24. júna 2024

Zvratky „objektívnych“ médií, ktoré sa doslova predbiehali v tom, ktorí z nich najviac nabrýzga na dobu pred rokom 1990!

Zvratky „objektívnych“ médií, ktoré sa doslova predbiehali v tom, ktorí z nich najviac nabrýzga na dobu pred rokom 1990!

Zdielajte

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Autor textu: ferro/ilustrácia JNS

Ja tomu naozaj nerozumiem…

Počas celého ostatného predlženého víkendu, sa všetci moderátori, komentátori, redaktori…, „objektívnych“ médií, doslova predbiehali v tom, ktorí z nich najviac nabrýzga na dobu pred rokom 1990!

Bolo jedno, či je to RTVS, či Markíza, či JOJ, nuž a v neposlednom rade aj TA3.

A išlo hlavne o skupinu tých „objektívnych žurnalistov“, ktorí boli v novembri 1989 buď veľmi mladí, to znamená, že ešte deti alebo sa narodili hodnú chvíľu po tomto roku!

A brýzgali, a brýzgali, a brýzgali!

Oni si neuvedomujú, že brýzgajú na svojich predkov? Neuvedomujú si, že brýzgajú na svojich starích rodičov, rodičov…

To sú naozaj tak zaslepení, že nedokážu túto dobu zhodnotiť objektívne?!

Veď nemôžu na základe niekoľko tisíc vysokopostavených súdruhov, hodnotiť celú vtedajšiu Československú populáciu – okolo 10 miliónov!

Doslova sa vysmievajú zo svojich predkov, že nežili v technickom blahobyte, ako na Západe. Vysmievajú sa zo svojich predkov, že mali nedostatok banánov…a že museli na ne čakať v dlhých radoch. (Ja som v tej dobe na nič nestál v žiadnom dlhom rade! A nikdy som sa nešiel ušliapať na „smrť“ ako to vidíme, v USA a ich veľkých obchodných domoch, keď im čosi, z času na čas, dajú lacnejšie).

Že nebolo možné slobodne cestovať, kam sa človeku zažiadalo. Áno nemohlo…, nuž, ale keď chcete dnes vycestovať do USA, pre mnohých dnešných mladých Slovákov, do vysnívanej to zeme zaľúbenej, tak to môžu urobiť len tak, nasadnúť do prvého lietadla a hajde ho „Bieleho domu“?!

Nuž ani náhodou lebo, ak chcete vycestovať „slobodne“ do USA, ktoré nám toľko tu spieva o tom, že máme byť radi, že tu máme demokraciu Západného typu, rozumej USA „demokraciu“, tak Vás pred vycestovaním k ním čaká toto – „Všetky vyššie spomínané osoby musia požiadať o vízum veľvyslanectvo USA.“ – https://esta.usagov.sk/prihlaska-esta/?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAgeeqBhBAEiwAoDDhn96QM2sjCxSA5AyjwX2JZin3mPehEUlxOZSZmuMpkr3IDeUZd0b8UxoCE7sQAvD_BwE

Ale späť k Dírerovi…

Ja ho nejdem haniť lebo on nie je nešikovný. Ba práve naopak, je šikovným moderátorom, „len“ keby nebol taký jednostranný, jednostranne zaujatý, len na jedno politické spektrum.

Ale ani toto by nebol problém v prípade, ak by TA3 o sebe nešírila takúto charakteristiku – „Ta3 je spravodajskou televíziou na Slovensku,… Počas svojho mnohoročného pôsobenia si získala a udržala kredit nezávislého spravodajstva, do povedomia sa zapísala ako televízia s aktuálnymi, pravdivými a overenými informáciami…“

https://www.ta3.com/o-televizii

Nuž veru ťažko povedať o Dírerovi (aj Ilievovi!), že je nezávislý, že pracuje len s pravdivými a overenými informáciami.

Naposledy to opäť predviedol v ostatnej nedeľnej politickej relácii V politike, v nedeľu 19.11.2023, keď vo svojom „apolitickom a nezávislom“ úvodníku, ktorý ja nazývam – „Politické školenie mužstva – Slovákov“ (PŠM-S), kde ma z jeho strany najviac „pobavilo“ toto – „…od konca totality prešlo 34 rokov, no aj po takom čase je stále dosť tých, ktorých demokracia obťažuje…“ – koho mal Dírer na mysli? Žeby tých, čo nás tu gniavili za ostatné takmer 4 roky? Lebo ak áno, tak potom s ním súhlasím. Lebo títo na čele s Čaputovou, nemajú o demokracií ani páry! A áno, presne týchto veľmi obťažovalo, aby sa aspoň z časti pokúsili dodržiavať demokratické princípy napr. počas Covid „pandémie“, počas covid vakcinácie, po začiatku konfliktu na Ukrajine – absolútne nepripustili iný slobodný a demokratický názor, ako plen ten ich jediný „správny“!!

Avšak Dírer pokračoval takto ďalej – „…lebo sa slobodne rozhodovať je pre nich príliš náročné“ – stále som mal pocit, že Dírer hovorí o „vládach“ Matovičo-Hegero-Ódorovských a samozrejme o Čaputovej lebo práve oni, podľa môjho hlbokého presvedčenia, neurobili počas Covid „pandémie“, po začiatku konfliktu na Ukrajine absolútne nič slobodne, ale vždy len to, čo od nich poslušne požadoval, vyžadoval Washington, EÚ prostredníctvom Ursulinej EK, čo od nich požadovala WHO vo vzťahu „boja“ s Covid „pandémiou“… a samozrejme, čo od nich požadovalo vrchné velenie NATO! A to všetko pod hrozbou, že ak nebudú plniť príkazy, tak sa s nimi bude zaobchádzať ako s Maďarskom, keď dnes z Bruselu počúvame, že ak by Fico chcel ísť „maďarskou“ slobodnou cestou, tak sa s ním nebudú baviť v politických rukavičkách, ako to vraj urobili pri Orbánovi…!

Dírer pre objektivitu, viď TU – „Ak sa Fico vydá cestou Orbána, Únia bude voči Slovensku konať oveľa ráznejšie, tvrdí nemecký europoslanec“ – https://dennikn.sk/3672697/ak-sa-fico-vyda-cestou-orbana-unia-bude-voci-slovensku-konat-ovela-raznejsie-tvrdi-nemecky-europoslanec/

Dírer, čo to je, ak nie otvorené politické vyhrážanie sa?! Toto je tá, vami presadzovaná sloboda západného typu, teda kapitalistická?!

Dírer vo svojom PŠM-S, však pokračoval takto ďalej – „Bez slobody a demokracie by nemohli ospevovať Rusko a nechať svoje deti študovať na univerzitách na Západe. Bez slobody a demokracie, by len ťažko naši potentáti mohli bývať v zahraničí…“

Nuž teda v poriadku!

Ale prečo Dírer nepovedal aj to Be?!

Lebo, kto dnes „slobodne“, podľa neho „ospevuje“ Rusko, tak je práve podľa takých, akým je Dírer, okamžite označený za nepriateľa Slovenska, nepriateľa EÚ…, neodporúčajú slovenskému voličovi, aby takýchto politikov volili, vo svojich „objektívnych“ médiach ich jednostaj a jednostranne očierňujú, a ak sú práve oni pri moci, rozumej takí, akých sme tu mali do PV 2023, tak s takýmto „slobodným“ názorom si na Slovensku, v „objektívnych“ médiach, pri „vládach“ „demokratov“, ani len neškrtnete, ba vás jednoducho na webe zablokujú, zakážu a vytesnia na okraj spoločnosti!

Nuž Dírer, naozaj „sloboda a demokracia“ ako remeň!

Zároveň Dírer vo svojom PŠM-S, zabudol akosi „slobodne a demokraticky“ poznamenať aj to, že dnes je podľa nich na Slovensku politicky vítaný a uznávaný, len a tí, ak práve na to Rusko kľaje, ak ospevuje USA, ak ospevuje terajšie vedenie EÚ, ak súhlasí s tým, že LGBTIxyz nie je ideológia, ale len akási „utláčaná“ komunita a tak podobne.

Presne toto Dírer „zabudol“ povedať s tým dôvetkom, že ak ste na Slovensku na verejnosti, vo verejnom priestranstve, presne s takýmito názormi a postojmi, tak ste jediný vyvolený tu vládnuť a určovať, ako sa má na Slovensku žiť, a akým „slobodným a demokratickým“ smerom sa Slovensko, pre nich krajina, má uberať!

Nuž a tento Dírer, ktorý mal v novembri 1989 sladkých, detských 13 rokov, išiel v štúdiu, doslova mudrovať o dobe socialistickej s jednonázorovou zostavou, kde jedine František Mikloško bol ten, čo mohol porovnávať dobu socialistickú s tou dnešnou kapitalistickou!

Aj to bol v pozícií zaujatosti vzhľadom na jeho štátno-rozvracačské pôsobenie pred novembrom 1989!

Všetci ostatní nemajú o živote počas socializmu ani len páru!

Apropo, ako si Dírer spomína, aké mal detstvo do roku 1990? Už by si niečo mohol pamätať, keď v novembri 89, už mal 13 rokov?!

Také ako Čaputová? Šťastné?! Alebo neskonale trpel a aj jeho rodičia, ktorí sa nemuseli ráno budiť a ísť do práce s obavami, či náhodou dnes nie je ten deň, kedy ta idú naposledy lebo kapitalista, ktorý jediný má v kapitalizme tú naozajstnú slobodu, ich nevyrazí na dlažbu!

Iste, ja ani náhodou nechcem, aby sa o socializme hovorilo len a výhradne v superlatívoch. To naozaj nie! Aj tam boli nedostatky, chyby a bolo čo vylepšovať naprávať…, ale mať na túto dobu len čiernobiele videnie, tak to nemá so slobodou a demokraciou absolútne nič spoločné!

Prečo si Dírer nezavolá do štúdia aj hosťa, ktorý ten reálny socializmus zažil, ako radový občan? Ako občan nestraník, teda nebol členom KSČ/KSS.

Takého, čo počas socializmu poctivo pracoval, mal rodinu, postavil si rodinný dom, ktorý nebol vlastníctvom štátu, ale jeho osobným, teda súkromným!

Takého, čo v novembri 1989 mal približne toľko rokov, čo má dnes samotný Dírer (45-47), a áno, možno aj bol na tých námestiach, a štrngal tými kľúčmi o dušu lebo mu tam motali medové medúzy popod nos, tí vtedajší všakovakí tribúni, a on ako normálne, slušne zmýšľajúci, poctivo pracujúci socialistický človek, tomu uveril!

Takého, čo tu budoval túto republiku, budoval ju pre svoje deti a ich deti…

Ktorý je dnes na dôchodku a zato, že ešte aj dnes poväčšinou žijeme z jeho mozoľov, tak on žije veľakrát z rúk do úst!

Nech mu takýto človek, ktorý má dnes okolo 70-75 rokov porozpráva, ako hodnotí život pred rokom 1990 a dnes!

Nuž, ale pri Dírerovi je to z mojej strany pravdepodobne, ako by som hrach na stenu hádzal…

A preto mi neostáva nič iné, len vyčkať času, keď si reláciu na TA3 V politike, keď ju budú moderovať Dírer alebo Iliev, pozrie len zopár skalných, možno len rodinný príslušníci tých, čo tam práve budú „pluralitne“ diskutovať, a potom si hádam aj títo dvaja uvedomia, že tie ich jednostranné „objektivity“ akosi už nikoho nezaujímajú a málinko sa nad sebou zamyslia…

Lebo aj dnes platí – že všetko a všetkého jest, len do času!!!


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *