25. februára 2024

Záhadne úmrtie hlavnej postavy vyšetrovania aféry šéfky EK, ktorá sa týka zmlúv medzi EÚ a Pfizerom

0

Leyenovej ozrutná aféra


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Hlavná postava vyšetrovania aféry Von der Leyenovej, europoslankyňa Rivasiová, náhle umrela. Veľkú časť svojho posledného mandátu venovala práve vyšetrovaniu komunikácie medzi šéfkou EK a riaditeľom spoločnosti Pfizer, s ktorou EÚ podpísala zmluvy na dodávky vakcín proti COVID-19.

Michèle Rivasiová, francúzska poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za stranu Zelených, ktorá presadzovala zverejnenie textových správ medzi predsedkyňou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyenovou a generálnym riaditeľom spoločnosti Pfizer Albertom Bourlom, náhle zomrela v stredu (29. novembra) vo veku 70 rokov počas cesty do EP v Bruseli. Údajne išlo o infarkt.

Leyenovej ozrutná aféra

Rivasiová bola poslankyňou europarlamentu za Zelených od roku 2009. Zapojila sa najmä do boja proti dohode o voľnom obchode medzi EÚ a Mercosurom. Postavila sa tiež proti používaniu pesticídov vrátane glyfosátu od známej spoločnosti Monsanto.

V mene transparentnosti venovala časť svojho posledného mandátu vyšetrovaniu takzvanej „aféry SMS“. Tá sa týka podozrení z výmeny textových správ medzi predsedníčkou EK Von der Leyenovou a generálnym riaditeľom Pfizer Bourlom. SMS správy mali obsahovať rokovania o zmluve na 1,8 miliardy dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19. Von der Leyenová správy odmieta zverejniť.

„Michèle Rivasiová, vždy pripravená brániť zásady, ktoré jej boli drahé. Zasvätila svoj život ochrane biodiverzity a nášho zdravia a boju za transparentnosť našich inštitúcií v záujme európskych občanov,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Kritizovala povinné očkovanie

Známa bola aj svojim tvrdým postojom k vakcínam. Počas pandémie COVID-19 europoslankyňa kritizovala zavedenie „certifikátu COVID“ a povinné očkovanie zdravotníckych pracovníkov vo Francúzsku.

Na X (predtým Twitter) predsedníčka europarlamentu Roberta Metsolová uviedla, že ju „zarmútila“ „náhla smrť“ Rivasiovej, „skúsenej poslankyne Európskeho parlamentu hlbokého presvedčenia, oddanej a tvrdo pracujúcej“. „Sme hlboko zarmútení smrťou našej kolegyne Michèle Rivasiovej. Jej pozoruhodná kariéra, jej vášnivé politické boje a jej empatia zanechali stopy na všetkých, ktorí sa s ňou mali možnosť stretnúť,“ povedali Terry Reintke a Philippe Lamberts v mene skupiny Zelení/EFA.

Pred zvolením za europoslankyňu bola Rivasiová v rokoch 1997 až 2002 socialistickou poslankyňou za juhovýchodný francúzsky región Drôme. Po jadrovej katastrofe v Černobyle v apríli 1986 tiež založila Komisiu pre nezávislý výskum a informácie o rádioaktivite (CRIIRAD). .

Zdroj: Euractiv.com


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *