12. apríla 2024

Video-Ticho okolo masakru na Filozofickej fakulte v ČR

0

Jana Bobošíková je majdanizácia Slovenska na obzore, ako sa obávajú niektorí komentátori? Aj o tom sa bude diskutovať. Dnes je naším hosťom slovenský manažér, novinár, moderátor a redaktor,


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Kauza střelby na Filosofické fakultě, která se odehrála v listopadu 2023, je stále zahalena tajemstvím. Přestože policie slíbila, že vyšetří okolnosti incidentu, její zpráva je z velké části začerněná a neobsahuje žádné konkrétní informace o pachateli, motivu nebo zbrani. Kolejní koalice, která má v parlamentu většinu, odmítá zřídit vyšetřovací komisi, kterou požaduje opozice i veřejnost. Podle koalice je kauza uzavřená a není třeba ji znovu otevírat. Opozice i někteří odborníci na bezpečnost však poukazují na to, že kauza má mnoho nejasností a nedostatků a že je potřeba ji důkladně prošetřit. Mezi nimi je i profesor Jan Novák, který byl při střelbě zraněn a který tvrdí, že policie mu neumožnila podat svědectví. Profesor Novák se domnívá, že za střelbou může být nějaký politický nebo ideologický motiv a že policie i koalice se snaží kauzu ututlat.

Víte u mimořádného živého streamu Aby bylo jasno. Jak je možné, že poslanci mají o střelbě na Filosofické fakultě stále jen začerněnou zprávu policejního prezídia? Koná nebo nekoná státní zastupitelství? Má rodina vraha z filosofické fakulty právo ohánět se právem na soukromí a psychickou újmou, když média informují o veřejně dostupných faktech? O čem vypovídá grafologický rozbor paraf podpisu matky? O tom všem i o mnohém dalším dnes budeme hovořit. Před několika dny jsme odvysílali rozhovor o bílých místech při objasňování masakru na Filosofické fakultě, ke kterému došlo v prosinci loňského roku. Náš host, radní Středočeského kraje Martin Herman z hnutí ANO, hovořil o rozdílech mezi předepsanými postupy v práci Policie České republiky, a tím, co se podle dostupných informací skutečně dělo. Hovořili jsme také o možných pochybeních při dodržování nebo snad nedodržování vnitřních bezpečnostních předpisů filosofické fakulty. Martin Herman informoval i o rodinném zázemí vraha Davida Kozáka. Zmínil se, že rodina Davida Kozáka nebyla úplná, a poukázal na téma bakalářské práce sestry Davida Kozáka Radky Kozákové. Práce se zabývala připraveností Letiště Praha na řešení vybraných mimořádných událostí ve veřejných prostorách. Co se po tom stalo? Kdo, jak a s čím kontaktoval pana Hermana Vám za chvíli řekne sám. Já mohu mluvit jenom za redakci Aby bylo jasno. A musím říci, že jsme obdrželi velmi zajímavý telefonický hovor.

Ze skrytého čísla do redakce zavolala žena, která se představila jako Radka Kozáková, a důrazně žádala stažení rozhovoru s panem Hermanem. Podle ní rozhovor neobsahuje pravdivé informace. A zdůraznila, že si nepřeje, aby se o jejich rodině na veřejnosti hovořilo. Nabídli jsme volající prostor ve vysílání pro vysvětlení údajných nepravd, které měly zaznít v našem pořadu.

A to jak cestou osobní přítomnosti ve studium, tak cestou písemného vyjádření, protože chápeme, že vrahova rodina je v obtížné situaci. Na toto volající nepřistoupila a neustále opakovala, že si nepřeje, abychom se vůbec jejich rodinou zabývali. Vzhledem k tomu, že v telefonátu často šermovala Policí České republiky, sdělili jsme jí, že pokud přinese soudní příkaz ke stažení pořadu, tak budeme samozřejmě o všem informovat veřejnost a soudní rozhodnutí respektovat. Volající, která tvrdila, že je Radka Kozáková, nás během rozhovoru několikrát označila za novinářské hyeny. Zdvořile jsme ji požádali, ať váží slova. Vzhledem k tomu, že neměla zájem o prostor v našem pořadu, telefonát jsme ukončili. Ještě, než se s námi o svou zkušenost podělí Martin Herman, ráda bych Vás upozornila, že se dnes budeme kauze střelby na Filosofické fakultě, mlčení kolem ní, začerněné zprávě policie a nechuti koalice zřídit vyšetřovací komisi, věnovat velmi podrobně. Slovo dostane poslanec bezpečnostního výboru Jiří Mašek, bezpečnostní analytik Jan Schneider, bývalá nejvyšší státní zástupkyně a ministryně spravedlnosti Marie Benešová a také v Itálii žijící český grafolog a dříve také československý soudní znalec v oboru písmoznalství doktor Petr Živný.

A samozřejmě se těšíme na Vaše dotazy a připomínky. Ale teď už ve studiu vítám pana Martina Hermana. Který před několika dny rozvířil stojaté vody kolem kauzy.

Rozhovory Jany Bobošíkové


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *