23. apríla 2024

Video-Eduard Chmelár: EURÓPA SA SPRÁVA AKO KLUB SLABOMYSEĽNÝCH, KTORÝ NEROZUMIE DÔSLEDKOM SVOJICH ČINOV

0

EDUARD CHMELÁR

Zdielajte

👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


K dnešnému videu pripájam niekoľko dokumentov pre tých, ktorí chcú podrobnejšie vedieť, o čom som hovoril. Predovšetkým svedectvo bývalého námestníka generálneho tajomníka OSN Michaela von der Schulenburga, ktorý podrobne rekonštruuje priebeh mierových rokovaní na jar 2022. https://michael-von-der-schulenburg.com/how-the-chance…/ Keď si to prečítate, musí vás rozhnevať podobne ako mňa, ako nás Západ po celý čas vodí za nos, ako brutálne zmaril šancu na ten bájny „spravodlivý mier“, ktorý všetci tak pokrytecky požadujú, ale v skutočnosti urobili všetko pre to, aby pokračovala vojna. Z priloženého dokumentu sa dozviete, ako sa Kyjev a Moskva len niekoľko týždňov po začiatku invázie boli schopní dohodnúť nielen na tom, že ruská armáda sa stiahne z okupovaného územia a Ukrajina sa vyhlási za neutrálny štát, ale na rozdiel od západných dezinterpretácií sa zhodli aj na tom, že hlavným dôvodom vojny bolo rozširovanie Severoatlantickej aliancie.

Túto dohodu, ktorú ukrajinskí vyjednávači označili za „ideálnu“ pre Ukrajinu, však torpédoval mimoriadny summit NATO 24. marca 2022, ktorý rozhodol, že nebude podporovať mierové rokovania. S týmto hanebným uznesením súhlasila aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá dnes falošne vzdychá, že vraj všetci chcú mier, ale ten musí byť „spravodlivý“. Ešte tri dni po summite NATO 27. marca 2022 prejavil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvahu, keď verejne obhajoval výsledky ukrajinsko-ruských mierových rokovaní. Lenže potom prišiel 9. apríla do Kyjeva neohlásene britský premiér Boris Johnson a Zelenskému polopatisticky vysvetlil, že Západ nie je pripravený ukončiť vojnu a inštruoval ukrajinského prezidenta, aby v žiadnom prípade neustupoval Putinovi. V tomto kontexte vyznieva spoločné vyhlásenie Borisa Johnsona, Emmanuela Macrona, Olafa Scholza a Joa Bidena z 29. marca 2022 ako výsmech, keď spoločne vyzvali Putina, aby súhlasil s prímerím a umožnil diplomatické riešenie… Akoby nevnímali realitu, akoby nechápali, čo sa deje, akoby ste slabomyseľným vysvetľovali, že už ste sa dohodli a oni neprítomným pohľadom pozorujú bzučiacu muchu. Lenže toto nie je výplod chorej mysle, ale zákerné premyslené zničenie šancí na mierové rokovania, keďže supy zacítili zdochlinu a mysleli si, že Rusko je na kolenách a oni ho dokážu poraziť…

V neposlednom rade pripájam senzáciu roka, prelomový investigatívny článok denníka New York Times, ktorý odhalil a potvrdil to, čo celý čas tvrdil ruský prezident Vladimír Putin, no svet mu neveril: Spojené štáty už pred desiatimi rokmi, hneď po Euromajdane, vybudovali na Ukrajine v bezprostrednej blízkosti ruských hraníc vojenské a spravodajské špionážne centrá CIA, ktoré viedli tajnú vojnu proti Rusku. https://www.nytimes.com/…/cia-ukraine-intelligence… Závažnosť týchto zistení vzrastá po uverejnení informácie, že práve týchto dvanásť základní je zodpovedných za sériu nedávnych presne navádzaných útokov na ruskú energetickú infraštruktúru.

Pre tých, ktorým to stále nedochádza, to vysvetlím jednoduchšie. Tomuto svetu hrozilo niečo horšie ako rusko-ukrajinský konflikt. Keby Moskva nezachovala chladnú hlavu a zareagovala na skrytého útočníka, svet stál na prahu tretej svetovej vojny. Áno, za agresiu voči suverénnemu štátu je podľa medzinárodného práva zodpovedná Moskva. Lenže za vyprovokovanie, predlžovanie a eskaláciu tohto konfliktu je jednoznačne vinný Západ na čele s USA. Len si predstavte, čo by sa stalo, keby Rusi vybudovali na mexickej hranici so Spojenými štátmi sieť vojenských a spravodajských základní. Mexiko by už neexistovalo.

Politici, ktorí uprednostňujú tvrdý postup voči Moskve, radi démonizujú Rusko a sú nevšímaví voči zločinom USA, reagujú zvyčajne až hystericky pri každej kritickej pripomienke voči stratégii Západu. Čo si to ten Fico dovoľuje, to je škandál! Typické pre takýchto pokrytcov je, že už nie sú takí šokovaní a necítia sa byť zradení pri odhalených informáciách, že všetko vlastne bolo inak. Som smutný z toho, čo sprevádzalo dnešný summit V4. Čo tam po poľskom premiérovi Tuskovi, ktorý vraj (pobúrený z názorov Roberta Fica) zvažuje, či má V4 ešte zmysel. Pre Poľsko je to len zámienka, už som vám spomínal, že oni sa vidia skôr vo formáte Weimarského trojuholníka, kde si naivne myslia, že budú po boku Nemecka a Francúzska vládnuť Európe. Ale prečo riskujú oveľa dôležitejšie česko-slovenské vzťahy Česi? Pre jeden rozdielny názor?

Bratia Česi, snáď sa nechcete vrátiť k svojej neslávnej tradícii byť vrastení čo najhlbšie do germánskeho… prostredia? To ste sa nepoučili? Ja si neviem ani len predstaviť, že by sa (akýkoľvek!) slovenský premiér s takým dešpektom vyjadroval o svojom českom partnerovi a že by ho v Bratislave čakala čo i len hŕstka demonštrantov s nápisom „Fiala, ťahaj domov do USA!“ Chcem dúfať, že toto nie je väčšinový názor českej spoločnosti, že platí skôr názor exprezidenta Václava Klausa, že toto je najhoršia vláda v histórii Českej republiky. V každom prípade som už niekoľkokrát varoval a vysvetľoval, že takto regionálne zoskupenia fungovať nemôžu. Benelux by sa už dávno rozpadol, keby sa rozhádali na rozdielnych postojoch pravicových a ľavicových vlád. Tu ide o naše bytostné stredoeurópske záujmy. A v ich rámci sú česko-slovenské vzťahy také unikátne a nenahraditeľné, že riskovať ich čo i len poškodenie je kvintesencia nezodpovednosti. Tam na východe sa to bude ešte v dôsledku geopolitických intríg a zámerne podporovaného chaosu ešte meniť. Ale my musíme stáť – ako za nás i za vás veršoval a spieval Samo Tomášik – „stále pevne ako múry hradné“. Pamätajme na to.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *