáčik bez dejín, bez histórie a bez kultúry! Zostal som vždy v hodnoteniach objektívny a triezvy. Či sa niekedy staneme tigrom, to je nanajvýš otázne, hlavne za súčasnej napätej geopolitickej situácie. Pozrite sa na to nešťastné Nemecko, čo sa z toho niekdajšieho európskeho tigra pomaly stáva….! Navyše z vlastnej vôle.

Dokonca aj ja som sa ako nejaký neinformovaný magor nechal oblbnúť keď sa svetu a celej Európe dával za príklad úžasný írsky hospodárky zázrak. Keď som v roku 1997 robil vo Viedni rozhovor s írskou veľvyslankyňou Thelmou Doran pre náš časopis EUROPA VINCET, ktorý sme s Dušanom Troppom vydávali, takmer som sa pred ňou s úctou plazil keď som sa jej pýtal ako na to, aby nám dala návod na úspech, ako sa z jej krajiny stal premiantný ekonomický tiger. A čo sa krátko na to stalo? Krátko na to celá írska bublina s veľkým rachotom spľasla a írsky zázrak sa ukázal ako hoax. Írsko sa zaradilo ku krachujúcemu Grécku a celá Európa ozlomkrky utekala ratovať Dublin, aby nás so sebou všetkých nepotopil. Takže pozor na tie neuveriteľné dristy o tigroch, lebo to celé zaváňa jedným hlúpym hoaxom, milý pán Dírer!

Nie priatelia, dajte si konečne od Zoldyho povedať. Nie sme ani lepší, ale ani horší ako iné štáty a národy. Sme momentálne akí sme, nič moc. A teraz, keď sme spadli vďaka trom predchádzajúcim vládam (od Matoviča po Ódora) s chudobu až na chvost kontinentu, máme čo robiť, aby sme sa vyhrabali z blata, do ktorého sme po voľbách v roku 2020 uviazli. Na tigre sa pán Dírer choďte aj s partnerom per pazuch pozerať do ZOO, tam ich máte a môžete sa kochať koľko chcete.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *