23. apríla 2024

JUDr. Lukáš Machala- ÚSTAVNÝ SÚD JE NA SMIECH!

0

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala zvyšných šesť ústavných sudcov. Sú nimi: Ladislav Duditš, Libor Duľa, Rastislav Kaššák, Miloš Maďar, Peter Straka a Martin Vernarský.


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Boj o Ústavný súd SR. I takto by sa dalo nazvať to, čo sa dialo v predchádzajúcich dňoch. Prezidentka Čaputova a s ňou aj liberáli z SaS a Progresívne Slovensko sa obrátili na Ústavný súd SR, aby pozastavil účinnosť novely Trestného zákona a tiež zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Súd im čiastočne vyhovel, hoci, podľa viacerých právnikov, k takémuto kroku nemal pristúpiť.

Súd by nemal posudzovať neplatný zákon

„ÚSTAVNÝ SÚD JE NA SMIECH…“ napísal v statuse právnik Lukáš Machala, vedúci služobného úradu Ministerstva kultúry SR a dodáva, že o tom, že súdy aj prokuratúra tu slúžia progresívnej totalitnej skupine je už dávno známe. „Najnovšie ma „pobavilo“ rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky tým, že pozastavili účinnosť ustanovení novely Trestného zákona.

Paradoxom ale je, že tieto ustanovenia ešte nenadobudli účinnosť, keďže novela Trestného zákona nebola zverejnená v Zbierke zákonov,“ vysvetľuje Machala, ktorý súhlasí s názorom profesora Právnickej fakulty Univerzity Komenského JUDr. Miroslava Slašťana, že ústavní sudcovia rozhodovali o niečom, o čom sa rozhodovať NEDÁ.

„Ústavný súd by nemal posudzovať neplatný zákon, lebo tak koná v rozpore s ústavou. Vyhlásenie zákona v Zbierke zákonov je ústavnou podmienkou platnosti zákona a významným dôvodom pre naplnenie princípu právnej istoty,“ uviedol Slašťan, ktorý je presvedčený, že podanie prezidentky v súvislosti s novelou Trestného zákona bolo treba zamietnuť, aby následne nedošlo k právnemu chaosu.

„Je to zámer? Podľa mňa to svedčí o jasnom politickom zmýšľaní ústavných sudcov. Svojim rozhodnutím strážcovia Ústavy urobili presný opak – PORUŠILI ÚSTAVU A ÚSTAVNOSŤ! Je to hanba nad hanbu. A je to dôkaz úpadku právnického stavu na Slovensku,“ skonštatoval na záver statusu Lukáš Machala.

Zdroj: Telegram / Lukáš Machala


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *